Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Stetson and Bourbon 2014 v Otrokovicích
Genrál Lee
Festivaly

Stetson and Bourbon 2014 v Otrokovicích

8. ročník festivalu jižanského rocku a blues spojený s ochutnávkou kvalitní whisky. Bluesrocková párty s hitparádou whisky.

Na sobotu 25. října je připravován již osmý ročník mezinárodního festivalu STETSON AND BOURBON, který je jako jeden z mála domácích i zahraničních věnován pohodovému americkému jižanskému rocku (southern rock). Hudbě, která v sobě zahrnuje bluesovou zádumčivost, country tanečnost i rockovou tvrdost. Hudba přístupná každému, kdo jí chce naslouchat, ať je vyznavačem jakéhokoliv z výše citovaných žánrů.

Vlastní hudební přehlídku zahájí v 19,30 hodin polské Kulisz Trio. Frontman Adam Kulisz je považován za jednoho z nejkreativnějších umělců na polské bluesové scéně. Jeho hluboký, oduševnělý zpěv, kytarová a harmonikářská virtuozita a kompoziční schopnosti jsou základním pilířem úspěchu tria, které dále tvoří basista Piotr Rożankowski a bubeník Adrian Fuchs. Za pět let existence, trio zahrálo na mnoha festivalech, včetně těch nejslavnějších jako Rawa Blues nebo Jesień z Bluesem. Především však Kulisz Trio odehrálo stovky klubových koncertů a koncertů pod širým nebem. Skladby z jejich alba "Bluesletter" a "Historie Bluesem Pisane (Live)" (2013) byly uvedeny na Radiu Trojka v pořadech Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego a Petra Barona a na mnoha dalších rozhlasových stanicích, včetně ikonické "Okolice Bluesa" s Andzejem Jerzykem.

Ve 21 hodin nastoupí na scénu skvělá formace maďarských jižanských jezdců ASPHALT HORSEMEN. Skupinu tvoří Karoly Lorincz (zpěv, kytara), Geza Matyasovszki (kytara, doprovodný zpěv), Balazs Megyesi (baskytara, doprovodný zpěv), Gergely Farkas (bicí). Členové sbírali hudební zkušenosti v několika skupinách (Mood, Zeus Flash, Stereochrist, Notre Dame, Snakebite) a během posledních desteti let let hráli po celém Maďarsku a Evropě. Jejich hudební kořeny tkví v blues rocku, hardrocku a sleeze, ale někdy hledají inspiraci i v grunge, jazz-rocku a heavy metalu. V písních kapely bouří kytarové riffy pod zpěvnými vokálními melodiemi a barvitými kytarovými sóly. V r. 2010 nahrála skupina EP s písněmi „Grip In Hand” a „Run Man”, které věrně odráží styl, k němuž směřují. Členové kapely již sdíleli jeviště s takovými známými hvězdami jako Uriah Heep, Marco Mendoza, Jeff Scott Soto, Kip Winger, TM Stevens, Carmine Appice & Vinnie Appice and Brian Tichy. V březnu 2014 vydali ASPHALT HORSEMEN vlastním nákladem první album, které bylo velmi dobře přijato jak v Maďarsku, tak i v zahraničí.

Závěrečnou senzací bude bezesporu od 22,30 hodin vystoupení legendární české jižanské kapely GENERÁL LEE v původní sestavě. V říjnu totiž uběhne 25 let od jejich slavného vstupu na domácí rockovou scénu a členové si toto výročí připomenou letos pouze dvěma příležitosnými koncerty (jeden bude v Praze a druhý v Otrokovicích). Dle informací ze zkušebny v Praze – Hostivaři panuje mezi muzikanty skvělá pohoda a chuť si po letech dobře zahrát. Máme se určitě na co těšit.

Ve STETSON BARU bude klasické občerstvení opětovně doplněno ochutnávkou kvalitních bourbonů z nabídky WHISKY CLUBU a prodejem klobouků stetson. Po loňském úspěch zde bude opětovně hrát Bluesman Martin Chik. Festival se uskuteční pod patronací starosty města Otrokovice Jaroslava Budka a generální konzulky Polské republiky v Ostravě Anny Olszewske. Josef Huslík, dramaturg festivalu.

Do depozitáře! – historie muzejnictví v Napajedlích

Výstava, která vás zavede i do depozitáře. Vernisáž se uskuteční 22. 9. 2022 od 18:00.
Napajedla, Zlínský kraj

Maker Faire Zlín – přehlídka inovátorů a vynálezců

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Zábavný program je plný interaktivních a vzdělávacích projektů pro celou rodinu.
Zlín, Zlínský kraj

Busfest – ujetý hudební festival v trolejbusech

Již 13. ročník ujetého hudebního festivalu rozproudí ulice Zlína v pátek 21. dubna 2023 Roztočíme kola Busfestu a ty můžeš být u toho! Přidej se na Facebookovou událost, ať ti nic neunikne a ať stihneš omrknout náš jízdní řád.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční čas v galerii, muzeu i knihovně

V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.
Zlín, Zlínský kraj

Cyklostezka Otrokovice – Zlín

V rámci páteřní trasy Zlín – Otrokovice vznikl téměř tři kilometry dlouhý úsek vedený po levém břehu řeky Dřevnice. Asfaltová stezka pro pěší a cyklisty vede po hrázi, využívat ji mohou jak cykloturisté, tak i pravidelně dojíždějící na kole.
Otrokovice, Zlínský kraj

Baťovské Otrokovice – čtvrt Baťov – Bahňák

Světově unikátní je historie Baťova, červeného města postaveného, jako středověká variace, na zelené louce. Na pozemku podmáčeného Bahňáku vzniklo nejprve letiště, poté továrna a k tomu všemu přibylo "město".
Otrokovice, Zlínský kraj

Moderní kostel sv. Vojtěch v Otrokovicích

Moderní kostel byl zbudovaný v letech 1992 až 1995 podle plánů architekta Mojmíra Korvase.
Otrokovice, Zlínský kraj

Kostel sv. Michaela v Otrokovicích

Barokní kostel stojící přímo v srdci dnešního města tvořil pomyslné centrum bývalé návsi i v době svého vzniku.
Otrokovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Abrahámova polévkárna

Vegetariánská restaurace s příjemnou atmosférou nabízí každý pracovní den tři polévky a dvě hlavní jídla, zeleninový salát či oblíbený Abrahamburger. Kromě výborné kávy si zákazníci mohou dát i zdravou variantu, ajurvédskou nebo zelenou kávu, domácí zákusky, limonády a pomazánky.
Otrokovice, Zlínský kraj

Penzion Morava Otrokovice

Ubytování v moderních pokojích s tříhvězdičkovým standardem v Otrokovicích.
Otrokovice, Zlínský kraj

Společenský dům v Otrokovicích

Budova vznikla před více než 80 lety jako centrum zábavy pro zaměstnance Baťových závodů. Architektem budovy byl Vladimír Karfík. Provoz budovy byl zahájen v roce 1936. V současné době v budově sídlí Hotel Baťov.
Otrokovice, Zlínský kraj

Ubytovací komplex Morava

Jedinečný komplex nabízí svým klientům pohodlí a klid ve třech ubytovacích úrovních. Otevřený je zde penzion a ubytovna, od listopadu 2014 k dispozici také hotel. Jedná se o zařízení nová, v případě ubytovny zcela rekonstruovaná.
Otrokovice, Zlínský kraj