Úvod > Kalendář akcí > Tanec Praha 2019
Tanec Praha 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> "> 24. Událost - Tanec Praha 2013.jpg "> tanec praha detem_foto Vojtech Brtnický.jpg "> 20121005_foto_Aneta_Sebelkova_002_orbis_pictus.jpg
3.6.
22.6.
+ Přidat foto

Tanec Praha 2019

Kdy 3. červen 2019 - 22. červen 2019 Festivaly
Tanec je skrytý jazyk duše – užijte si vystoupení domácích i zahraničních tanečních umělců! Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha „obtančí“ každoročně v květnu a červnu Prahu a další města v Česku.
Těšit se můžete na festivalovou premiéru vytvořenou ve spolupráci českých umělců s vybranými členy afrického souboru Ghana Dance Ensemble a několik programových linií: události letošní sezony z Jižní Koreje, Izraele a Francie, Dance NEWs otevírající prostor pro mladé talenty, TANEC PRAHA Junior nabízející program pro děti a teenagery, workshopy pro děti, studenty tance a širokou veřejnost, které povedou umělci z Indonésie, Afriky a střední Evropy a Czech Dance Focus for PQ+ - specifickou programovou linii vytvořenou ve spolupráci s Pražským Quadriennale, která festivalovému publiku, včetně zahraničních expertů, nabídne exkluzivní výběr české taneční tvorby. 

I letos nezůstaneme jen v Praze a vydáme se také do 22 dalších měst a obcí. 

Seznamte se s celým programem 31. ročníku!

TANEC PRAHA 2019 (3/6 - 22/6)
31. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla  
Hlavní program v Praze


3. 6. / po / 20:00 / Praha / PONEC / Festival Opening / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name

4. 6. / út / 20:00 / Praha / PONEC / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name

5. 6. / stř / 20:00 / Praha / PONEC / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name

7. 6. / pá / 17:00 / Praha / Výstaviště - Gauč ve Stromovce / VEN.ku TANCI / PQ+
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View

7. 6. / pá / 20:00 / Praha / PONEC
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose

8. 6. / so / 15:00 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Maroldovo panorama (PEG 7) / VEN.ku TANCI / PQ Site Specific Performance Festival / Family Friendly
Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating

8. 6. / so / 17:00 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Gauč ve Stromovce / VEN.ku TANCI / PQ+
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View

8. 6. / so / 20:00 / Praha / Studio Hrdinů / Czech Dance Focus for PQ+
Tereza Hradilková, Floex a kol. (CZ): Nepřestávej / Don't Stop

9. 6. / ne / 17:15 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Maroldovo Panorama PEG 7 / VEN.ku TANCI / PQ Site Specific Performance Festival / Family Friendly
Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating 

9. 6. / ne / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+ / Family Friendly
Věra Ondrašíková a kol. (CZ): GUIDE

10. 6. / po / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Czech Dance Focus for PQ+
Barbora Látalová & kol. (CZ): Karneval zvířat / Animal Carnival

10. 6. / po / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

11. 6. / út / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+
Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME

12. 6. / st / 20:00 / Praha / PONEC / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

16. 6. / ne / 18:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Family Friendly
Tabea Martin (CH): Pink for Girls & Blue for Boys

17. 6. / po / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR pro školy / for schools
Tabea Martin (CH): Pink for Girls & Blue for Boys

17. 6. / po / 20:00 / Praha / Hudební divadlo Karlín / Událost sezony / Event of the Season
Sharon Eyal, Gai Behar & L-E-V DANCE COMPANY (IL): OCD Love

20. 6. / čt / 20:00 / Praha / PONEC
Rianto (ID): Medium

21. 6. / pá / 18:00 / Praha / PONEC / Dance NEWs / Family Friendly
Sylvain Bouillet & Lucien Reynes(FR): Des gestes blancs / White Gestures

21. 6. / pá / 18:00 / 21:00 / Praha / Veletržní palác Národní galerie Praha - Malá dvorana / Událost sezony  / Festival Closing / Family Friendly
Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension

22. 6. / so / 18:00 / 21:00 / Praha / Veletržní palác Národní galerie Praha - Malá dvorana / Událost sezony / Festival Closing / Family Friendly
Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension

Dobrovodný program v Praze

1. 6. / ne / 10:00 / Praha / PONEC / workshop / Family Friendly
Eun-Me Ahn (KR): Taneční workshop pro širokou veřejnost

7. 6. / čt / 10:00 / Praha / Výstaviště - Křižíkův pavilon / PQ Talks
PQ Talks - Tanec Praha (CZ)

6. 6. / čt / 18:00 / Praha / PONEC - divadlo pro tanec / workshop
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Pohybový workshop pro širokou veřejnost

8.6. / so / 13:00 / Praha / Žižkovské mezidvorky / VEN.ku TANCI / Family Friendly
Ruhia Sadik, Clifford Selorm Ametefe (GH): Workshop tradičního afrického tance ghanské oblasti

14. 6. / pá / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR pro školy / for schools
Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ): Jak se dělají Kozí kraviny  

14. 6. / pá / 17:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Family Friendly
Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ): Jak se dělají Kozí kraviny

19. 6. / st / 11:00 / Praha / PONEC / TP STUDENTŮM/FOR STUDENTS / workshop
Rianto (ID): Pohybový workshop pro studenty tance

19. 6. / st / 18:00 / Praha / PONEC / workshop
Rianto (ID): Pohybový workshop pro širokou veřejnost
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí