Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Šumavou na kolech v EA Hotelu Churáňov
EA Hotel Churánov
Sportovní akce

Šumavou na kolech v EA Hotelu Churáňov

Ubytujte se v hotelu na Zadově a poznávejte Národní park Šumavu ze sedla kol. Jihočeské hory lákají na desítky kilometrů cyklotras a hotelový personál vám poradí, která trasa je pro vás ta nejlepší.

Právě na Zadově, který je těsně u hranic národního parku, se vám nabízí možnost aktivního víkendu v přírodě, doplněný kvalitními hotelovými službami. Hned u EA Hotelu Churáňov je naučná stezka kolem Churáňovského vrchu, která vede po horských loukách ke Klostermannovým skalám. Cestou uvidíte Churáňovský potůček a vrchoviště a kleče Přírodní památky Malý Polec. Využít můžete i jiné trasy v okolí.

EA Hotel Churáňov poskytuje třídenní pobyt pro páry i rodiny, v rámci kterého dostanete cyklomapu a 10 % slevu z půjčovného kol. Půjčovna kol i úschovna je přímo v hotelu. Během pobytu můžete využít také hotelovou saunu se slevou. Zdarma je k dispozici fitness centrum a stolní tenis.

Provozovatel

EA Hotel Churáňov

Zadov 13
384 73 Stachy
Tel.:
+420 388 428 107
Tel.:
+420 271 090 837
Email:
churanov@eahotels.cz
GPS:
49,069407 13,625497
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Stachy
Tipy na výlet:
Stachy a okolí
 

Vstupné

Cena: 2 300 Kč

Poznámka:

Dítě ve věku do 3 let zdarma bez nároku na lůžko. Dítě ve věku 3 - 10 let – poplatek 300 Kč / noc/ vč. polopenze. Dítě ve věku 10 - 14 let – poplatek 420 Kč / noc / vč. polopenze.

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

ČEZ SkiTour #2 – Zadovská 30

Největší českých běžkařský seriál bude pokračovat na krásné Šumavě.
Stachy, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník, srdečně zve všechny návštěvníky i místní obyvatele na již tradiční Silvestrovského a novoročního výstupu na Rozhlednu Karla Klostermanna.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Vánoční prohlídky města Kašperské Hory s šálkem horkého nápoje

Komentované vánoční prohlídky města s průvodcem a šálkem horkého nápoje.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ski areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.
Stachy, Jihočeský kraj

Lanový park Zadov

Lanový park na Zadově nabízí dobrodružství mezi lany, dřevěnými lávkami i přejezdy. K dispozici jsou nízké i vysoké lanové překážky, takže spoustu legrace si tady užijí jak začátečníci, tak už děti od 6 let. Na zkušené lezce tady pak čekají překážky až ve výšce 12 metrů.
Stachy, Jihočeský kraj

Šumavou na běžkách: Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě na Churáňově

U meteorologické stanice na Churáňově se nachází běžecký areál s udržovanými běžeckými stopami. Areál leží v nadmořské výšce 1095 metrů a slouží také jako výchoziště lyžařských stop do okolí. Je zde jedno z nástupních míst Šumavské magistrály.
Stachy, Jihočeský kraj

Lanová dráha Zadov – Kobyla na Churáňově

Čtyřsedačková lanová dráha Zadov – Kobyla je ideální dopravou k rozhledně na skokanském můstku nebo ke zdolání nejvyššího převýšení a pokračování po dalších cyklotrasách směr Nové Hutě, Kvilda, Borová Lada. U dolní stanice lanové dráhy je velké bezplatné parkoviště, dětské hřiště i občerstvení!
Stachy, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zadov na Šumavě

Hotel se nachází v nádherné šumavské přírodě v nadmořské výšce 1050 m, s překrásným výhledem na podhůří centrální Šumavy. Jeho poloha na svahu pod Churáňovským vrchem je ideální pro letní i zimní výlety.
Stachy, Jihočeský kraj

Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě

Zrekonstruovaná roubenka v blízkosti lesa, ve stráni nad vsí Michalov nabízí úžasný výhled do kraje. Chalupa je vhodná především pro klidnou, oddychovou dovolenou. Cyklostezky v létě, běžecké trasy v zimě a turistické cesty v okolí jsou ideální i pro dovolenou strávenou aktivně.
Stachy, Jihočeský kraj

Martínkův mlýn ve Zdíkově na Šumavě

Martínkův mlýn ve Zdíkově je vhodný pro rekreaci rodin s dětmi,partu přátel i krátkodobé ubytování. Ubytování uprosteřd šumavské přírody ocení především houbaři, milovníci pěších výletů i cykloturisté.
Zdíkov, Jihočeský kraj

Chalupa Stachy – dovolená na Šumavě pro rodiny s dětmi

Prožijte nezapomenutelnou a příjemnou dovolenou s rodinou, dětmi a přáteli přímo v srdci Šumavy, v malebné vesničce Stachy. Nově postavená chalupa nabízí absolutní soukromí a vše, co potřebujete vaši dovolenou.
Stachy, Jihočeský kraj