!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Svatohorské malé filmové exercicie
Hudební a divadelní akce

Svatohorské malé filmové exercicie

  • 5. únor 2022 15:00 - 18:00
  • 26. únor 2022 15:00 - 18:00
Svatohorské malé filmové exercicie – jedná se o volné moderované povídání, naslouchání, diskusi a sdílení zkušeností v přátelské atmosféře podpořené malým občerstvením. Úvodem k tomu bude promítnutí filmu.

Hastrman
5.2.2022

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka uctívající přírodu a pohanské rituály. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Režie: Ondřej Havelka, český mistr swingu.

Ledová archa
26.2.2022

Osobitá metafora lidské společnosti a jednotlivce lapeného v soukolí, kde se vzájemně třou morální ideály a pragmatismus zachování statu quo. Příběh je zasazený do chladné postapokalyptické budoucnosti roku 2031. Z planety Země se stala sněhová koule a hrstka přeživších lidí se nachází v přeplněném vlaku jménem Snowpiercer, který poháněn speciálním motorem cestuje po celém světě. Za těchto ztížených podmínek je založena nová sociální třídní struktura. Ti nejchudší jsou nuceni žít v zadní části vlaku, a čím více se přibližujeme k té přední, tím lepší nacházíme podmínky pro život. Kdosi až na konci vlaku však s tímto postavením není plně spokojený, a proto vypukne vzpoura.

Délka trvání akce je dána především zájmem a aktivitou přítomných (předpokládá se celkem i s promítáním max. 3 hod.). Promítat se bude v prostorách svatohorského sklepení. V místě jsou dostupné toalety, prostor je vytápěný. Vchod do promítací místnosti je z boku areálu. Akce je zdarma, není potřeba se přihlašovat předem. Počet účastníků je dán kapacitou místnosti. 

Samozřejmě za splnění aktuálních hygienických podmínek (O – C).

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Cukrárna Upekla

Cukrárna Upekla

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy