Úvod > Kalendář akcí > Technopolis na zámku Sychrov

Technopolis na zámku Sychrov

Kdy 1. červenec 2019 10:00 - 31. srpen 2019 17:00 Výstavy
Výstava na zámku Sychrov zaměřená zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století se nachází v prostorách bývalé zámecké konírny. Expozice je rozdělena do tří částí – Staré město, Nové město a Patentová kancelář.
Hned ve vstupní části se nad hlavou návštěvníků vznáší model vzducholodi a horkovzdušného balonu. Pod nimi pak stojí opřený oblíbený velocipéd. Návštěvník zde od průvodce obdrží výtisk Technopolis news – novin, které ho budou informovat o příbězích vynálezů.

V části „Staré město“, která se zaměřuje na 19. století, si návštěvníci mohou prohlédnout hned dva modely letadel a pokud budou procházet expozicí po nakreslených kolejích, uvidí postupně různé plakáty s povídáním o úspěších i problémech slavných vynálezců. Na největší stěně se pak nachází technická galerie s fotografiemi nejzajímavějších součástí lokomotiv, lodí nebo kanalizací z 19. století.

Při přechodu do „Nového města“ je možné nahlédnout do kanceláře patentového úředníka, které dominuje portrét Františka Josefa I. a úředníkův psací stůl zavalený nejrůznějšími spisy, výpočty a modely. „Nové město“, tedy dvacáté století zaujme zejména modely dopravních prostředků, které jsou pro toto století typické. Vyrobeny jsou nejen z plastu, ale například i z oblíbené stavebnice Merkur. Na stěnách se pak nacházejí vysprejované portréty významných vynálezců, nechybí Albert Einstein, Marie-Curie Sklodowská ani Jára Cimrman.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí