Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Tanec Praha 2014: Sofia Dias a Vítor Roriz
Festivaly

Tanec Praha 2014: Sofia Dias a Vítor Roriz

Hledání spojení mezi slovem, tělesným zvukem a rytmem. A gesture that is nothing but a threat, Out of the Grey.

Portugalská dvojice Sofia Dias a Vítor Roriz je na evropské taneční scéně považována za malé zjevení. Jejich tvorba se vymyká zavedeným představám o charakteru a struktuře tanečního díla, neboť jejich umělecký výzkum vede poněkud mimo taneční sféru, ačkoli je lidské tělo jeho středobodem. Hledají spojení mezi slovem, tělesným zvukem, rytmem a objevují podvědomé vazby mezi instinktivní reakcí a intelektuální konstrukcí.

Zvuková, rytmická stopa mluvené řeči je hudbou, na niž reagují jejich hypercitlivá těla a mimika. Změnou běžné logiky v použití jazyka, jeho sémantiky a syntaxe – opakováním, deformováním, nenápadnou reformulací slov a vět – Dias a Roriz odhalují, jak funguje mysl: ze zřejmého chaosu vždy vede cesta dál k něčemu, co by mohlo dávat smysl a co si naivně myslíme, že budeme mít pod kontrolou. Dílo získalo v roce 2011 prestižní cenu Prix Jardin d’Europe.

Provozovatel

Divadlo Ponec

Husitská 24a/899
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 724 123 882
Email:
ponec@tanecpraha.eu
GPS:
50,087149 14,442750
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

Snížená cena: 190 Kč

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Advent na Střeše Radost

Přijďte na vánočně proměněnou Střechu Radost na Žižkově během adventních víkendů a pondělků! Zastavte se na svařák, horký mošt nebo medovinu.
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Rybovka na Hlaváku 2022

20. ročník Rybovky na hlaváku! Všichni, kdo si chtějí "Českou mši vánoční" zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout jsou zváni a vítáni!
Praha, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Betlémská krajina je namalovaná na plátně zavěšeném na zeď. Konstrukce jeskyně je ze dřeva.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Ponec na Žižkově

Otevřený prostor pro nezávislou uměleckou tvorbu zaměřenou prioritně na současný tanec a pohybové divadlo.
Praha 3, Praha

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Památník národního osvobození na Vítkově

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha