Úvod > Kalendář akcí > Sumatra v ohrožení
Sumatra v ohrožení
"> "> ">
3.6.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Sumatra v ohrožení

Zveme na benefiční akci "Sumatra v ohrožení" na podporu neziskové organizace The Kukang Rescue Program, která se koná v neděli 3.6.2018, od 16:00 v prostorách Tiskárni na Vzduchu.
Těšit se můžete na indonéské jídlo, pití, hudbu i tradiční taneční vystoupení skupiny Kintari. Kromě toho se budete moci něco dozvědět o bezobalovém stylu života díky přednášce od blogu Czech Zero Waste. Další přednáška vás seznámí s činností záchranného programu The Kukang Rescue Program na Sumatře i v České republice. Vrcholem večera pak bude koncert slovenského rappera Suverena.

Jedním z hlavních cílů neziskové organizace The Kukang Rescue Program je ochrana outloně váhavého, boj proti ilegálnímu obchodu se zvířaty a osvěta veřejnosti. Kukang je indonéský název pro chráněný druh poloopice outloně váhavého. Tento malý tvor je výjimečný především tím, že se jedná o jediného jedovatého primáta na světě. Outloň je pro svou roztomilost ohrožen černým trhem se zvířaty.

Výtěžek z benefiční akce „Sumatra v ohrožení“ pomůže vybavit kliniku v záchranném  a rehabilitačním centru na severu ostrova Sumatra, kde dochází k ošetřování outloňů zachráněných z černého trhu.

Samotná benefiční akce se ponese v „zero waste“ duchu. Každý návštěvník v rámci zakoupené vstupenky obdrží znovupoužitelný kelímek na nápoje s motivem outloně a záchranného programu Kukang, který si bude moci po akci ponechat. Navíc každý, kdo si přinese vlastní krabičku, dostane slevu na zakoupené jídlo. Záchranný program Kukang chce tímto způsobem upozornit na skutečnost, že Indonésie je jednou ze zemí s největším znečištěním životního prostředí. Zároveň se však organizace přímo na Severní Sumatře aktivně zapojuje do nového projektu třídění odpadu.