Úvod > Kalendář akcí > Tanec Praha 2020
Tanec Praha 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
4.6.
29.6.
+ Přidat foto

Tanec Praha 2020

Kdy 4. červen 2020 - 29. červen 2020 Festivaly
Tanec je skrytý jazyk duše – užijte si vystoupení tanečních umělců!
Letošní ročník jsme se rozhodli věnovat domácí umělecké scéně. V Praze se těšit mimo jiné na premiéru nového díla Zápas s jazykem, site-specific projekt Plíce Žižkova, na němž se podílí přes 30 českých a slovenských umělců či DUETY probíhající za prosklenými zdmi Veletržního paláce. V regionech uvedeme venkovní verzi úspěšné inscenace PLI, rodinný LEGOrytmus či elektrizující Jámu lvovou a další. Mezinárodní přesah ale úplně chybět nebude, plánujeme jej spolu s původně pozvanými umělci nabídnout online cestou. Nové termíny původně plánovaných akcí jsou v jednání a doufáme, že první várku vám budeme moci dovézt už na podzim.

Dlouho jsme uvažovali, jak nejlépe dodržet veškerá opatření a zároveň vás neochudit o stoprocentní taneční zážitek. Velkou část akcí odehrajeme pod širým nebem, některá představení v divadlech odehrajeme několikrát, aby nedošla místa pro všechny zájemce.

O festivalu
TANEC PRAHA – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. Program, oslovující širokou i odbornou veřejnost (od dětí po seniory), je strukturován do programových linií, jako jsou Události sezony (zásadní soubory a osobnosti světové taneční scény na zahájení/zakončení festivalu), koprodukce festivalu v mezinárodní spolupráci, TANEC PRAHA DĚTEM, Dance NEW´s (prostor mladým talentům např. z platformy Aerowaves), TANEC PRAHA STUDENTŮM, VEN.ku TANCI (tanec ve veřejném a netradičním prostoru) ad. V současnosti je programová nabídka festivalu uváděna ve 20 městech a obcích, in-door i out-door.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2020