!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň
Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň
"> "> "> ">
7.11.
+ Přidat foto

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Kdy 7. listopad 2020 Společenské akce
Počátkem listopadu slaví svátek sv.Hubert, patron myslivosti. Ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost jsme na zámku Loučeň připravili bohatý program věnovaný jeho památce a na počest myslivosti.
Velkou podzimní poctu lesu a myslivosti slibují Svatohubertské slavnosti, které se již poosmé uskuteční první listopadovou sobotu na zámku Loučeň. A kde jinde také slavit svátek patrona všech lovců a myslivců, než na zámku Jeho jasnosti Alexandra Jana Vincenta, prince z Thurnů a Taxisů. Kníže Alexandr byl po celý život velkým myslivcem a nadšeným lovcem. Svědčí o tom velkoryse upravená Jabkenická obora, ale i jeho lovecké výpravy především do Afriky. Jeho trofeje mohou dodnes lidé obdivovat v Národním muzeu, kterému je Alexandr daroval.

V rámci  Svatohubertských slavností uspořádá zámek Loučeň výstavu obrazů jednoho z nejznámějších malířů přírody a mysliveckých tradic Evropy, českého rodáka v současnosti působícího především v Německu Václava Nasvětila. 

Program bude zahájen již krátce po otevření areálu. Na zámeckém nádvoří vyroste podium na kterém se budou střídat trubači, sokolníci, kynologové-pejskaři či vábiči. Seznámíme vás s dlouholetými tradicemi české myslivosti, která jsou nedílnou součástí naší kulturní historie.

Spolu s Dámami české myslivosti  jsme pro malé návštěvníky připravili vědomostně zábavné soutěže. Cíl a hlavní místo této části oslav myslivosti bude zámecká oranžerie. V průběhu dne se dozvíte, co to znamená být myslivcem. Svou účast také přislíbila řada osobností myslivecké veřejnosti.

Po celý den se na zámku budou konat prohlídky s kostýmovanou postavou ze zámecké minulosti.
Zvěřinu si můžete užít i na pekáči. Se zelím - Se šípkovou. Co by to bylo za slavnosti myslivosti bez dobrého jídla a pití? A jak jinak než ze zvěřiny!

Sobota 7. 11.
(pokud není uvedeno jinak, koná se na nádvoří
10.15  lovecká hudba – trubačská škola Milovice
10.30  kynologie – práce loveckých psů
11.00 sokolnictví – ukázka Milan Straka 
11.30  vábení zvěře – Klub vábičů 
12.00 myslivecký průvod
12:15 - pasování  na myslivce
12:45 Parforsní hony u Czerninů na Jemčině – barokní hudebně dramatický progam – Královehradecká společnost lesních rohů -kostel 
13.00 program dětských mysliveckých kroužků 
14.00 vábení zvěře – Klub vábičů 
14.30 dětské myslivecké kroužky
15.30 sokolnictví – ukázka Milan Straka 
16.00 Svatohubertská Mše Svatá - kostel
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 2. 2020