Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Večerní toulky bájným Hradcem – na zámku 1989 aneb O prohlídce, která se nevyvedla
Historické a vojenské akce

Večerní toulky bájným Hradcem – na zámku 1989 aneb O prohlídce, která se nevyvedla

Přijměte pozvání na neplánovanou a tak trochu nepovedenou prohlídku hradu a zámku v Jindřichově Hradci v roce 1989! Přinese vám další nezapomenutelné zážitky z méně známé historie Jindřichova Hradce.
Jedenáctý ročník Večerních toulek bájným Hradcem, s podtitulem "Na zámku 1989 aneb o prohlídce, která se nevyvedla", je výletem pouhých 30 let do minulosti, do léta 1989. Ocitnete se na neplánované prohlídce zámku, který prochází rekonstrukcí, a podíváte se na místa, která jste dost možná nikdy neviděli, o nichž možná netušíte, že na jindřichoradeckém zámku vůbec jsou a dost možná nevíte, co s nimi bylo v plánu. To vše se zajímavými "průvodci", ať již těmi současnými, nebo těmi, kteří na hradu a zámku žili kdysi dříve.

V létě roku 1989 prochází hrad a zámek stále ještě rozsáhlou rekonstrukcí. Vy se ocitnete v rolích návštěvníků, kteří při svém odborářském zájezdu ROH po památkách neplánovaně dorazili po jistých potížích místo na Telč do Jindřichova Hradce. A ještě k tomu s velkým zpožděním. Bude však o vás postaráno, a to neplánovanou a rozhodně zajímavou prohlídkou, která vás zavede do více či méně zrekonstruovaných prostor, ve kterých se připravuje něco velkolepého. Inu, sami uvidíte a možná i zavzpomínáte.

Během této prohlídky, při které se vám dostane i trochu toho správného poučení, se dozvíte o tom, jak se měly proměnit některé interiéry zámku podle plánů z osmdesátých let minulého století. Kromě "odborníků", kteří se vás ujmou, potkáte i další zajímavé postavy, včetně některých bývalých majitelů panství. Jak se celá prohlídka vyvine, to rozhodně nečekáte.
 

V létě 2019 se prohlídka koná ve vybrané večery:

6. a 11. srpna od 20.00 a od 21.40 hodin
22. a 28. srpna od 20.00 hodin
a  nakonec 6. září od 20.00 hodin

Rezervace vstupenek se provádí online na webu hradu a zámku Jindřichův Hradec, skrze rezervační systém. Místa se pouze rezervují, platí se až na začátku představení.

Večerní toulky nejsou vhodné pro děti min do 10 let!
Večerní toulky nejsou vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí!

Provozovatel

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci

Dobrovského 202
377 01 Jindřichův Hradec
Tel.:
+420 384 321 279
Email:
jindrichuvhradec@...
WWW:
vecernitoulky.nov...
GPS:
49,142807 15,000774
 
 

Vstupné

Cena: 140 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Poznámka:Rezervace vstupenek online, platba až na místě.

 

Časová náročnost

1,2 hodiny

 
 

Adventní víkend v Muzeu fotografie

Řemeslný trh, ukázky řemesel, tvořivé dílny pro děti, fotografovaní v historických kostýmech.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Rudo Prekop – Portréty Undergoundu

Výstava černobílých fotografických portrétů osobností z neoficiální kulturní sféry.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Zdeněk Mézl a Alice Kosíková – Dřevoryty

Výstava dvou autorů, které sice dělí generace, ale spojuje je více, než jen jedna z nejstarších grafických technik.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Antonín Střížek

Fotografická tvorba jednoho z čelních představitelů české postmoderní malby.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dům gobelínů – historie tkaní v Jindřichově Hradci

Citlivě rekonstruovaná industriální památka, bývalý jindřichohradecký zámecký pivovar, je místem, kde od roku 2012 sídlí městské muzeum Dům gobelínů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci

V objektu hradu a zámku v Jindřichově Hradci naleznete muzeum věnované československé předválečné armádě z let 1918 až 1938. Expozice se zaměřuje zejména na období zářijové mobilizace 1938.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hudební pavilon Rondel na zámku v Jindřichově Hradci

Hudební pavilon Rondel vznikl na závěr velkolepé přestavby starého hradu v reprezentativní, renesanční zámecké sídlo. Návrh stavby vytvořil pro Adama II. z Hradce italský architekt Baltazare Maggi a jejím hlavním stavitelem se stal Giovani Mario Faconi.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Ubytování v apartmánech, které se nacházejí na malebném náměstíčku v klidné části města.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Bílá paní

Hotel leží v historickém jádru města Jindřichův Hradec s překrásným výhledem na státní hrad a zámek. Přijeďte sem strávit dovolenou nebo jen jednu noc a třeba právě vám se zjeví Bílá paní, kterou dle pověstí není nikdo jiný než slavná Perchta z Rožmberka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Restaurace Udírna

Restauraci se zážitkovou kuchyní přímo v centru Jindřichova Hradce.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Orea Hotel Angelo Praha

OREA Hotel Angelo Praha najdete ve čtvrti Smíchov, označované jako Anděl a je díky své ideální poloze vyhledáván převážně pro pracovní účely, a to nejen kvůli výbornému dopravnímu spojení. Hotel má pro své hosty 19 parkovacích míst v podzemních garážích přímo pod hotelem.
Praha 5, Praha