Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Svátek barevného listí 25. září aneb pro každého něco
Divadlo na Strži
Hudební a divadelní akce

Svátek barevného listí 25. září aneb pro každého něco

Sobotní odpoledne na Strži bude pestré, doslova nabité kulturními zážitky. Čeká nás vernisáž nové výstavy o předčapkovské historii místních hutí a hamrů, literární pásmo připravené z textů Ferdinanda Peroutky, hudební soubor GUTTA, křest brožury Zamilovaný rebel a scénické čtení Švandova divadla.
PO STOPÁCH HUTÍ A HAMRŮ V KRAJI ČAPKOVY STRŽE
Začátek vernisáže v 15:00
Vstupné dobrovolné

Zpracování kovů vtisklo zdejší krajině nezaměnitelný ráz, dalo jméno obci Stará Huť a industriální původ má také druhý domov Karla Čapka. Nová expozice v prvorepublikové garáži provede uplynulými čtyřmi stoletími. Tradiční slévárna Stará Huť s.r.o. Ivy a Aleše Svojitkových prezentuje vlastní historii, významné realizace a ukázky produkce od designového nádobí po umělecké objekty.

GUTTA: DENÍKY, DOPISY, VZPOMÍNKY FERDINANDA PEROUTKY
Začátek v 16:00
Vstupné dobrovolné

Plzeňské hudební uskupení GUTTA je na Strži pravidelným předvánočním hostem. Navíc připravilo na poslední zářijovou sobotu netradiční čtení z inspirativních textů Ferdinanda Peroutky, pochopitelně s příjemným hudebním doprovodem.

ZAMILOVANÝ REBEL
Začátek v 16:45
Vstupné dobrovolné

Křest brožury Zamilovaný rebel, věnované studiím Karla Čapka na gymnáziu v Hradci Králové. A také tamní světové premiéře R.U.R. v lednu 1921. Zdarma bude k dispozici brožura s postavičkou robota, kterou si děti mohou poskládat a rozhýbat.

ŠVANDOVO DIVADLO: NA BŘEHU DNŮ
Začátek pásma v 17:00
Vstupné 60 Kč

„Když si chlap vezme něco do hlavy, hned tak nepovolí!“ Setkání a úvahy nad zálibami a koníčky Karla Čapka i jejich stopou v autorově tvorbě. Co vše se v jeho světě a životě událo, než pejsek s kočičkou udělali dort? Kdo by mohl být onen tulák František Král z Tulácké pohádky? Pekl Čapek dorty? Účinkují Marie Štípková a Petr Kult.

Celý odpolední program se uskuteční v zahradě pod širým nebem.

Provozovatel

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše

120
262 02 Stará Huť
Tel.:
+420 725 480 219
Email:
pamatnik@capek-st...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.capek-strz.cz
GPS:
49,774038 14,206809
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné pouze na scénické čtení: 60 Kč.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoční trh na zámku Dobříš

Sváteční adventní atmosféru bez shonu a stresového vypětí můžete letos o adventním víkendu nasát na zámku Dobříš. Na vánočním trhu na zámku Dobříš nasajete sváteční atmosféru všemi smysly!
Dobříš, Středočeský kraj

Výstava betlémů v Muzeu zlata

Výstava betlémů v Muzeu zlata probíhá od 22. listopadu do 18. prosince 2022. Jsou zde vystaveny betlémy současných regionálních tvůrců. K vidění jsou jesličky keramické, dřevěné či papírové. Nechybí ani Třebechovický Vokounův betlém.
Nový Knín, Středočeský kraj

Krajina blízká i vzdálená

Výstava nazvaná Krajina blízká i vzdálená nabízí krajinomalby Brd i dalších míst. Je doplněná portréty.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Mníšecké trhy – Najíme se

Zveme vás do krásného Mníšku pod Brdy na oblíbené trhy a sousedský festival dobrého jídla a pití. Akce se koná v centru městečka na louce v předzámčí. Můžete si nejen nakoupit kvalitní a poctivé dobroty, ale dát si i něco dobrého k jídlu či pití.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Památník Karla Čapka ve Strži – letního sídlo slavného spisovatele

V malebné krajině lesů a rybníků Dobříšska navštivte dům Karla Čapka, kde spisovatel pobýval v letech 1935 – 1938. Najdete tu expozici, zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, Olgu Scheinpflugovou a Ferdinanda Peroutku.
Dobříš, Středočeský kraj

Pamětní deska s bustou Járy Cimrmana ve Staré Huti

Ve Staré Huti u Dobříše najdou příznivci Járy Cimrmana několik bodů, kde se musí zastavit. Jedním z nich je dům, kde se našla mistrova pozůstalost.
Stará Huť, Středočeský kraj

Zřícenina mlýna Plechhamr

Původně nedaleko Strže u Dobříše vznikl v roce 1698 nový hamr na výrobu plechu. Počátkem 18. století byl upraven na mlýn, který fungoval až do roku 1931, kdy vyhořel. V současnosti zde spatříte pouze zříceniny mlýna.
Stará Huť, Středočeský kraj

Oranžérie na zámku Dobříš

Budova Oranžérie je součástí Francouzského parku. Jedná se o bývalý zámecký skleník, který prošel obrovskou revitalizací a v současné době v něm najdete interaktivní výstavy pro celou rodinu. Nachází se zde i Galerie Zdeňka a Emilie Milerových, na kterou navazuje expozice zámeckého zahradnictví.
Dobříš, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Stáňa Dobříš

Naše dorty nejsou jen dezert, je to zážitek.
Dobříš, Středočeský kraj

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.
Dobříš, Středočeský kraj

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Pivovar Energon nabízí prvotřídní výběr z nefiltrovaných a nepasterizovaných piv. Místní pivo s názvem Baštýř ochutnáte ve zdejší restauraci spolu s českými stálicemi i dobrotami k pivu, kde lze zakoupit rovněž originální pivní sklo.
Obořiště, Středočeský kraj

Cukrárna Stáňa Malá Hraštice

V naší výrobě jsou hlavní ingrediencí čersvé a kvalitní suroviny, jako je máslo, smetana, vejce, poctivé krémy z pudingu, čerstvá šlehačka, 99 %ní čokoláda a čerstvé ovoce.
Malá Hraštice, Středočeský kraj