ÚvodKalendář akcíFestivalyTanec Praha – Příběhy Afriky
Pohybový workshop, korálky, barvy, keramiku a batiku doplní workshop afrických bubnů s Tomášem Kerlem. Na kole přes Afriku vás pozve Tadeáš Šíma, afro hudební rytmy vás naladí na večer v Ponci se sóly Mai Juli a Amaly Dianor, který povede i workshop pro profesionály.
Sobota 15. 6. 
10.00 – 11.00 Pohybový workshop pro děti – Tanec hrou
Žižkov Highline
pro děti 
Yana Reutova - choreografka, Olena Korotkova – lektorka, Anastasiia Pavlovska - lektorka
Během workshopu se děti naučí poznávat samy sebe skrze různé aktivity, jako jsou hry a taneční cvičení. Děti se budou také zaměřovat na pozorování prostředí kolem sebe, které je inspiruje k pohybu. Workshop je zaměřen na rozvoj pohybových schopností a sebevyjádření dětí.
 
10.00 – 18.00 Korálkování s Barborou Šmídovou
Žižkov Highline
pro děti
Barbora Šmídová
S Barborou Šmídovou si můžete vybít kreativního ducha. Vyrábět se budou tradiční severské náramky i  různá zvířátka typická pro Afriku. Stánek pro vás bude otevřencelý den, takže se můžete kdykoliv zastavit a vytvořit si vlastní originální šperky.
 
14.00 – 15.00 Africké bubny
Žižkov Highline
workshop
Tomáš Kerle
Workshop afrických bubnů pod vedením Tomáše Kerleho je skvělou příležitostí pro děti a mladistvé objevit magický svět africké hudby. Tomáš je vášnivým hudebníkem s bohatými zkušenostmi a velkou znalostí afrických rytmů. Workshop bude plný energie a interakce, která dětem pomáhá rozvíjet hudební schopnosti a kreativitu. Africké bubny přinášejí do života dětí nové zážitky a inspiraci k objevování různých hudebních tradic.
 
14.00 – 16.30 Africká batika
Žižkov Highline
workshop
Ateliér ŠUM
K Africe neodmyslně patří i různě barvené oblečení. Jednou z tradičních praktik barvení textilií je batikování. Pro děti i dospělé máme připravený workshop ve spolupráci s Ateliérem ŠUM. Lektoři jsou profesionální výtvarníci s pedagogickou praxí, kteří vás touto technikou provedou.
 
15.30 – 16.30 Afrika na kole
Čítárna Unijazz
přednáška
Tadeáš Šíma
Měli jste někdy sen jet do Afriky a poznávat tamní přírodu? Vydejme se s Tadeášem Šímou, kterého můžeme znát pod pseudonymem Tady Táda, na cestu přes hory, pouště, savany i tropické lesy. Pojďme společně zjistit čím vším se během své cesty stal, jaká dobrodružství během cesty zažil a co zjistil o tmě, které se odjakživa bál.
 
17.20 – 18.00 Barati Trio
Žižkov Highline
koncert africké hudby
Barati Trio
Tříčlenná skupina, která nás skrze tradiční africké rytmy provede fascinující krajinou zvuků a nálad. Hudba je složená z rozmanitých bubnů a perkusů určená k tanci i poslechu. Krásně nás navnadí na navazující Příběhy Afriky v PONCI se sóly Mai Juli a  Amaly Dianor. 
 
Neděle 16. 6. 
10.00 – 11.30 Barvené malování afriky
zeď u Čítárny Unijazz
malba pro děti
Jan Hladík 
Děti společně s výtvarníkem a hudebníkem budou moct ztvárnit africkou kulturu. Skrze hru s barvami vytvoří malby, které vyzdobí okolí Krenovky.
 
13.30 – 15.30 Keramika pro děti
Krenovka (Trať 42)
pro děti
Barbora Dayef
Zveme vás na výtvarnou dílnu pro děti i dospělé, kde si každý vyzkouší základní sochařskou techniku odlévání ze sádry. Děti si formou hry a otiskování různých tvarů do mokrého písku vytvoří písčitou krajinu, ze které na konci lekce vznikne odlitek, který si odnesou domů.
 
16.00 – 18.00 Keramika pro dospělé
Krenovka (Trať 42)
pro dospělé
Barbora Dayef
Zveme vás na výtvarnou dílnu pro děti i dospělé, kde si každý vyzkouší základní sochařskoutechniku odlévání do sádry. Dospěli vyzkouší vtlačování a otiskování květin a dalších přírodních struktur do sochařské hlíny. Následným odlitím do sádry vznikne plastický reliéf, křehký obraz, který budeme následně patinovat a kolorovat.
 
16.00 – 17.00 Nafukovacím kajakem po Amazonce
Žižkov Highline
přednáška
Matěj Balga 
Matěj Balga se v roce 2014 vydal na neuvěřitelnou cestu kolem světa, která zahrnovala i epickou čtyřměsíční výpravu na nafukovacím kajaku po Amazonii. Během této dobrodružné cesty poznával tajemství amazonského pralesa a čelil nástrahám divoké řeky i jejích obyvatel. Přijďte si poslechnout příběh o odvaze a odhodlání, který posunul jeho fyzické i mentální schopnosti na samotné hranice.
 
