Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Svět knihy Plzeň 2023
Festivaly

Svět knihy Plzeň 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Čtete dvacet knih za rok nebo sotva jednu? Je vám dvacet nebo padesát nebo máte doma čtenáře školního věku? Ať tak nebo tak, Svět knihy Plzeň vás nezklame. 4. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň zaplní prostor DEPO2015 v termínu 22. a 23. září.
Veletrh je ideální příležitostí zásobit se knihami všech žánrů na dlouhou zimu. U stánků nakladatelů budou totiž k dostání za speciální veletržní ceny. Hlavním dějištěm festivalu je kulturní centrum DEPO2015.

Zhruba pět desítek vystavujících nakladatelství představí svou publikační činnost za první pololetí roku i aktuálně vydané tituly. Program festivalu je namíchán tak, aby zaujal jak mainstreamové čtenáře, tak i fanoušky jednotlivých žánrů, odbornou veřejnost či malé čtenáře s učiteli nebo rodiči. Letošní dramaturgie se zaměří mimo jiné na téma Autoři bez hranic, jež jsou překračovány fyzicky i mentálně. Premiérová Galerie novinek poskytne návštěvníkům širší přehled o knižní produkci pro podzimní a vánoční trh. Areál DEPO2015 bude pro konání veletrhu otevřen vždy od 8:45 do 19 hodin.

Dvoudenní festivalový program obsáhne na více než sedmdesát pořadů – diskuzí, křtů nových knih, scénických čtení, debat, výstav, autogramiád určených pro dospělé, děti i mládež. Žánrové zaměření zahrnuje beletrii, poezii, sci-fi a fantasy, komiksy, detektivky, hry či společenskovědní literaturu, veletržní areál bude také vyzdoben několika tematickými výstavami.

Páteční dopoledne je zaměřeno především na školní kolektivy, loňský koncept Svět knihy dětem, jehož hlavním záměrem je formou zábavných i poučných pořadů a aktivit oslovit školní mládež různého věku, učitele a rodiče, zůstane zachován i letos. Projekt bude opět propojen s kampaní Rosteme s knihou. Na festivalu budete moci potkat mezi autory dětské literatury Marku Míkovou, Olgu Stehlíkovou, Galinu Miklínovou, Víta Martina Matějku nebo Báru Dočkalovou.

Festivalový program zahrnuje i několik křtů titulů. Například je to první román Niny Špitálníkové Severka či kniha vycházející z nesmírně populárních přednášek plzeňských kriminalistů Skutečné zločiny na Plzeňsku. V době konání veletrhu také vychází v češtině zbrusu nová kniha Jaroslava Rudiše Návod k použití železnice. Autor ji osobně přijíždí představit. Z dalších spisovatelů ještě do Plzně dorazí třeba Kateřina Tučková s románem Bílá Voda, reportéři ČT Jakub Szantó a Martin Jonáš pohovoří o knize Putinova válka.

Silná bude i sekce sci-fi a fantasy, v rámci které se představí tvorba například Ondřeje Neffa, Karla Jerie nebo Františka Kotlety a řady dalších autorů žánru. Kotleta zde vystoupí i pod svým civilním jménem Leoš Kyša, aby uvedl velké kontroverze budící román Sudetenland.

Motto Autoři bez hranic se svým obsahem prolíná do plzeňského programu především zaměřením na Ukrajinu, ale veletrh navštíví i vzácný host, který pomáhá šířit českou literaturu za hranice, v tomto případě opravdu daleké. Až z Jižní Koreje dorazí bohemista Kyuchin Kim, jenž do korejštiny převedl desítky českých autorů. Převezme si Cenu Jiřího Theinera za popularizaci české literatury v zahraničí. 

A organizátoři akce nezapomínají ani na ukrajinské dětské i dospělé čtenáře. Na veletrhu bude stánek s nejnovějšími knihami v ukrajinštině a jazykovými učebnicemi, jež si bude možné zakoupit. Zároveň se uskuteční několik zajímavých setkání se současnou literární tvorbou Ukrajiny, například se spisovatelkou Karinou Armlos či se Salome Engibaryan, která s dětmi vyrobí papírového buldočka, a řeč bude rovněž o (nejen) válečné literární reportáži.

Veletrh startuje společně s filmovým festivalem Finále Plzeň, kde bude mít projekci také Citlivý člověk podle posledního románu Jáchyma Topola. Ten jej představí jak svým čtenářům, tak filmovým divákům. Domluvená spolupráce Světa knihy s festivalem Finále Plzeň navíc přináší návštěvníkům obou akcí slevové benefity, navštívit tedy tyto kulturní akce se vyplatí dvojnásob.


 

Provozovatel

Svět knihy, s.r.o.

Presslova 14
DEPO2015
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 224 498 236
Email:
info@svetknihy.cz
WWW:
https://www.svetk...
WWW:
https://www.depo2...
GPS:
49,738149 13,381916
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Depo Street Food Market v Plzni 2023

Nevařte a přijďte hladoví. To jsou dvě základní pravidla úspěšné návštěvy festivalu jídla. Vaše chuťové buňky uspokojí mistři street foodu, tedy rychlého, ale z kvalitních surovin připraveného jídla. Těšit se můžete na burgery, hot dogy, exotické kuchyně i na sladké tečky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Depo Street Food Market v Plzni 2023

Nevařte a přijďte hladoví. To jsou dvě základní pravidla úspěšné návštěvy festivalu jídla. Vaše chuťové buňky uspokojí mistři street foodu, tedy rychlého, ale z kvalitních surovin připraveného jídla. Těšit se můžete na burgery, hot dogy, exotické kuchyně i na sladké tečky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Grand Showtime – Plzeň

