Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Představení Tah dámou aneb napřed trochu vína
Tah dámou aneb napred trochu vína
Hudební a divadelní akce

Představení Tah dámou aneb napřed trochu vína

Povedené divadelní komedie o dvou pošetilcích, kteří nechtěli ukončit nesmyslné válečné zápolení, dokud se do hry nevložily moudré ženy, se dočkáte v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 20. září 2014 od 19:30 hodin.

V sobotu 20. září 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od 19:30 hodin čeká představení Tah dámou aneb napřed trochu vína. Jedná se o divadelní komedii na motivy hry Dva muži v šachu od Miroslava Horníčka.

Hrát bude divadelní soubor E. F. Burian z Tanvaldu v úpravě a režii Vlastimila Hozdy. Výtečná komedie zavede diváka do 18. století, kde se právě odehrává řada velikých bitev. A během jedné z nich musí dva šlechtici, ve svém oboustranném zajetí, odolávat útokům dvou místních vesničanek a ještě se, často neúspěšně, pokoušet o útěk, k čemuž jim velí důstojnická čest.

A protože stejné herecké obsazení do Slané přijede i s představením Tah dámou aneb napřed trochu vína, diváci budou moct sledovat a ocenit výkony herců Dany Najmanové, Luďka Špráchala, Týny Hofericové a Honzy Lály. Povedené divadelní komedie o dvou pošetilcích, kteří nechtěli ukončit nesmyslné válečné zápolení, dokud se do hry nevložily moudré ženy, se dočkáte v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 20. září 2014 od 19:30 hodin.

Provozovatel

Divadelní soubor Tyl

Slaná 94
512 01 Slaná
Tel.:
+420 773 654 743
Email:
dstyl@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dstyl.cz
GPS:
50,581861 15,337003
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Tipy na výlet:
Slaná a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Jan Kristofori – Návrat na místo činu

Představená kolekce z majetku rodiny představuje průřez tvorbou, jak plastické obrazy, tak grafiku; jak díla inspirovaná autorovými nelehkými životními osudy, tak i náměty velebící krásu žen.
Semily, Liberecký kraj

Internace v Semilech 1950 – 1953

Události spojené s tajným oddělením semilské nemocnice jsou asi nejzamlženějším a nejzáhadnějším tématem historie města, které si žádá, aby bylo objasněno.
Semily, Liberecký kraj

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dvacetiletou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.
Železný Brod, Liberecký kraj

Silvestrovský výstup na Žalý

I když se nejedná o organizovanou akci, tak se každoročně scházejí obyvatelé okolních měst a obcí i turisté na jedné z dominant středních Krkonoš – vrchu Žalý společně oslavit Silvestr.
Jilemnice, Liberecký kraj

Slánské ochotnické divadlo – kvalitní a dostupná kultura ve Slané u Semil

Slánské ochotnické divadlo s tradicí od roku 1897. Repertoár tvoří převážně komedie, pořádáme činoherní představení, zábavné estrády, společenské večery, zájezdová představení a hudební události.
Slaná, Liberecký kraj

Půjčovna elektrokol Semily

Nově funguje ve Sportovním centru Semily půjčovna elektrokol. K dispozici jsou čtyři elektrokola zb.BC LUMEN. Jedno dámské a tři pánské provedení. Půjčovna je v provozu každý rok od začátku dubna do konce října. V případě příznového počasí je možnost zapůjčení i mimo tento termín.
Semily, Liberecký kraj

Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové

Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové působí ve městech Železný Brod a Semily. Může vám nabídnout široké možnosti sportovního vyžití, ať už se jedná o Power jógu, cvičení na velkých míčích, pilates, s-cycling, bosu nebo zumbu.
Semily, Liberecký kraj

Elite Bohemia Semily – tradiční výrobce křišťálových lustrů

Společnost Elite Bohemia vznikla v roce 1996 jako jedna z prvních společností zabývajících se výrobou křišťálových ověskových svítidel v České republice. U jejího zrodu stáli a dodnes ji řídí lidé, kteří zasvětili svůj život sklu a mají s výrobou křišťálových lustrů bohaté zkušenosti.
Semily, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný penzion Světlá

Penzion Světlá je rodinný podnik a nachází se v malebné oblasti Českého ráje u hory Kozákov ( 744 m n.m. ), která je známá především výskytem polodrahokamů a krásnou, rozmanitou okolní krajinou. Nabízí příjemné ubytování s kvalitní gastronomií a širokou možností výletů v Českém ráji.
Slaná, Liberecký kraj

Hotel Obecní dům v Semilech

Již dlouho vytváří spolu s kostelem a radnicí typické semilské panorama. Pronikl do života několika generací jako vlídné prostředí pro chvíle radostí i smutku, třeba při setkání při příležitostech vojenských odvodů i pro příjemné posezení s přáteli.
Semily, Liberecký kraj

Pizzeria Da Giorgio – mnoho kulinářských zážitků a příjemně strávených chvil

Dopřejte si originální chuť Itálie v Česku a navštivte restauraci Da Giorgio v Semilech.
Semily, Liberecký kraj

Chata Fraluq

Uvnitř i venku. Blíže k venkovu, k přírodě, k podstatě. Hledali jsme místo, které bude v samém srdci jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších krajů u nás – v Českém ráji. Místo, které na vás dýchne atmosférou venkova. Takové místo, kde necháte svůj čas jen plynout.
Tatobity, Liberecký kraj