Úvod > Kalendář akcí > Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi
Lidová řemesla a trhy

Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

Celodenní Svatoludmilská pouť přinese bohaté pouťové trhy s nabídkou řemeslných výrobků, domácích produktů i občerstvení. Nebudou chybět ani trhovci známí z pražské náplavky.
Děti se mohou těšit na tradiční pouťové atrakce, ale také na středověké hrátky všeho druhu, vystoupení oblíbeného kejklíře Vojty Vrtka či melodie pohádkového flašinetáře. Všechny ty hrátky a kejkle budou zdarma a zdarma bude i vstup na zámecké nádvoří, kde jarmareční pohádku pro malé i velké chystá TEÁTR Pavla Šmída. Další pestrý program pro celou rodinu v duchu sousedského setkání čeká také na farní zahradě.

Výstavní prostory Chvalského zámku budou otevřeny od 9 do 18 hodin. Prohlédnout si můžete poklady starověkého Egypta, s dětmi se vypravit za pokladem ztraceného města, který na vás čeká ve sklepní herně a v prodejní galerii můžete nejen obdivovat ale i si zakoupit obrazy malířky Aleny Schulz. Večer pak nádvoří rozezní tradiční koncert, tentokrát v režii osobité kapely ZRNÍ.

Svatoludmilskou pouť pro vás připravujeme společně s Městskou částí Praha 20, farností sv. Ludmily, SHM Klubem Praha – Počernice a spolkem Molechet.

PROGRAM DNE:
8,30 hod. poutní bohoslužba v kostele sv. Ludmily
9,00 – 18,00 hod. výstavy na Chvalském zámku: EGYPT – dar Nilu; prodejní výstava obrazů Aleny Schulz s názvem Šité obrazy; interaktivní herna Za pokladem ztraceného města
10,00 – 18,00 hod. stánky s občerstvením všeho druhu: sladké i slané domácí dobroty, klobásy, pouťové frgále i svatební koláčky, pivo, víno i burčák, řemeslné stánky, pouťové atrakce a kolotoče. (Kolotoče jsou v provozu již od středy 14. 9.)
12,00 – 17,00 hod. středověké hrátky pro děti: střelnice, kolotoč na ruční pohon, kejklířské představení Vojty Vrtka i pohádkový flašinetář – zdarma
13,00 hod. pouťová pohádka na zámeckém nádvoří: Větrná pohádka v podání Teátru Pavla Šmída, vstup zdarma
14,00 – 17,00 hod. program pro děti a rodiče na farní zahradě + obří nafukovadla, vstup zdarma
19,00 hod. koncert na zámeckém nádvoří: kapela ZRNÍ, vstupné v předprodeji 350 Kč, v den koncertu 400 Kč (18. 9.)