Úvod > Kalendář akcí > Stříbrná stopa
Seriál běžeckých a turistických výletů po krušnohorské krajině. Přijďte si užít krušnohorskou přírodu jinak! Můžete běžet, můžete jít, můžete i závodit. Záleží jen na vás! Na každého účastníka čeká drobné občerstvení a spousta dárků od našich partnerů.
V sobotu 21. května se na vás těšíme na startu první etapy Stříbrné stopy u Štoly č. 1 v Jáchymově. První výlet po Krušnohoří nás provede hornickou krajinou Jáchymovska. Uvidíte četné pozůstatky hornické činnosti na Jáchymovsku. Bystrému oku neuniknou stopy po odvalech, dobývkách, propadech, starých vodních trasách… Historie této krajiny je spjata s dobýváním stříbra, především v 16. století, a slavnou ražbou Jáchymovského tolaru. Dalším důležitým mezníkem jáchymovské těžby bylo objevní ložisek uranu a budování pracovních táborů. I touto historií vás provede naše trasa. Patronem první etapy je Tomáš Bouška ze spolku Političtí vězni. K dispozici vám bude po celou dobu akce, a vězte, že o temné historii Jáchymova dokáže vyprávět velmi poutavě.
 
Na start se můžete dostavit v čase 9–11 hodin, u registrace od nás dostanete mapu, menší občerstvení na cestu (pití a sušenka) a malý dárek. Rozhodnutí, zda běžet nebo jít, necháme na vás. V cíli dostane každý účastník malé pivo nebo limonádu a porci poctivého guláše. Ze všech registrovaných vylosujeme výherce rádia DAB od Českého rozhlasu Karlovy Vary. Pro děti budou přichystány účastnické listy.
 
Jáchymovská etapa je první z pěti tras po Krušnohoří, které si pro vás pořádající Nadace St. Joachim a Český rozhlas Karlovy Vary připravili. Druhá etapa (11. června) nás zavede do okolí Perninku, ve třetí (16. července) vyrazíme z Nových Hamrů na Jelení. Čtvrtá (13. srpna) etapa povede kolem Ryžovny a v jejím závěru se můžete těšit i na hudbu, táborák a buřty. Partner etapy si zde pro děti připravil i soutěže o drobné ceny. Poslední, pátá etapa (17. září), nás zavede na nejvyšší vrchol Krušných hor. Na závěr celého seriálu u pohodové muziky předáme ocenění všem, kteří s námi všech pět etap zvládli nebo se na trati zařadili mezi nejrychlejší. Patrony jednotlivých etap budou legendární skokan na lyžích Rudolf Höhnl, krušnohorský spisovatel Štěpán Javůrek, ředitel Montanregionu Krušnohoří Michal Urban a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, který nad Stříbrnou stopou převzal záštitu.
 
Stále také hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli s organizací dalších etap. Máte-li chuť podílet se na zajímavé akci, kontaktujte nás na messengeru Nadace St. Joachim nebo pište na email: info@stjoachim.eu
 

Provozovatel

Krušnohorsko

Třída Dukelských hrdinů 339
362 51 Jáchymov
Tel.:
+420 720 770 697
Email:
redakce@krusnohor...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://krusnohor...
GPS:
50,364561 12,923667
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Poznámka:Výtěžek ze vstupného podpoří činnost Nadace St. Joachim

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
20.8.
Prvorepublikový piknik v Jáchymově

Prvorepublikový piknik v Jáchymově

Jáchymov, Karlovarský kraj
19.8.
Koncert filmové hudby

Koncert filmové hudby

Jáchymov, Karlovarský kraj
17.9.
Kolem Vlčího Hřbetu 2022

Kolem Vlčího Hřbetu 2022

Jáchymov, Karlovarský kraj
20.8.
Beatové letokruhy

Beatové letokruhy

Ostrov, Kraj Vysočina
Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

Jáchymov, Karlovarský kraj
Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior

Jáchymov, Karlovarský kraj