Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Tanec pro Karla IV.
Hudební a divadelní akce

Tanec pro Karla IV.

O Karlu IV. toho už bylo řečeno, napsáno a sehráno hodně, ale my zvolili trochu neobvyklý způsob a představíme divákům našeho nejslavnějšího panovníka očima jeho čtyř manželek.
Spolek Baribal navazuje na klasické české loutkářství a hry využívá i jako prostředek neformálního vzdělávání. V autorských hrách již představili významné osobnosti české historie – svatého Jana Nepomuckého, Václava IV., Anežku Českou... Uskutečnili více než 60 představení pro veřejnost.

Termíny představení:

03.04.2016 – Muzeum Karlova mostu (15:30, premiéra)
17.04.2016 – Muzeum Karlova mostu (dopoledne + 15:30)
30.04.2016 – Anežský klášter
01.05.2016 – Muzeum Karlova mostu (15:30)
15.05.2016 – Anežský klášter – slavnostní představení k 700. výročí narození Karla IV.
29.05.2016 – Anežský klášter (15:30)

Provozovatel

Baribal z.s.

Na Kozačce 1103/5
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 221 714 700
Email:
medved@baribal.cz
Email:
info@otecvlasti.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
kralkarel.baribal...
WWW:
otecvlasti.eu/
GPS:
50,071633 14,442360
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 60 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Bruslení na Grébovce

Městská část Praha 2, připravila letos pro zájemce o bruslení opět kluziště na Grébovce. Od 1. prosince 2022 do 28. února 2023 je možné využívat ledovou plochu v Havlíčkových sadech.
Praha 2, Praha

Emoce a inteligence – on-line

On-line přednáška.
Praha 2, Praha

Nomad Beer Festival 2023

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Praha 2, Praha

Apetit piknik v Havlíčkových sadech v Praze

Apetit piknik je gastronomický festival pořádaný časopisem Apetit. Potkávají se na něm čtenáři časopisu, redakce, milovníci dobrého jídla a pití, šéfkuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři i kulináři, kteří své produkty a kuchařský um představují veřejnosti úplně poprvé.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Vertigo pole fitness – komplexní cvičení se spoustou zábavy

Ve Vertigo pole fitness na Praze 2 se dozvíte co je pole-fitness. Jedná se o velice účinné cvičení, které zapojuje všechny svaly těla a nezřídka potrápí i váš mozek!
Praha 2, Praha

Havlíčkovy sady na Vinohradech – park Grébovka

Park inspirovaný italskou renesancí nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Viniční altán uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kuželkové dráhy ze 70. let 19. století.
Praha 2, Praha

Som´s – Thajské masáže na Vinohradech

Menší masážní studio s rodinnou atmosférou. Masáže zde provádějí diplomované thajské masérky (rodilé Thajky), které mají bohaté zkušenosti nejen z Thajska, ale i z České republiky.
Praha 2, Praha

Kino Pilotů ve Vršovicích

Obnovené vršovické kino, jehož historie se začala psát už na začátku 20. století.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Tříhodinový dobový program s neomezenou konzumací staročeských jídel a pití. Zážitek s programem – v krčmě Anno Domini 1471 s se přenesete do středověku, dobová hudba a tanečnice, ohnivá show, středověké menu, falešný hráč, věštkyně budoucnosti, to vše v naší středověké krčmě.
Praha 2, Praha

Rónin Coffee Spot

Přijďte na dobrou kávu do originálního interieru! Ronin Coffee Spot.
Praha, Praha

Cukrárna a kavárna Šlágr

Milé a útulné prostředí, zařízené ve stylu let první třetiny dvacátého století, a především podle receptů z kuchařek našich babiček zde upečené domácí zákusky, dorty, ale i bezlepkové dorty a zákusky, též i koláče. Objednat možno též narozeninové a svatební dorty.
Praha, Praha

Hostel Czech Inn Praha

Ubytování v krásně zrenovované budově z 19. století nabízí Hostel Czech Inn. V tomto hostelu na hranici Vinohrad si užijete atmosféru nejen tohoto domu, ale i celého okolí.
Praha 2, Praha