Úvod > Kalendář akcí > Stopami Swingu – Klarinetový soubor Prachatice
Hudební a divadelní akce

Stopami Swingu – Klarinetový soubor Prachatice

Koncert swingové, jazzové, bluesové hudby, doplněný zpěvem známých a oblíbených melodií.
Na poslední dubnový pátek – 29.4.2022 připravuje zajímavý a neobvyklý koncert Klarinetový soubor Prachatice.
Úderem 19 hodiny totiž začne hodinka swingových melodií a melodií v rytmech bluesové a jazzové hudby. Stopami swingu se můžete nechat unášet v podání prachatických hudebníků, kteří letos již oslaví šestnáct let své souborové existence.

Skladby vám zahrají klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil. Někteří hudebníci též vystoupí sólově se svými improvizacemi. Zklidňující náladu koncertu dodají zpívané skadby ne sice typicky swingové, přesto působivé a pestré v podání Petry Sovové. Na kytaru bude doprovázet Tomáš Mayer a setkáte se též s texty Marcely Haspeklové.

Zkrátka swingově laděný program je připraven a doufejme, že zaujme i posluchače a zájemce nejen klarinetového souboru. Zazní mimo jiné skadby Glenna Millera, George Gerschwina, Jaroslava Ježka, Paula Desmonda i Františka Jančíka.
   
Swing je jazzový styl, který vznikl na konci 20. let minulého století v New Yorku. Na výsluní své slávy se ale dostal až v období před a v průběhu 2. světové války (1936-1945). Za svoji vysokou popularitu vděčí především big bandu Bennyho Goodmana a orchestru Glenna Millera. Swing se objevil prakticky v každém filmu vyprodukovaném v tomto období. Není divu, že se dodnes hovoří o „swingové éře“. 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Tina Prachatice

Penzion Tina Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Prachatice, Jihočeský kraj