!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Svět zvaný Petrkov - výstava fotografií ve vstupní věži Kratochvíle
Historické a vojenské akce

Svět zvaný Petrkov - výstava fotografií ve vstupní věži Kratochvíle

Kdy 21. červen 2020 9:0030. září 2020 15:30
Výstava fotografií Ivany Řandové.

Výstava fotografií Ivany Řandové

„SVĚT ZVANÝ PETRKOV“
ve vstupní zámecké věži.

Fotografka naléhavým, citlivým a pokorným způsobem zachycuje prostředí, ve kterém žil a tvořil básník a výtvarník Bohuslav Reynek se svou ženou, básnířkou Suzanne Renaud a se svými syny Danielem a Jiřím.

PETRKOV U HAVLÍČKOVA BRODU
Ve venkovském zámečku na Vysočině se před více než sto lety usídlil rod Reynků, pocházející po předcích ze Španělska (El Renco). Bylo to spíše malé hospodářství, o než se později začal starat Bohumil (1892-1971), spirituální básník, grafik a myslitel. Když pojal za ženu francouzskou básnířku Suzanne Renaud (1889 – 1964), narodili se jim dva synové, Jiří (1928-2014) a Daniel (1929-2014). Ti posléze přejali úděl svých rodičů a v ústraní Petrkova pokračovali ve svébytné tradici. Jiří překládal sobě blízké autory z Francie a Daniel vytvářel fotografické koláže. Omšelé tuskulum se na několik desetiletí stalo cílem plachých poutníků za krásou, moudrostí a duchovní pravdou. Tím vším obdarovával rod Reynků náš svět. Byl nenápadnou, avšak hluboce ponořenou kotvou v povrchních časech materialismu. A stále je.

 
 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Podroužek u Netolic

Autokemp Podroužek u Netolic

Netolice, Jižní Čechy
Hotel Rychta Netolice

Hotel Rychta Netolice

Netolice, Jižní Čechy
Penzion Na Horánku Netolice

Penzion Na Horánku Netolice

Netolice, Jižní Čechy