Úvod > Kalendář akcí > Svatojánská noc na Dolním-Knollově mlýně

Svatojánská noc na Dolním-Knollově mlýně

Kdy 21. červen 2019 17:00 - 22. červen 2019 2:00 Hudební a divadelní akce
Svatojánská noc s Old Boys Poutníky, pozorováním nočních motýlů, noční vycházkou za sovami, zvyky, slunovrat, tématické taneční vystoupení - děvčátka, tombola, svatojánský oheň, SDH Osová Bítýška s koňskou stříkačkou, kutí koně, ukázka výcviku psů, cattering, možnost stanování.
Svatojánská noc a benefiční koncert pro mlýn nejslavnější country kapely 80-tých let pod vedením zakladatele, kytaristy a zpěváka Fratiška Linhárka. Dále zpívá a hraje na kytaru Jiří „Píďa“ Látal a sestavu doplní Michal Rašovský na kontrabas.

Zazpíváme si s Poutníky tentokrát i u táboráku, povíme si s dětmi o letním slunovratu i o zvycích, vážících se ke Svatojánské noci. Pozorování nočních motýlů a vycházka za sovami, SDH Osová Bítýška s koňskou stříkačkou, tématické taneční vystoupení děvčat, tombola.

Možnost stanování, catering. Romantické prostředí mlýna uprostřed lesů. Vstupné dobrovolné na podporu rekonstrukce mlýnice na muzeum mlynářství a řemesel, instalaci památkově chráněné technologie.

Dolní (Knollův) mlýn je posledním ze tří bítešských mlýnů, ležících v malebném údolí potoka Bítýška, který dále pod mlýnem pokračuje jako Bílý potok ke Šmelcovně a do Brna. Přístupové trasy z Velké Bíteše ulicí K Mlýnům po trase naučné stezky „Už ty mlýny doklapaly“ nebo ze Křoví po modré
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 6. 2019