Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Švejkův víkend v Písku
Sportovní akce

Švejkův víkend v Písku

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Ke 100. výročí Josefa Švejka.
So 4. 9. 15.00 – 17.00 předregistrace, Švejkův infostánek, Kamenný most, Cipískoviště
Ne 5. 9. 8.00 – 11.00 průběžný start nádvoří Prácheňského muzea – Přemyslovského hradu

1. Pěší trasa 4,3 km – Velké nám., odboč vpravo – Putimská brána – kolem plovárny k Otavě a dále k restautaci Smeták, razítkové místo, 2,1 km – zpět přes lávku Dagmar Šimkové po levém břehu ke Švejkovu infostánku, razítkové místo, 3,9 km – cíl nádvoří hradu.

2. Pěší trasa 18,4 km – Velké nám., odboč vpravo – Putimská brána – po červené do Smrkovic, razítkové místo, 3,8 km – Hůrky, 6,8 km – odbočit po žluté – Putim restaurace U Cimbury, razítkové místo, 9,2 km – soutok Otavy s Blanicí, 10,8 km – Zátavský most, 12,9 km – dále po červené, restaurace Smeták, razítkové místo, 16,4 km – přes lávku Dagmar Šimkové přejít na levý břeh – Švejkův infostánek u Kamenného mostu, – cíl nádvoří hradu.

3. Pěší trasa 26,9 km – do Smrkovic shodná s druhou trasou – Hůrky rovně po červené do Heřmaně ke kostelu, 10,1 km – po silnici do Ražic, Muzeum železnice a Řežabince, razítkové místo, 13,2 km – po naučné stezce kolem Řežabince do Putimi, restaurace U Cimbury, razítkové místo, 17,8 km – dále je shodné s druhou trasou.

4. Cykloorienťák – sesbírejte min. tři razítka z možností – 1) Putim, restaurace U Cimbury, 2) Ražice, Muzeum železnice a Řežabince, 3) infocentrum Protivín, 4) restaurace U Smetáka.

9.00 – 16.30 cíl nádvoří Prácheňského muzea – Přemyslovského hradu.
14.00, 15.00, 16.00 písničky Josefa Švejka, odhalení Bludného kamene..., autogramiády přítomných ministrů České pohádkové akademie aj.

Startovné: 60 Kč v ceně Turistický deník Světové Česko (60 Kč) a sběratelský 4pohled s J. Švejkem (5 Kč). V cíli absolventská vizitka Švejkova víkendu v Písku (15 Kč) aj.

Snížené startovné: 30 Kč bez Turistického deníku, jen 4pohled na startu a vizitka v cíli. Diplomek vystavíme na požádání.

Doporučujeme mapu KČT č. 71, trhací mapky z TIC Sladovna Písek.

Provozovatel

Pohádkové království

Velké náměstí 114
397 24 Písek
Tel.:
+420 602 443 189
Email:
mapcentrum@seznam.cz
WWW:
www.pohadkovekral...
GPS:
49,308788 14,147330
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Písecko – Blatensko
Město:
Písek
Tipy na výlet:
Písek a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Pojďme mezi lidi

Výstava nabízí divákům procházku mezi portréty od slavných i méně známých autorů (J. Čermák, V. Brožík, J. Preisler, J. Štursa, J. V. Myslbek, L. Šaloun, ze zapomínaných F. Ondrúšek, F. X. Diblík, R. Rössler, J. Pelikán atd.). Jedná se soukromou kolekci sběratele MUDr. Jiřího Hořavy.
Písek, Jihočeský kraj

Tmání v písecké Sladovně

Dílo režiséra Ondřeje Moravce, uvedené v roce 2022 na MFF v Benátkách a nominované na Českého lva v kategorii Nejlepší animovaný film, nabízí unikátní vhled do mysli člověka s depresí. Kromě promítání pro veřejnost nabízí Sladovna program pro školy, který spojuje s aktivitami v animačním studiu.
Písek, Jihočeský kraj

Punč, koledy a milá atmosféra v Galerii Dragoun

Přijďte v pátek 15.12. do Galerie Dragoun na tradiční Vánoční koncert, punč a sladkosti. Vánoční melodie se rozezní od 17 hodin. Punč pro dospělé a sladkosti pro všechny budou zdarma.
Písek, Jihočeský kraj

Zátiší – výstava obrazů ak.mal. F. R. Dragouna

Tematická výstava, která zaujme barevnými texturami a nechá vás přemýšlet o kráse v každodenním životě.
Písek, Jihočeský kraj

Znouzectnost – předvánoční koncert

ZNC – kapela s punkovou pověstí, ale schopností napsat i popovou písničku či folkovou baladu. Předvánoční koncert bude v Podčáře opět po roce patřit plzeňské kultovní skupině Znouzectnost.
Písek, Jihočeský kraj

