!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Svět kostiček v Turnově
Svět kostiček v Turnově
"> "> ">
4.11.
30.12.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Svět kostiček v Turnově

  • 4. listopad 2021 9:0030. prosinec 2021 16:00
Výstava pro všechny příznivce pestrobarevných kostiček stavebnice Lego.
Náplní výstavy bude tematická expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí vlastní tvorba a vybrané tovární sety, novinky z posledních let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego Bionicle a další exponáty. Pro nejmenší stavitele bude ke zhlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego Baby Primo. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připravena dětská herna ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty dalších vyzvaných vystavovatelů.
Autorem a patriotem projektu putovní výstavy Svět kostiček® je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D. – sběratel, designer, stavitel, vystavovatel, lektor a 4. největší sběratel značky Lego® v České republice. Petr Šimr rád sbíral různé modely už v dětství. Začínal s vláčky, modulárními domy a nákladními auty. Stavebnice Lego pro něj zezačátku byla spíše výjimka kvůli jeho nedostupnosti v dané době. Dlouho ale snil o pořízení si několika Lego® setů, což si během doktorandského studia splnil, když si z vlastních prostředků zakoupil několik prvních vlakových souprav. Od toho momentu se v něm zrodila vášeň pro sbírání továrních Lego® setů. Během několika dalších let jich nasbíral téměř všechny dostupné vlakové sety, přístavy, letiště, plovoucí lodě, témata City®, Western®, Creator®, exkluzivní modulární domy i modely v limitovaných edicích. Nyní se Petr Šimr věnuje realizacím výstav na míru, přednáškové, konzultační a lektorské činnosti a zakázkové tvorbě pro české výrobce stavebnic Cheva® a Seva®. Ze stavebnice Lego® má ve své sbírce má téměř 7 400 exponátů, mezi nimiž jsou nejen tovární sety, ale i jeho vlastní tvorba MOC (My own creatinon) a tvorba jeho přátel. Ve své sbírce má i vyjímečné kousky, které nevystavuje. Třeba originální dřevěnou krabičku od firmy Lego® z roku 1957.

Výstavní sál / 4. 11. – 30. 12. 2021
 
 
Zobrazit více

Provozovatel

Muzeum Českého ráje v Turnově

Skálova, 71
511 01 Turnov
Tel.:
+420 481 322 106
Email:
mail@muzeum-turno...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeum-turnov.cz
GPS:
50,588921 15,157968
 
Region:
Český ráj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:Senior 40 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Český ráj
Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Český ráj