Úvod > Kalendář akcí > Stůl ve středu: Sousedská snídaně na Staroměstském náměstí v Praze
Společenské akce

Stůl ve středu: Sousedská snídaně na Staroměstském náměstí v Praze

Uprostřed Staroměstského náměstí se rozprostře dlouhý kruhový stůl, u kterého bude možné posedět do 10 hodin. Vítán bude každý, kdo přinese občerstvení pro sebe i ostatní
Sousedská snídaně na Staroměstském náměstí, kterou pořádá spolek Piána na ulici a která se měla konat dne 3. srpna, se posouvá na 14. září.   

Prostor Staroměstského náměstí zvolil Ondřej Kobza z několika důvodů – jde o jedno z nejvýznamnějších míst našich dějin. Proběhla zde poprava 27 českých pánů, komunisté zde ohlásili vítězný únor, po Sametové revoluci se tu rozezněla Má vlast dirigovaná panem Kubelíkem, slavilo se zde Nagano. Přesto když člověk dnes na Staroměstské náměstí zavítá, nic z tohoto silného ducha místa necítí. Lidé přitom mají ještě v živé paměti doby, kdy se na Staromáku potkávali cestou do školy, práce, na nákup a povídali si, v okolí byly školy, jídelny, obchůdky a noční kavárny. Komunitní rozměr Staroměstského náměstí postupně zmizel a organizátoři by ho chtěli opět oživit.

Ve středu od šesté hodiny ranní bude na Pražany i přespolní návštěvníky čekat zhruba půl kilometru dlouhý, bíle prostřený kruhový stůl. Přijít může kdokoliv. Podmínkou je, že přinese něco ke stolu – pro sebe i ostatní. Může třeba i koupit ve večerce ovoce nebo napéct bábovku.
 
Z organizačních důvodů byl spuštěn registrační systém, kam se mohou lidé zdarma přihlásit. Kdo to nestihne, ať přijde i tak. Nějak se snad všichni vejdou. Ale registrace je jistější.
 

Provozovatel

Piána na ulici a Střecha Lucerny

Staroměstské náměstí
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 775 224 086
Email:
ondrej@ondrejkobz...
GPS:
50,087771 14,420509
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

0,5 hodiny