!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Sympozium ilustrace v Broumově
(c) Sympozium ilustrace
"> (c) Sympozium ilustrace ">
10.4.
24.4.
+ Přidat foto
Festivaly

Sympozium ilustrace v Broumově

Kdy 10. duben 2021 – 24. duben 2021
Pět českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na třetím ročníku Sympozia ilustrace. To bude zahájeno v sobotu 10. dubna ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov a mimo jiné nabídne i bohatý doprovodný program pro veřejnost.
Dvoutýdenní sympozium návštěvníkům z řad veřejnosti i umělcům samotným nabídne prostor pro setkání, navázání spolupráce a vznik dalších projektů.

Sympozia se zúčastní tito ilustrátoři – Jakub Bachorík, Barbora Idesová, Štěpánka Jislová, Marek Kulhavý, Veronika Vlková a jako zahraniční host německá ilustrátorka Marika Haustein. Ti stráví v broumovském klášteře dvoutýdenní pobyt koncentrovanou prací v ateliérech. Také se seznámí s místní historií, kulturou i krajinou. Projdou si broumovský klášter, vydají se po stopách kulturně-historického dědictví města, objeví gotiku, secesi i současnou architekturu, a veškeré dojmy z místního bohatství na sebe nechají působit, aby je přetavili v realizaci, které se v čase sympozia budou věnovat. Prostřednictvím workshopů, přednášek, městských intervencí představí současnou ilustraci nejen studentům, ale také laické veřejnosti. Jedním z výstupů sympozia bude opět samostatná výstava v rámci festivalu LUSTR v Praze.

Účastníci sympozia představí své realizace během slavnostního zakončení 24. dubna. Sympozium pořádá neziskový spolek LUSTR festival ilustrace a Czech Illustrators ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov. O vizuální styl se postaral Patrik Antczak, účastník loňského sympozia.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 3. 2021
3.11.
6.11.
8. Broumovské diskuse

8. Broumovské diskuse

Broumov, Královéhradecko
17.7.
30.7.
Zrození mumie

Zrození mumie

Božanov, Královéhradecko
29.8.
Běh Teplickými skalami

Běh Teplickými skalami

Teplice nad Metují, Královéhradecko