Úvod > Kalendář akcí > Svatováclavské slavnosti na Svojanově

Svatováclavské slavnosti na Svojanově

Kdy 21. září 2019 9:00 - 22. září 2019 17:00 Historické a vojenské akce
Svatováclavské slavnosti na hradě Svojanov se letos konají o týden dříve. Program bude také netradiční. Nebude se odehrávat na hradním nádvoří, ale přímo v interiérech hradu.
V rámci trasy A připraví Perchty von Bladen v historické hradní kuchyni dobové pokrmy typické pro 19. století. A pokrmy to budou mnohdy netradiční, například kaše z růží, rebarborová kaše, hubník, erbolaty, pečené hrušky se zakysanou smetanou a spousta dalších. Z těch tradičních pak třeba hrachová kaše, zvěřinové výpečky nebo bábovky dle Magdaleny. Tato jídla návštěvníci nejen ochutnají, ale dozvědí se i spoustu zajímavostí o jejich přípravě a o stravovacích návycích té doby.

V rámci trasy B se návštěvníci mohou těšit na přehlídku elegantní módy pro ženy, kterou připravila Marcela Štěpánková z Ateliéru GEM Fryšták u Zlína. Dámy si mohou udělat radost a obohatit si svůj šatník. 

Všichni, kdo na Svojanov přijedou, by si rozhodně neměli nechat ujít divadelní představení Pověsti hradu Svojanov, které připravili žáci 2. a 3. ročníku literárně-dramatického oboru ZUŠ Bohuslava Martinů v Poličce. Toto představení se odehraje v sobotu 21. září od 14 hodin v domě zbrojnošů.

Dobová krmě a elegantní dámské modely budou na programu jak v sobotu, tak i v neděli. Hrad bude po oba dny otevřen od 9 do 17 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 9. 2019