Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Světla v tunelu
Světla v tunelu
Hudební a divadelní akce

Světla v tunelu

Železniční hudební revue oslavující 100. výročí vzniku republiky. Kulturní sál železniční stanice Praha hlavní nádraží.
Železnice a její zaměstnanci byli vlastně u všech důležitých událostí této země. A i přes všechny útrapy musela „modrá armáda“ vždycky bezpečně a spolehlivě fungovat. V této revue vyzdvihujeme spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí jako jiní, a přesto tady žili a pracovali pro náš národ. Zvolili jsme symbolicky příběhy čtyř kamarádů trampů. Jeden emigruje, druhý se upíjí, další se toulá a tramp „hrdina“ se snaží tak nějak přežít s „čistým štítem“.

Doba se kolem nich valí rychlostí jedoucího vlaku, který řídí Strojvedoucí, představující řád. Ovšem řád, který je důležitý pro fungování celé společnosti. Hudba nám v tomto představení slouží jako zvuková kulisa, pro zachování autentičnosti historických období uplynulých sta let jsme zvolili převážně trampské písně Wabiho a Mikiho Ryvolových. Na představení Vás zveme do Kulturního sálu železniční stanice Praha hlavní nádraží.

Provozovatel

ProDivadlo

Praha hlavní nádraží
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 607 436 956
Email:
prodivadlo@seznam.cz
WWW:
www.prodivadlo.cz
GPS:
50,083186 14,435292
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 350 Kč

Poznámka:Rezervace: mob: 607 436 956 (lze i SMS) 07:00-19:00 e-mail: prodivadlo @seznam

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Winter Hockey Games v Praze

Hokejový víkend přinese bohatou nadílku soubojů na ledě: duel juniorských týmů, zápas Chance ligy, utkání Tipsport ELH, souboj českých a slovenských hokejových legend i reprezentačních výběrů v para hokeji.
Praha, Praha

Pikkardijska Tercija

Vokální formace "Pikkardijska Tercija", Lvov, Ukrajina.
Praha, Praha

Výstava fragilités v Galerii Rudolfinum

Výstava fragilités v Galerii Rudolfinum rozvíjí pojmy zranitelnosti a křehkosti v dílech českých i zahraničních umělců. Výstava spojuje několik generací, z nichž nejstarší je zastoupena díly Louise Bourgeois, Marii Bartuszové, Gety Brătescu a Aliny Szapocznikow, které propojuje síť spojitostí.
Praha, Praha

Jednota místa a času v hudbě – koncert k poctě Pavla Janáka

K oslavě 140. výročí narození architekta Pavla Janáka pořádá organizace Open House Praha ve spolupráci s festivalem Euro Art Praha koncert hudby vybraných Janákových současníků – Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka a Josefa Suka.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Buďte řiditelem hotelu – pronájem obytného auta

Poznejte jiný způsob jízdy. Pronajměte si obytný vůz pro 2 – 4 osoby a poznávejte krásy Česka. Ráno vstanete do probouzející se přírody, klidně radostí uděláte pár kotoulů v chladné rose, zažijete noční oblohu mimo civilizaci.
Praha 1, Praha

Půjčovna tříkolek

Pro řidiče osobních aut je možné cestovat za krásami Česka i na motorce (tedy stačí běžný ŘP sk.B). Tříkolka CAN-AM se pocitům motorky blíží. Vysoký standard pohodlí, klidná jízda, extravagance, pocity a emoce.
Praha 1, Praha

Posázavský motoráček – pravidelný víkendový vlak

Posázavský motoráček jezdí z Prahy po trati tzv. Posázavského pacifiku přes Vrané nad Vltavou a Jílové u Prahy do Týnce nad Sázavou a zpět. Vlak jede každou sobotu, neděli a svátek od posledního březnového víkendu do 28. září.
Praha 2, Praha

Hlavní nádraží v Praze – největší pražská secesní památka

Hlavní nádraží v Praze je vůbec největší osobní nádraží v České republice. Zdaleka však není nádražím nejstarším. Jeho historie se začala psát roku 1869 a do dnešní podoby bylo přestavěno podle návrhu architekta Josefa Fanty.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

MeetMe23 – víc než jen ho(?)tel

MeetMe23, to je originální designové ubytování v srdci Prahy, odkud můžete pěšky vyrážet za krásami Starého Města i objevovat čtvrtě, kde to opravdu žije.
Praha 1, Praha

Francouzská kavárna Interiér de l´Art na Novém Městě v Praze

Francouzská kavárna, kde vám nabídnou kávu, čaje, čokoládu i alkoholické nápoje. Podává se zde snídaně, panini, croissant, toast nebo croque. K dispozici je také připojení k internetu pomocí Wi-Fi.
Praha 1, Praha

Falkensteiner Hotel Prague – městský boutique hotel

Renovované moderní pokoje & Suite v nadčasovém designu, tradiční pohostinnost a prvotřídní služby, to je Falkensteiner Hotel Prague v Opletalově ulici, v samém srdci Prahy.
Praha 1, Praha

Hotel Esplanade Praha

Pětihvězdičkový Hotel Esplanade Praha byl otevřen 19. července roku 1927 a od té doby nabízí všem hostům jen ty nejlepší služby. Budova hotelu se nachází v těsné blízkosti Státní opery a Václavského náměstí. Součástí hotelu je i vynikající restaurace.
Praha 1, Praha