Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Strašidelná stezka 2022
Hrobník Thomas
Společenské akce

Strašidelná stezka 2022

Jedinečná zážitková akce je zpět! Čeká vás delší trasa, více hororových postav a nové tajemné expozice. K tomu je pro vás připravený i bohatý program – výstřel z děla, scénka Šibenice, Hororový průvod nebo Country večer s Josém!
Strašidelná stezka, která ve Mříčné a v blízkém okolí nemá obdoby! Jedná se o jedinečnou, adrenalinovou a hororovou stezku odvahy, která se koná pouze jednou ročně, a to v době Halloweenu! Na trase se setkáte tváří v tvář s těmi největšími hvězdami kultovních hororových filmů, nepůjde jen o Samaru Morganovou z filmu Kruh, ale také o děsivější a akčnější strašidelné postavy! Máte pouze jeden úkol – Pokusit se setkání s hororovými postavami přežít a dojít až do samotného cíle. Zvládnete to? Pokud ano, tak si od nás neodneste jen nezapomenutelný zážitek, ale také originální certifikát a odměnu k tomu.

Akce začíná vždy po setmění. V místě startu se účastníci registrují a získávají vstupní informace. Na trasu vysíláme dvojice nebo maximálně šestičlenné skupinky. Mezi skupinkami jsou několikaminutové (3 minutové) intervaly. Po vpuštění na trasu účastníci sledují světélka lucerniček, která jim ukazují správný směr. Trasa je plná strašidelných rekvizit a překvapivých okamžiků, proto si každý účastník odnese především silný zážitek. Strašidelná stezka bývá různě dlouhá, v závislosti na prostředí, které je k dispozici. Obecně však bývá dlouhá kolem 1 kilometru.

Strašidelné stezky se každý účastní na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese odpovědnost za jakoukoliv fyzikou nebo psychickou újmu na zdraví. Nedoporučujeme ji slabším povahám, osobám se slabým srdcem a těhotným ženám. Děti mladší 12 let mohou vstoupit na trasu pouze za doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby. Na Strašidelnou stezku nepustíme zvířata a osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek. Strašidelnou stezku procházejte, pokud možno plynule a s ohledem na skupinky před vámi, i za vámi. Pokud jste rychlejší a doháníte skupinku před vámi, zpomalte. Naopak se snažte nezůstávat na místě a všemi nástrahami projít bez prodlevy. Přestože chápeme, že sebrat odvahu a vstoupit do neznámého objektu někdy chvíli trvat může, buďte stateční a dlouho neotálejte.

Od letošního roku je nutné vyplnit online rezervaci na našich webových stránkách.​ Bez předchozí rezervace vás na trasu vpustíme až v čase 20:30-21:00, děkujeme za pochopení.

DOPORUČENÍ:
Před absolvováním Strašidelné stezky si obujte pevnou obuv, nejlépe holínky. Nezapomeňte zvolit oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi. Chraňte se před klíšťaty! Strašidelná stezka často probíhá v blízkosti lesa, popřípadě přímo v něm. Repelent proti klíšťatům je proto zcela na místě. Dále také doporučujeme baterku či kapesní svítilnu, která se vám během prohlídky může hodit. Žádné další speciální vybavení však není potřeba.

PROGRAM:
17:00 Zahájení programu / Výstřel z děla
17:20 Scénka z Divokého západu / Šibenice
17:40 Hororový průvod / Procesí hororových postav
18:00 – 20:30 STRAŠIDELNÁ STEZKA
od 18:30 Country večer s Josém

Provozovatel

Western city Mříčná

Mříčná 28
Lidový dům
512 04 Mříčná
Tel.:
+420 722 111 717
Email:
western.mricna@se...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://western-c...
GPS:
50,590672 15,476896
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Krkonoše
Tipy na výlet:
Mříčná a okolí
 

Vstupné

Cena: 99 Kč

Poznámka:Doprovodný program je zcela ZDARMA! Vstupné se platí pouze na prohlídku Strašidelné stezky.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Silvestrovský výstup na Žalý

I když se nejedná o organizovanou akci, tak se každoročně scházejí obyvatelé okolních měst a obcí i turisté na jedné z dominant středních Krkonoš – vrchu Žalý společně oslavit Silvestr.
Jilemnice, Liberecký kraj

Jilemnická 50

O2 Jilemnická 50 seriálu Stopa pro život zve na závody v běžeckém lyžování pro širokou veřejnost. Startovním místem jsou Horní Mísečky v Krkonoších. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci.
Jestřabí v Krkonoších, Liberecký kraj

Tradiční vánoční ozdoba

Jak vlastně vzniká skleněná ozdoba na vánočním stromečku? Přijďte se podívat do semilského muzea.
Semily, Liberecký kraj

Jan Kristofori – Návrat na místo činu

Představená kolekce z majetku rodiny představuje průřez tvorbou, jak plastické obrazy, tak grafiku; jak díla inspirovaná autorovými nelehkými životními osudy, tak i náměty velebící krásu žen.
Semily, Liberecký kraj

Koupaliště a sportovní areál Mříčná u Jilemnice

Nově zrekonstruované přírodní koupaliště se nachází ve středu obce Mříčná nedaleko Jilemnice.
Mříčná, Liberecký kraj

Letní biatlon na vlastní kůži

Ve spolupráci s biatlonovým klubem KB Jilemnice jsme připravili možnost pro všechny vyzkoušet si biatlon na vlastní kůži.
Jilemnice, Liberecký kraj

Vyjížďky na koních nedaleko Jilemnice

Pro potěšení, zábavu a rekreaci nabízíme výjížďky na koních jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Ranč Kocanda manželů Kichererových se nachází v obci Mříčná nedaleko podkrkonošského městečka Jilemnice.
Jilemnice, Liberecký kraj

Běžecký areál Hraběnka – trasy pro méně zkušené a začínající běžkaře

V Jilemnici můžeme najít několik kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí, z nichž většinu v areálu Hraběnka, ale značná část vede kolem dokola celé Jilemnice. Přirozeným nástupním místem pro tyto tratě je přímo v areálu Hraběnka místo zvané "U buněk".
Jilemnice, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šaldův statek v Jilemnici

Šaldův statek je státem chráněná roubená chalupa a zároveň stylová nekuřácká restaurace ve Zvědavé uličce v Jilemnici. Kromě vynikajícího pohoštění najdete uvnitř restaurace také výstavu místního výtvarníka Josefa Dufka, autora tradičního sněhového Krakonoše na Jilemnickém náměstí.
Jilemnice, Liberecký kraj

Lavina Restaurant a Hotel Na Staré poště

Lavina Restaurant a Hotel na Staré poště s příjemným ubytováním v pěti dvoulůžkových pokojích a v jednom apartmánu pro čtyři až šest osob, který je vybaven vlastní kuchyňkou. Pokoje jsou čisté a stylově vybavené, samozřejmostí je vlastní koupelna, TV a připojení k internetu.
Jilemnice, Liberecký kraj

Pension Alexander v Jilemnici

Penzion a restaurace rodinného typu v Jilemnici nabízí výbornou českou kuchyni a příjemné posezení. Ubytovat se můžete v pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Jilemnice, Liberecký kraj

Hotel Vyhlídka v Krkonoších

Celoroční ubytování v Národním parku Krkonoše v Hotelu Vyhlídka je ideálním místem pro zimní i letní rekreaci. Hotel, obklopený přírodou, se nachází v klidném horském prostředí na kopci Kozinec v okrajové části města Jilemnice – Hrabačov.
Jilemnice, Liberecký kraj