18.00 – 19.00 Christianizace domorodých obyvatel Latinské Ameriky
Žižkov Highline
přednáška
Monika Brenišínová
Přednáška se zabývá fenoménem christianizace původních obyvatel Latinské Ameriky. Přibližuje historické okolnosti i metody evangelizace, architekturu evangelizace a umění, které sloužilo k indoktrinaci a katechezi domorodců. Představuje také synkretické, hybridní prvky, které vznikly mísením západní, křesťanské kultury s nativními kulturami Latinské Ameriky.

Provozovatel

Tanec Praha

Husitská 22
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 724 072 307
Email:
kristyna.simsova@...
Email:
barbora.dolezelov...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.tanecpraha.cz
GPS:
50,087186 14,441135
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

Poznámka:Dobrovolné vstupné.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Unity in Motion

Během tří červnových víkendů zavítáme z valu Žižkovské Highline do zemí, odkud přijeli umělci na festival Tanec Praha. Vezměte s sebou děti, prarodiče i kamarády, každý si z víkendového menu vybere to své.
Praha 3, Praha

90 let (ne)svobody s Domem Radost

Dům Radost prostřednictvím edukativního programu let 1934-1989 přibližuje veřejnosti kontext jednotlivých historický změn, kterým byl svědkem, které formovaly nejen jeho, ale zejména celou společnost.
Praha 3, Praha

Komentovaná procházka Žižkovský street art a murály

Procházíte se denně po městě a obdivujete velkoplošné malby, které zdobí stěny domů? Poznejte příběhy, které se skrývají za žižkovským street artem, murály a dalším současným uměním v ulicích této čtvrti.
Praha 3, Praha

Festival o duševním zdraví – Nevypusť duši! Podpora je na dosah.

Jak poznám rozdíl mezi stresem a úzkostí? Komu se můžu svěřit, že je mi blbě, když mě rodiče neposlouchají? A jak můžu jako rodič pomoci dítěti, které není v pohodě? To jsou některé z otázek, které zodpoví festival neziskovky Nevypusť duši pro mladé i dospělé.
Praha 8, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Pražská muzejní noc 2024

Tradiční Pražskou muzejní noc pro vás v roce 2024 chystá Muzeum města Prahy. Oslavte noc plnou kultury i letos! Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě.
Praha 8, Praha

VědaFest 2024

Na venkovních stanovištích na Vítězném náměstí (Kulaťáku) a v přilehlé Technické ulici v Praze 6 nabízí VědaFest návštěvníkům zábavným a hravým způsobem vědu ve všech jejích podobách.
Praha 6, Praha

3KinoFest

Festival středoevropské kinematografie 3KinoFest pokračuje v roce 2024 již 11. ročníkem a to v termínu 11. – 16. listopadu.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Ponec – divalo pro tanec

Jsme kreativním prostorem na rozhraní dolního Žižkova a Karlína, zázemím pro umělce*kyně i širokou veřejnost. Jsme prostorem pro kreativitu, setkávání a dialog pro všechny – od dospělých, přes děti, teenagery, celé rodiny, seniory, školní skupiny i lidi prchající před válkou.
Praha 3, Praha

Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Dopravce LEO Express provozuje na všech svých vlacích a vybraných autobusových linkách přepravu kol, a to vždy od dubna do října. Cestující mohou využívat nových stojanů, díky nimž není nutné kola skládat.
Praha 3, Praha

Mural Seifertova

Žižkovský mural z projektu Umění pro město se nachází pod vlakovou tratí v ulici Seifertova. Autory nástěnné malby je dvojice streetartistů známých pod uměleckými pseudonymy Obras a Akrobad.
Praha 3, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Vojenský historický ústav Praha

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Dům Radost na Žižkově se střešní vyhlídkou

Dům Radost na Žižkově, známý také jako Dům odborových svazů, nabízí nevšední výhled ze své střechy. Pro veřejnost je zde otevřeno v sezóně tj. od dubna do konce září. Konají se zde i kulturní akce.
Praha 3, Praha

Kino Přítomnost

Nemusíte se omezovat, pospíchat nebo se proklínat, že jste si nestačili zajistit občerstvení dopředu. V Přítomnosti se nežízní, ale obsluhuje až na vaše místo. Přítomnost má bar přímo v sále.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Florenc Praha

Hostel a hotel Florenc Praha se nachází přímo v areálu autobusového nádraží Praha Florenc, u stanice metra Florenc.
Praha 8, Praha

The Cloud One Prague

V pražské Hybernské ulici otevřel v dubnu 2024 čtyřhvězdičkový hotel The Cloud One Prague německého řetězce The Cloud One Hotels. Nabízí pohodlné ubytování, skvělou polohu v centru Prahy a střešní terasu s výhledem na město.
Praha 1, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Arthur's Pub v Karlíně

Říká to každý, ale my to myslíme vážně – na kvalitních lokálních surovinách si zakládáme. A nejen na jejich kvalitě, ale také na původu a způsobu zpracování. Menu obměňujeme podle sezóny, aby bylo vše čerstvé a dostupné.
Praha 8, Praha

Bistro Green Table

Bistro Green Table v budově Florentinum v Praze na Florenci nabízí nevšední zážitek pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě, chutně a zároveň ohleduplně k přírodě.
Praha 1, Praha

Polévkárna Fresh na Florenci

Od roku 2018 je v administrativní budově Florentina v provozu Polevkárna – Fresh, bistro kde se dobře a rychle najíte i osvěžíte. Zdejší kuchaři zde připravují to, co mají sami rádi a co jim chutná. Vaří navíc chutně a zdravě.
Praha 1, Praha