Úvod > Kalendář akcí > Svět kostiček Lego v Domě umění
Svět kostiček Lego v Domě umění
"> ">
26.6.
25.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Svět kostiček Lego v Domě umění

Kdy 26. červen 2021 – 25. srpen 2021
Téměř půl milionu dílků známé a generacemi oblíbené stavebnice Lego® obsadí na léto centrum Znojma! A co vše lze z tak obrovského množství stavebnice poskládat? To ukáže výstav v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě na Masarykově náměstí!
Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly v průběhu několika desetiletí trvající produkce společnosti LEGO®. K vidění bude dioráma města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí také vlastní tvorba vlakových souprav, architektonických památek, modely leteckého a raketového provozu (Nasa Discovery) a vybrané tovární sety – ediční modely za posledních 15 let. Každý fanoušek této stavebnice určitě ocení edice filmové tvorby, válečnou zónu robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, ale také další zajímavé exponáty ze sbírky projektu Svět kostiček. Pro nejmenší stavitele bude ke zhlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo® a naopak nejstarší zručné stavitele zajisté zaujme ediční výběr vozidel Lego® Technic®.  
 
Výstava nabídne návštěvníkům kromě sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let také ukázky vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko®", a exponáty dalších vyzvaných vystavovatelů. Pro děti bude připraven hrací koutek plný kostek Duplo®, Bionicle® i Classic – Basic®. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego® za skvělé ceny.
 
Přijďte si užít hravé léto plné kostiček!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Káva na Knopp

Káva na Knopp

Znojmo, Jižní Morava
Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jižní Morava