ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceSvátek barevného listí 25. září aneb pro každého něco
Divadlo na Strži
Hudební a divadelní akce

Svátek barevného listí 25. září aneb pro každého něco

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Sobotní odpoledne na Strži bude pestré, doslova nabité kulturními zážitky. Čeká nás vernisáž nové výstavy o předčapkovské historii místních hutí a hamrů, literární pásmo připravené z textů Ferdinanda Peroutky, hudební soubor GUTTA, křest brožury Zamilovaný rebel a scénické čtení Švandova divadla.
PO STOPÁCH HUTÍ A HAMRŮ V KRAJI ČAPKOVY STRŽE
Začátek vernisáže v 15:00
Vstupné dobrovolné

Zpracování kovů vtisklo zdejší krajině nezaměnitelný ráz, dalo jméno obci Stará Huť a industriální původ má také druhý domov Karla Čapka. Nová expozice v prvorepublikové garáži provede uplynulými čtyřmi stoletími. Tradiční slévárna Stará Huť s.r.o. Ivy a Aleše Svojitkových prezentuje vlastní historii, významné realizace a ukázky produkce od designového nádobí po umělecké objekty.

GUTTA: DENÍKY, DOPISY, VZPOMÍNKY FERDINANDA PEROUTKY
Začátek v 16:00
Vstupné dobrovolné

Plzeňské hudební uskupení GUTTA je na Strži pravidelným předvánočním hostem. Navíc připravilo na poslední zářijovou sobotu netradiční čtení z inspirativních textů Ferdinanda Peroutky, pochopitelně s příjemným hudebním doprovodem.

ZAMILOVANÝ REBEL
Začátek v 16:45
Vstupné dobrovolné

Křest brožury Zamilovaný rebel, věnované studiím Karla Čapka na gymnáziu v Hradci Králové. A také tamní světové premiéře R.U.R. v lednu 1921. Zdarma bude k dispozici brožura s postavičkou robota, kterou si děti mohou poskládat a rozhýbat.

ŠVANDOVO DIVADLO: NA BŘEHU DNŮ
Začátek pásma v 17:00
Vstupné 60 Kč

„Když si chlap vezme něco do hlavy, hned tak nepovolí!“ Setkání a úvahy nad zálibami a koníčky Karla Čapka i jejich stopou v autorově tvorbě. Co vše se v jeho světě a životě událo, než pejsek s kočičkou udělali dort? Kdo by mohl být onen tulák František Král z Tulácké pohádky? Pekl Čapek dorty? Účinkují Marie Štípková a Petr Kult.

Celý odpolední program se uskuteční v zahradě pod širým nebem.

Provozovatel

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše

120
262 02 Stará Huť
Tel.:
+420 725 480 219
Email:
pamatnik@capek-st...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.capek-strz.cz
GPS:
49,774038 14,206809
 
 

Cena

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné pouze na scénické čtení: 60 Kč.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Botanická exkurze do anglického parku v Dobříši

Hornické muzeum Příbram připravuje dvě jarní botanické exkurze do anglického parku v Dobříši, do přírodní památky Dobříšský park. Ve dnech 6. 4. a 26. 5. máte příležitost projít se v této přírodovědecky významné lokalitě a něco se o ní dozvědět.
Dobříš, Středočeský kraj

Kouzlo objevování – od hieroglyfů k Tutanchamonovi

Český egyptologický ústav připravil v rámci loňského výročí 200 let od rozluštění hieroglyfického písma a 100 let od objevu hrobky faraona Tutanchamona v egyptském Údolí králů výstavu Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi.
Dobříš, Středočeský kraj

Brdský motoráček

Brdský motoráček jezdí z Prahy po trati přes Vrané nad Vltavou a Mníšek pod Brdy do Dobříše a zpět. Vlak jede každou sobotu od konce března konce října.
Dobříš, Středočeský kraj

Summer Fest Dobříš 2024

Summer Fest Dobříš zve v pátek 21. 6. na skvělé kapely i občerstvení z lokálních podniků.
Dobříš, Středočeský kraj

Sondy do oblastí ticha

Výstava – Muzeum zlata.
Nový Knín, Středočeský kraj

Trail Running Cup – běžecký seriál

Tradiční trailový běžecký pohár s historií již od roku 2011. V seriálu trailových běžeckých závodů Trail Running Cup si každý najde svoji trať. Vzdálenosti 7 až 50 kilometrů a nezapomínáme ani na tratě pro nejmenší.
Kytín, Středočeský kraj

Zahořanská 10 – běh okolo Pleše

Terénní běh okolo Pleše s rodinnou atmosférou a originálními perníkovými medailemi. Hlavní závod na 10 km, doprovodný běh na 5 km, a hlavně stále více populární dětské závody. Výsledky budou i letos započítány do Brdského běžeckého poháru.
Zahořany, Středočeský kraj

