Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Téměř adventní setkání ve mlýně Poštolka
Společenské akce

Téměř adventní setkání ve mlýně Poštolka

„Není větší pročišťující síly nežli vědění, toto vědění potřebujeme, abychom byli zdraví“. Zveme vás na spočinutí ve mlýně Poštolka, bude zde probíhat prodejní výstava rukodělné činnosti, tvořivost, ukázka práce s koňmi a povídání s jejich chovatelkami.
Na závěr si zkusíme jak nám to jde se zvonky, tibetskými miskami a dalšími jemnými hudebními nástroji. Vše bude doplněno o ochutnávku adventních čajů, celozrnné vánočky a štoly (z knížek Jídlem ke zdraví, Jídlem k rovnováze a Jídlem k radosti). V rámci programu bude ukázka a možnost se naučit výrobu a zejména pletení celozrnného čertíka a vánočky. V případě nepříznivého počasí odpadá návštěva koní, povídání o životě s nimi však bude.

Za příplatek budete mít možnost si vytvořit pískovou mandalu, či s doprovodem zažít jízdu na koni. Vystavovat zde bude Lenka Losertová mandaly, originální šperky, abstraktní malba na tričku, Jana Neubauerová (tarotové obrázky), Iva Kratochvílová (keramika – andělé a sluneční mísy, textilní tvorba). Chovatelky koní – Iveta Kovačková a Petra Šotkovská.
 

Provozovatel

Mlýn Poštolka ve Vísce

Víska 54
583 01 Víska
Tel.:
+420 724 137 587
Email:
ivaveda@ivaveda.eu
WWW:
www.ivaveda.eu
GPS:
49,772150 15,661729
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Havlíčkobrodsko
Tipy na výlet:
Víska a okolí
 

Vstupné

Cena: 280 Kč

Poznámka:Děti do 6 let zdarma, do 12 let sleva.

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Masopust v Chotěboři

Zveme vás na masopustní průvod a veselici, vycházíme v 15 h od SeneCura směr náměstí T.G.M. a ke kostelu. V areálu za kostelem budou připraveny disciplíny pro děti, občerstvení a program. Masky vítány!
Chotěboř, Kraj Vysočina

Přehrady Fest 2023 – Seč 2023

Šestý ročník populárního rodinného festivalu, který myslí nejen na dospělé, ale stejně tak i na děti, zůstane v roce 2023 věrný Vranovu, Seči a Veselí nad Lužnicí. Příští rok to rozbalí na břehu přehrad hvězdy jako WOHNOUT, Horkýže slíže, Pokáč, UDG a mnoho dalších.
Seč, Pardubický kraj

Hasičský ples

Hasičský ples s bohatou tombolou ve Žďárci u Seče – okres Chrudim, k tanci a poslechu hraje kapela Arkáda.
Seč, Plzeňský kraj

Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad – Nasavrky 2023

Oslava keltského svátku Lughnasad v Zemi Keltů – festival Lughnasad. Přijeďte si užít keltské hudbu, velkou bitvu, dobré jídlo a pití a supr náladu Těšit se můžete na dobová řemesla, skvělé kapely, přednášky o historii i workshopy.
Nasavrky, Pardubický kraj

Zámek Maleč – Památník F. L. Riegra a F. Palackého

Pozdně renezanční zámek v obci Maleč poblíž Chotěboře obklopuje anglický park s rybníčkem. V roce 2018 byla po letech oprav a restaurování otevřena stálá expozice "Památník F. L. Riegra a F. Palackého".
Maleč, Kraj Vysočina

Galerie Josefa Mathiase Minaříka

Soukromá výstava žijícího malíře krajináře, kterou naleznete na Vysočině v malé obci Heřmaň u Jeřišna. V galerii na vás dýchne nejen poetika venkovského prostředí.
Jeřišno, Kraj Vysočina

Obec Klokočov s památným stromem

Při putování krajem Železných hor doporučujeme zastávku v obci Klokočov. Zamyslet se můžeme u svědka tradované události, kterým je památný strom nazývaný Královská či Karlova lípa. Ze stavebních památek stojí za povšimnutí barokní zámeček s nabídkou ubytování hotelového typu.
Klokočov, Kraj Vysočina

Tisíciletá lípa v Klokočově – nejstarší lípa v ČR

Památná lípa velkolistá v Klokočově se nazývá také Královská nebo Karlova je chráněna od roku 1976. Dosahuje výšky 20 m a obvod kmene měří necelých 9 m. Patří k nejstarším stromům na našem území, lteré pamatují dobu před tisíci lety. Obvod kmene měří 890 cm, na výšku měří 23 cm.
Klokočov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýn Poštolka pod Železnými horami

Jednotlivci i rodiny, kteří dávají přednost příjemné klidné rekreaci v soukromí si jistě oblíbí mlýn Poštolka v obci Víska, nedaleko Chotěboře. Mlýn se nachází na úpatí Železných hor, v jedné z oblastí s nejčistším ovzduším v České republice.
Víska, Kraj Vysočina

Zámeček Klokočov – romantické ubytování na Vysočině

Resort Klokočov zahrnuje romantický zámeček s luxusním ubytováním v klidné zahradě, hostinec se sklípkem, sálem a 13 pokoji, stodolu se 6 pokoji, konferenční místnost pro 45 osob a také krytý menší bazén. Vychutnejte si atmosféru venkovského šlechtického sídla z konce 19. století.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion U Bambuchů

Romantický penzion U Bambuchů je zasazený do kouzelné přírody Podoubraví. Penzion byl nově zřízen v roce 2015, byly však zachovány prvky z dob našich předků, které dokreslují příjemnou starobylou atmosféru. Hlavními prvky rodinného penzionu je poctivost a návrat k tradicím.
Libice nad Doubravou, Kraj Vysočina

Hotel Jezerka

Hotel disponuje širokou nabídkou vnitřních i venkovních sportovišť, které potěší každého návštěvníka.
Seč, Pardubický kraj