Ti nejlepší youtubeři na dosah ruky opět v Plzni!
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Posviť si na budoucnost 2023

Festival středních škol z Plzeňského kraje "Posviť si na budoucnost" 2023 je znovu tady! "Posviť si na budoucnost" se blíží, a proto máme skvělou zprávu pro všechny deváťáky a jejich rodiče. Událost se koná v pátek 13. října od 9:00 – 15:00 a v sobotu 14. října od 9:00 – 12:00 v areálu Depo2015.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

International Road Movie Festival v Plzni

IRMF je mezinárodní filmový festival, jehož šestý ročník uvede během čtyř dnů 38 snímků žánru road movie z celého světa. Nech se unést příběhy plnými dobrodružství, překvapení a osobních proměn.
Plzeň, Plzeňský kraj

Faunia Plzeň – burza akvaristiky a teraristiky

Zveme všechny milovníky exotických zvířat na 1. ročník burzy v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Rodinná úniková hra Záhada plzeňského metra v DEPO2015

Co ukrývá podzemí bývalého depa dopravních podniků? Je plzeňské podzemí skutečně jen historickým sklepením? A měl František Křižík utajovaného bratra? Přijďte zjistit odpovědi na všechny tyto otázky do naší nově otevřené rodinné únikové hry. A kdo ví, zda zůstanete jen v DEPO2015…
Plzeň, Plzeňský kraj

Festival kávy Lógr 2024 v Depo 2015

Poslední květnovou neděli provoní celý areál plzeňské kreativní zóny DEPO2015 výběrovou kávou ze všech koutů světa.
Plzeň, Plzeňský kraj

Projekt Křížky a vetřelci v Plzni

Projekt Křížky a vetřelci vznikl v roce 2014 jako podnět programu Pěstuj prostor, který byl podpořen v rámci grantu Plzeň 2015.
Plzeň, Plzeňský kraj

Depo Moto Art – galerie motorismu a umění v Plzni

Na podzim 2023 by se měla otevřít Depo Moto Art v Plzni – galerie motorismu a umění v bývalé trolejbusové hale bývalých dopravních podniků. Naleznete zde nejen historické automobily a motocykly, ale i sochy, fotografie nebo květiny.
Plzeň, Plzeňský kraj

Industriální stezka v areálu Depo2015

Vydejte se po stopách historie areálu DEPO2015! Industriální stezka poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události areálu DEPO2015. Průvodcem vám bude například cukrovarnický odborník Hugo Jelínek.
Plzeň, Plzeňský kraj

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.
Plzeň, Plzeňský kraj

Historie celnictví na Celním úřadě v Plzni

Celní úřad pro Plzeňský kraj nabízí všem zájemcům možnost návštěvy stálé výstavní expozice historie celnictví. Expozice zachycuje minulost i přítomnost celnictví v českých zemích od středověku po současnost.
Plzeň, Plzeňský kraj

Muzeum knihtisku a knihy v Plzni

Muzeum knihtisku v Plzni nabízí svým návštěvníkům největší a neucelenější expozici dějin tisku v České republice.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kostel U Ježíška v Plzni

Kostel U Ježíška získal dnešní podobu po barokní přestavbě kaple, která stála od 17. století v údolní nivě řeky Radbuzy a u které si postavil městský lékař a primátor Pavel Helffer z Helfferstreu svou předměstskou usedlost.
Plzeň, Plzeňský kraj

Zorbing jako dárek na Plzeňsku

Zorbing je jedinečný, nezapomenutelný zážitek. Poukazy na zorbování jsou skvělým dárkem pro velké i malé. Zorbing z kopce nebo na vodě je lehce adrenalinový sport, při kterém se zažije spoustu zábavy.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a bistro Ústředna DEPO v Plzni

Báječná káva, jedinečná kuchyně a neotřelé umění... to je Ústředna v DEPO2015.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Formanka v Plzeňském Prazdroji

Budova Formanky vznikla na přelomu 19. a 20. století jako letní pavilon pro rozšíření reprezentačních prostor pivovaru. Díky jejím hrázděným konstrukcím připomíná oblíbené lázeňské pavilony.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Martinská Osteria

Výborné tankové pivo a skvělé jídlo servírované ochotnou obsluhou, to je ta správná volba.
Plzeň, Plzeňský kraj

Šálek & Špunt na Náplavce v Plzni

Oblíbenou plzeňskou kavárnu Šálek & Špunt najdete i náplavce u Radbuzy. Slibuje výběrovou kávu a skvělé víno.
Plzeň, Plzeňský kraj

Potrefená husa Plzeň

Stálice v plzeňských gastronomických vodách poskytuje to pravé útočiště všem gurmánům i pivařům. Potrefená husa v Plzni byla otevřena jako desátá jubilejní pobočka síťě značkových restaurací pivovarů Staropramen, oceněných prestižní cenou řádem Jaroslava Vašaty.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Cross café v Plzni

Stylová kavárna nabízející hned několik prostorů pro vychutnávání oblíbené kávy a něčeho na zub.
Plzeň, Plzeňský kraj

Slunečnice – zdravá veganská a vegetariánská jídla

V samoobslužné jídelně se stravují zákazníci, kteří se chtějí najíst rychle a zároveň zdravě. Oceňují i to, že si mohou sami vybrat a zkombinovat jídlo podle své chuti a podle toho, jak je vzhledově naláká.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Slovan – secesní perla Plzně

Tříhvězdičkový hotel v centru Plzně, který se nachází v blízkosti známých historických památek, je plným právem označován za secesní perlu Plzně. Byl postavený v letech 1890-1893 a nabízí svým návštěvníkům neopakovatelnou atmosféru, ze které na vás dýchne atmosféry doby.
Plzeň, Plzeňský kraj