Úvod > Kalendář akcí > Ta umí to a ten zas tohle – výstava na zámku ve Vlašimi
Ta umí to a ten zas tohle - výstava na zámku ve Vlašimi
">
1.6.
29.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Ta umí to a ten zas tohle – výstava na zámku ve Vlašimi

  • 1. červen 2021 – 29. srpen 2021
Zapomenutá i novodobá řemesla a techniky, různé materiály od dřeva, kovu a skla přes látky a klubíčka až po papír, polymery a hlínu představí výstava nazvaná Ta umí to a ten zas tohle, která se uskuteční od 1. června do 29. srpna 2021 na zámku ve Vlašimi.
Připraven je bohatý doprovodný program. Někteří tvůrci předvedou své umění naživo a vybrané techniky si budou moci návštěvníci také vlastnoručně vyzkoušet. Představí se 15 autorů se svými řemeslnými výrobky. Jedná se o zhotovení z nejrůznějších materiálů jako sklo, kov, dřevo, kůže, hlína a další. Také si tvůrci vybrali pro jeden svůj výrobek společné téma hory Blaník a blanických rytířů. Aby celá výstava byla hlavně hravou, jsou pro rodiče s dětmi připravena zajímavá hrací stanoviště.

Součástí výstavy bude Blanická pátrací hra. Rodiny a zájemci obdrží v pokladně ke vstupence hrací kartičku a podle návodu budou zakreslovat symboly. Za vyluštěnou tajenku získají odměnu ve formě klíčenky a razítek. Celá hra bude také propojena s prohlídkou rozhledny Na Velkém Blaníku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021