Hurá prázdniny

Akce s názvem Hurá prázdniny je plánována jako sportovní den, který je určený nejen pro děti, ale také pro všechny, kteří se chtějí zapojit do zábavy a tělesné aktivity. Nabízí širokou škálu aktivit zaměřené na různé věkové skupiny a dovednosti.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Památník Karla Čapka ve Strži – letního sídlo slavného spisovatele

V malebné krajině lesů a rybníků Dobříšska navštivte dům Karla Čapka, kde spisovatel pobýval v letech 1935 – 1938. Najdete tu expozici, zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, Olgu Scheinpflugovou a Ferdinanda Peroutku.
Dobříš, Středočeský kraj

Pamětní deska s bustou Járy Cimrmana ve Staré Huti

Ve Staré Huti u Dobříše najdou příznivci Járy Cimrmana několik bodů, kde se musí zastavit. Jedním z nich je dům, kde se našla mistrova pozůstalost.
Stará Huť, Středočeský kraj

Zlatonosná říčka Kocába

Kocába je 45 km dlouhá říčka, která pramení u obce Dubno 3 km od Příbrami a zapsala se do historie trampingu těsně po I. světové válce, kdy začala být navštěvována milovníky Divokého západu, kteří Kocábu přezdívali Hadí řekou.
Stará Huť, Středočeský kraj

Zřícenina mlýna Plechhamr

Původně nedaleko Strže u Dobříše vznikl v roce 1698 nový hamr na výrobu plechu. Počátkem 18. století byl upraven na mlýn, který fungoval až do roku 1931, kdy vyhořel. V současnosti zde spatříte pouze zříceniny mlýna.
Stará Huť, Středočeský kraj

Anglický park na zámku Dobříš

Anglický park u zámku Dobříš se rozkládá na ploše 65 hektarů v přírodně krajinářském stylu. Vznikl po roce 1800 na místě původní bažantnice. Kromě protékajícího potoka a řady vzrostlých stromů se zde nachází tzv. Čertův most nebo umělé jeskyně. V roce 2013 by park vyhlášen přírodní památkou.
Dobříš, Středočeský kraj

Oranžérie na zámku Dobříš

Budova Oranžérie je součástí Francouzského parku. Jedná se o bývalý zámecký skleník, který prošel obrovskou revitalizací a v současné době v něm najdete interaktivní výstavy pro celou rodinu. Nachází se zde i Galerie Zdeňka a Emilie Milerových, na kterou navazuje expozice zámeckého zahradnictví.
Dobříš, Středočeský kraj

Francouzská zahrada na zámku Dobříš

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu. Francouzský park prošel mezi lety 2018 – 2020 revitalizací.
Dobříš, Středočeský kraj

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.
Dobříš, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Na Prachandě

Restaurace Na Prachandě se nachází na pokraji Dobříše, nedaleko dobříšského zámku. Je vyhlášená výbornou kuchyní s výběrem především českých, ale i minutkových jídel. Nabízí příjemné a velké vnitřní prostory i venkovní terasu.
Dobříš, Středočeský kraj

Cukrárna Stáňa Dobříš

Naše dorty nejsou jen dezert, je to zážitek.
Dobříš, Středočeský kraj

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.
Dobříš, Středočeský kraj

La Fabrica Bistro

La Fabrica je moderní restaurace zaměřené na evropskou kuchyni s nádechem Francie, která odráží především na á la carte menu. Nevšední a kvalitní pokrmy z čerstvých, kvalitních a lokálních surovin. Náš splněný sen, naše filozofie, naše láska k jídlu.
Dobříš, Středočeský kraj

Wellness Resort PoSpolu v Mokrovratech

Klidný wellness resort obklopený přírodou jen 30 minut od Prahy. PoSpolu je resort s 89 lůžky v Mokrovratech u Dobříše. Rádi přivítáme všechny návštěvníky, kteří hledají klid, energii a příjemné prostředí obklopeném přírodou.
Mokrovraty, Středočeský kraj

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Pivovar Energon nabízí prvotřídní výběr z nefiltrovaných a nepasterizovaných piv. Místní pivo s názvem Baštýř ochutnáte ve zdejší restauraci spolu s českými stálicemi i dobrotami k pivu, kde lze zakoupit rovněž originální pivní sklo.
Obořiště, Středočeský kraj

Cukrárna Stáňa Malá Hraštice

V naší výrobě jsou hlavní ingrediencí čersvé a kvalitní suroviny, jako je máslo, smetana, vejce, poctivé krémy z pudingu, čerstvá šlehačka, 99 %ní čokoláda a čerstvé ovoce.
Malá Hraštice, Středočeský kraj

Rezidence Holšín

Rezidence Holšín leží ve Středních Čechách nedaleko města Dobříš. Kromě vynikající kuchyně a ubytování si zde můžete zasportovat na mnoha sportovištích, která láká k využití.
Rosovice, Středočeský kraj