!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Technické zázemí a další utajené prostory Tančícího domu
Technické zázemí a další utajené prostory Tančícího domu
"> "> ">
9.6.
31.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Technické zázemí a další utajené prostory Tančícího domu

Kdy 9. červen 2020 10:0031. srpen 2020 18:00
Prozkoumejte útroby ikonického domu po celé léto 2020! Až do konce srpna nahlédnete kromě běžně otevřené galerie, restaurace a baru s vyhlídkou na Pražský hrad také do systému vzduchotechniky či topného systému domu, který navrhli arch-tekti Vlado Milunić a Frank Gehry.
Prohlídka má celkem osm částí a začíná ve druhém podzemním podlaží, kde je strojovna a končí na střeše. Příchozí mohou nahlédnout i do hotelových pokojů a otevře se také nová terasa s neobvyklým výhledem na Pražský hrad a pohledem do vnitrobloku na byt, kde roky žil bývalý prezident Václav Havel.

Přestože je dnes Tančící dům známý hlavně díky umělecké galerii a vyhlídce na Hrad, celá čtyři patra patří od roku 2016 celkem 40 luxusním hotelovým pokojům. V rámci prohlídky běžně nepřístupných prostor bude v největším z těchto pokojů ukázána proměna z původní kanceláře na hotelový pokoj. Sedmé patro budovy pak nabízí kulinářský zážitek v restauraci Ondřeje Slaniny, známého pražského šéfkuchaře a v přízemí je od letošního června otevřeno nové Café.

Technické zázemí a ostatní nově otevřené prostory jsou přístupné přes Galerii Tančící dům a jsou otevřené od 9. června do 31. srpna 2020 každý den od 10 do 18 hodin. Vstupné je zahrnuto v ceně vstupného na výstavu Bořka Šípka, kterou Galerie Tančící dům prodlužuje do 27. září 2020 a je otevřena denně od 9 do 19 hodin. Vstupné je 190 Kč pro dospělé a 110 Kč pro studenty a seniory.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 6. 2020