Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Tanec Praha 2014: portugalská dvojice Sofia Dias a Vítor Roriz
Festivaly

Tanec Praha 2014: portugalská dvojice Sofia Dias a Vítor Roriz

Hledání spojení mezi slovem, tělesným zvukem a rytmem. A gesture that is nothing but a threat, Out of the Grey.

Portugalská dvojice Sofia Dias a Vítor Roriz je na evropské taneční scéně považována za malé zjevení. Jejich tvorba se vymyká zavedeným představám o charakteru a struktuře tanečního díla, neboť jejich umělecký výzkum vede poněkud mimo taneční sféru, ačkoli je lidské tělo jeho středobodem. Hledají spojení mezi slovem, tělesným zvukem, rytmem a objevují podvědomé vazby mezi instinktivní reakcí a intelektuální konstrukcí.

Zvuková, rytmická stopa mluvené řeči je hudbou, na niž reagují jejich hypercitlivá těla a mimika. Změnou běžné logiky v použití jazyka, jeho sémantiky a syntaxe – opakováním, deformováním, nenápadnou reformulací slov a vět – Dias a Roriz odhalují, jak funguje mysl: ze zřejmého chaosu vždy vede cesta dál k něčemu, co by mohlo dávat smysl a co si naivně myslíme, že budeme mít pod kontrolou. Dílo získalo v roce 2011 prestižní cenu Prix Jardin d’Europe.

Výchozí situací v Comestazově choreografii je premiéra dlouho očekávaného debutového alba fiktivní skupiny Out of the Grey. Nyní přišla chvíle, kdy mohou všichni ocenit unikátní elektronický zvuk a undergroundovou atmosféru nového alba. S nevšedním smyslem pro humor, absurditu a ironii rozehrává trio tanečníků hru na electro kapelu, která je za scénou a způsobuje řadu zápletek, zmatků a ztrátu jejich sebekontroly.

Provozovatel

Divadlo Ponec

Husitská 24a/899
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 724 123 882
Email:
ponec@tanecpraha.eu
GPS:
50,087149 14,442750
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

Snížená cena: 190 Kč

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Cécile Da Costa: Zero etc.

Vhodné pro děti od osmi let!Můžeme si vyprávět krásné příběhy, i když čelíme katastrofě? Performance-dialog Cécile Da Costa, její osmileté dcery Thelmy a performera Lukáše Karáska.
Praha, Praha

Advent na Střeše Radost

Přijďte na vánočně proměněnou Střechu Radost na Žižkově během adventních víkendů a pondělků! Zastavte se na svařák, horký mošt nebo medovinu.
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Betlémská krajina je namalovaná na plátně zavěšeném na zeď. Konstrukce jeskyně je ze dřeva.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Ponec na Žižkově

Otevřený prostor pro nezávislou uměleckou tvorbu zaměřenou prioritně na současný tanec a pohybové divadlo.
Praha 3, Praha

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Památník národního osvobození na Vítkově

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha