Úvod > Kalendář akcí > Tajemná Indonésie Nová Guinea – Tamtamy času
Tajemná Indonésie Nová Guinea – Tamtamy času
"> "> "> ">
15.2.
31.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Tajemná Indonésie Nová Guinea – Tamtamy času

Kdy 15. únor 2019 – 31. srpen 2019
Výstava Tajemná Indonésie je v Brně k vidění do 31. července v Paláci šlechtičen. Navštivte výstavu a oslavte jubileum 100 let Miroslava Zikmunda společně. Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla.
Svět o kterém, jste mysleli, že už neexistuje... Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Hlavně však rozsáhlou cestovatelskou práci Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova.

Výstava odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. V českých podmínkách jde o zcela výjimečnou záležitost díky rozsahu záběru i zpracování jedinečných materiálů.

Projekt vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Najdeme zde velkoformátové fotografie, unikátní etnografické sběry – obrovské rituální totemy bisj, štíty, iniciační masky, oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože, čelenky i zdobení… Vše je atraktivní v bujné džungli s živými krokodýli, hady, želvami i ještěry. Nechybí unikátní stavby domorodých chýší, senzační projekce filmů. Osou expozice jsou velkoformátové fotografie.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí