Úvod > Kalendář akcí > Poslední láska pana Mikuláše
Historická veselohra z prostředí Kutné Hory, připomínající výraznou osobnost královského města – kronikáře, milovníka dobrého vína a krásných žen, Mikuláše Dačického z Heslova a všední život kutnohorských měšťanů. Čím nás překvapí letos?
Výrazná renezanční osobnost Kutné Hory 17. století Mikuláš Dačický z Heslova se dnešním představením stala již potřetí tématem činnosti současného kutnohorského spolku Tyl. V roce 2015 byla v nádvoří Vlašského dvora uvedena veselohra Poslední číše pana Mikuláše. V roce 2018 byl v témže prostředí divákům nabídnut druhý díl budoucí díl uvažované trilogie – Poslední hřích pana Mikuláše a dnešním představením veselohry Poslední láska pana Mikuláše se tedy ona trilogie uzavírá. Ve všech třech hrách je stejný autor textu i hlavní postava: Miroslav Štrobl a Mikuláš Dačický.

Téma letošního představení vychází částečně z dochovaných kutnohorských legend a pověstí, částečně je fabulací autora textu. Dačický se zde představuje jako zmoudřelý stárnoucí člověk, který však ani ve svém pokročilém věku neváhá svérázným způsobem pomoci kutnohorským měšťanům v jejich neobvyklých potížích při plnění požadavků až příliš náročných kutnohorských žen.

V závěru hry se loučí Mikuláš Dačický se všemi svými bývalými láskami. V historii Kutné Hory však stále zůstává nesmrtelnou postavou.

Učinkují: Ota Fiala Jan Šultys, Tomáš Morawski, Veronika Lebedová Kateřina, Alena Votavová, j. h. Tobiáš Martin Betuštiak, Marcela Voňková, Robert Štekr, Petra Wagenknechtová , Iva Pilcerová, Miroslav Štrobl, Monika Krejčová, René Svoboda Havlát, Jiří Jirsa j. h. Kubát, Jan Novotný, j. h. , Vladimír Jiroudek, Karel Polívka, Jana Kratochvílová, Marcela Jiroušková, Tomáš Dostál, j. h., Zuzana Trnková Denisa Šebestová, Eva Bicanová

Scénář: Miroslav Štrobl
Režie: Ota Fiala
Světla, zvuk, scéna: Boris Buňka

 

Ubytování a restaurace v okolí

Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Středočeský kraj
Restaurace V Ruthardce

Restaurace V Ruthardce

Kutná Hora, Středočeský kraj
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Středočeský kraj
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Středočeský kraj