Stříbrný vítr – festival ochotnických divadel

6. ročník festivalu ochotnických divadel Stříbrný vítr pořádá Divadlo Pod čarou v Písku 26. až 28. ledna 2024. Těšit se můžete na 10 ochotnických divadel z různých koutů Česka. Nebude chybět odborná porota, diskuze s diváky, přátelská atmosféra, smích a beseda se speciálním hostem Janem Potměšilem.
Písek, Jihočeský kraj

Písecké betlémy

Od první adventní neděle až do Tří králů budou na několika místech v Písku k vidění venkovní betlémy. Přijeďte se i vy na ně podívat!
Písek, Jihočeský kraj

Zimní Jakofakt mini fest

Mini festival v Divadle Pod čarou.
Písek, Jihočeský kraj

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.
Písek, Jihočeský kraj

Sport Centrum Písek – sportujte a bavte se

Sportujte a bavte se za každého počasí každý den v roce v unikátním komplexu, který zahrnuje množství sportovních aktivit pod jednou střechou. Najdete zde squash, tenis, bowling, wallyball, badminton, stolní tenis a stolní fotbal. Nechybí ani fitness.
Písek, Jihočeský kraj

Laser Aréna Písek

Laser Aréna Písek, to je zábava pro každého bez rozdílu věku. Užijete si zde příjemné rodinné odpoledne při hře, kávě, čokoládě či posezení večer s přáteli.
Písek, Jihočeský kraj

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.
Písek, Jihočeský kraj

Pilařiště – interaktivní herní prostor pro nejmenší plný fantazie a barev

Ve Sladovně myslíme i na naše nejmenší. Přijďte i s nejmenšími návštěvníky do písecké Sladovny! Fantastický herní prostor s názvem Pilařiště je navržen pro nejmenší děti od 0 do 6 let. Celá herna i název jsou inspirovány tvorbou píseckého rodáka Radka Pilaře – autora předlohy Večerníčka a Rumcajse.
Písek, Jihočeský kraj

Sladovna Písek – prohlídka s příběhem

Aneb "navštívení zlatých časů sladovnických". Písecká Sladovna je na cestě vytváření nové formy živého kulturního centra, kde se hodnoty tvoří a zprostředkovávají návštěvníkům všech generací. Naleznete zde několik stálých expozicí, ale také interaktivní výstavy, určené především dětem.
Písek, Jihočeský kraj

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. A Sladovna ho má. Chcete ho vidět? Přijeďte do Písku a objevte mravenčí svět!
Písek, Jihočeský kraj

Městské opevnění v Písku

Pozůstatky městského opevnění se nacházejí na několika místech města. Opevnění bylo zbudováno v souvislosti s vznikem města ve 13. století ve výšce šest metrů. Hradby byly dlouhé 1400 metrů a před nimi se nacházel příkop.
Písek, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v centru města Písek

Ubytování v apartmánech v centru města Písek.
Písek, Jihočeský kraj

Restaurace U Reinerů v Písku

Plzeňská restaurace U Reinerů se nachází v historickém centru Písku. Nabízí to nejlepší ze staročeské i české kuchyně a širokou nabídku piva, vína i nealkoholických nápojů.
Písek, Jihočeský kraj

Kavárna Až na půdu

Ráno kavárna, přes den bistro a večer bar v historickém centru Písku.
Písek, Jihočeský kraj

Penzion s restaurací U zlatého býka v Písku

Srdečné přijetí, příjemné a útulné prostředí ideální pro vaše výlety po Písecku ať už na kole, nebo pěšky, či za zážitky s nádechem tajemna.
Písek, Jihočeský kraj

Vykulená Sova

Najdete nás přibližně 50 m rovně od Starého mostu. Posadit se můžete ve vnitrobloku na zahrádce nebo uvnitř naší stylově zařízené kavárny.
Písek, Jihočeský kraj

Hotel Biograf v Písku

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel v centru města Písku nabízí svým hostům nejen komfortní ubytování, bohaté snídaně, nekuřáckou kavárnu, finskou saunu a 2 moderně vybavené konferenční místnosti, ale i celou řadu dalších služeb, které jistě osloví i toho nejnáročnějšího hosta.
Písek, Jihočeský kraj

Hotel Buly v Písku

Hotel Buly je umístěn v klidné části města přitom nedaleko historického centra a slavného Kamenného mostu. V bezprostřední blízkosti hotelu je tenisový a fotbalový areál, zimní stadion, bowling, krytý i venkovní plavecký bazén, koupaliště a desítky kilometrů atraktivních cyklostezek.
Písek, Jihočeský kraj

Interhotel America

Rodinný hotel situován v klidové zóně.
Písek, Jihočeský kraj