!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Studentský Albertov
Festivaly

Studentský Albertov

Kdy 17. listopad 2019
Jedná se o jednodenní festival, jehož cílem je společně si připomenout událostí z listopadu roku 1939 a 1989 a uctít tak Den za svobodu a demokracii stejně jako Mezinárodní den studentstva.
Událost je pořádána primárně studenty a je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Cílem je si opětovně připomenout minulé události naší země, které ji formovaly v její současnou podobu.

Součástí celé akce je pietní akt, jež zahrnuje proslovy rektorů českých univerzit stejně jako zástupců Rady vysokých škol České i Slovenské republiky. Součástí pietního aktu je také zpěv České i Slovenské hymny, hymny Evropské unie a slavnostní položení věnců na pietní místo.

Po ukončení poledních projevů budou v budově přírodovědecké fakulty připraveny paralelní diskuze a přednášky a naplánováno je také vystoupení zástupců jednotlivých albertovských fakult – 1. lékařská fakulta UK, Přírodovědecká fakulta UK a Fakulta dopravní ČVUT.

Již tradicí je také účast studentských spolků a iniciativ, kteří během dne prezentují návštěvníkům své aktivity a ještě více tak doplňují studentskou atmosféru. Pro letošní rok bude možnost prohlédnout si zde jedinečnou výstavu 17. příběhu 17.listopadu ze 17 fakult Univerzity Karlovy.

Pro letošní ročník, jako připomenutí si významného jubilea, je mimojiné naplánována také rekonstrukce průvodu z roku 1989 z Albertova na Národní třídu, jež program na Albertově završí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 11. 2019