Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Světla vyprávějí – vánoční výstava ve Žlutých lázních
Výstavy

Světla vyprávějí – vánoční výstava ve Žlutých lázních

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se dneška proměnil ve vánoční park s názvem Světla vyprávějí. Téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek až do konce roku nabídne úchvatnou podívanou, která vás zavede do předvánočního pražského parku, kde uvidíte přes 300 světelných instalací.
Expozice nabízí scénicky ztvárněný svět, připomínající ve formě 2D i 3D světelných dekorací vánoční příběh a kouzelný kraj vytvořený motivy s odkazem na symboly Prahy. Procházka vánočními Žlutými lázněmi potrvá návštěvníkům nejméně hodinu. V areálu připravili dekoratéři celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu.

Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů. Autoři projektu ze společnosti DECOLED chtějí ukázat, že osvětlení nemusí být jen kýčovité, ale požadované dovednosti k výrobě takové dekorace, povyšuje výrobek průmyslového designu na umělecké dílo. Zároveň chtějí upozornit na to že, pokud se použijí úsporná ledková světla, nemusí se nikdo bát energetické a ekologické náročnosti.

Diváci budou procházet světelnou expozicí plnou zvířat z českých lesů a parků, ale také výjevů z pražských ulic či vánočních symbolů. Výstava je otevřená denně od 16 do 20 hodin, vstupenky je možné koupit i online.

Provozovatel

Žluté lázně

Podolské nábřeží 3/1184
Vchod přes Dvorce
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 244 462 193
WWW:
https://www.zlute...
GPS:
50,048210 14,413536
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Rodinné vstupné: 600 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Betlémy 2022 – kostel ČCE v Braníku

Perníkový betlém bude vznikat postupně v jednotlivých rodinách členů sboru. Slavnostně ho sníme při rodinných bohoslužbách (s kázáním pro děti) na Nový rok.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Prokopa v Braníku

Od roku 1926 je v branickém kostele instalován vyřezávaný betlém jihotyrolské provenience, který dodala firma Insamt-Prinoth z Ortisei (Itálie).
Praha 4, Praha

Tajemství lidského těla

Tajemství lidského těla je ideální aktivitou pro všechny zvídavé děti od 7 let, které své rodiče běžně trápí otázkami typu „Proč je krev červená?“ nebo „Jak funguje mozek?“. Kurz má 4 lekce za pololetí a každá se věnuje jiné části těla formou pokusů a praktických aktivit.
Praha 4, Praha

Fyzika pro každého

Zajímá vaše dítě, jak funguje svět kolem nás a rádo zkouší něco nového? Fyzika pro každého je výběr nejoblíbenějších pokusů a aktivit z různých oblastí fyziky. Aktivita je určená pro děti se zájmem o fyziku jako celek. Individuální program pro 3-6 dětí
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.
Praha 4, Praha

Úniková hra Podolské mystérium

Venkovní orientační úniková hra Podolské mystérium je určena pro celou rodinu. Hrát může až šest osob.
Praha 4, Praha

Pražský přívoz P3 Lihovar – Dvorce

Přívoz s celoročním provozem nabízí atraktivní spojení oblasti Podolí a Zlíchova, a to včetně výhodných návazností linek pozemní dopravy v zastávkách Lihovar a Dvorce.
Praha 4, Praha

Sauna Spot Dvorce – unikátní saunový svět u Vltavy

Saunový svět Sauna Spot Dvorce na břehu Vltavy vedle Žlutých lázní je jediný saunový svět umístěný v přírodě a přitom takřka v centru Prahy.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha

Bistro Gemüse Corner Kebab Praha

Gemüse Corner Kebab totiž už v názvu slibuje inspiraci německým kebabem nejvyšší třídy.
Praha, Praha

Praguecamp na Císařské louce

Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený kemp se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v klidném prostředí poskytuje zázemí všem typům cestovatelů, ať už cestujete obytným autem, karavanem nebo jen se stanem nebo batohem.
Praha 5, Praha