Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Štědrý den v Zoo Plzeň
Společenské akce

Štědrý den v Zoo Plzeň

Pro řadu Plzeňanů, ale i dalších, se stala dopolední návštěva plzeňské zoo na Štědrý den, již tradičním svátečním rituálem. Nadělte zvířátkům do jesliček a chyťte si zlatou rybku nebo se projděte po vánoční soutěžní naučné stezce.
Návštěva zoologické zahrady v Plzni na Štědrý den nebo na Silvestra se stala pro mnohé rodiny kultovní záležitostí končícího roku. A týká se to nejen těch z Plzně a blízkého okolí.

Štědré dopoledne 24. prosince v Zoo Plzeň začíná v 10 hod. a potrvá do 12:30 hod. Bohatý program určený zejména pro rodiny s dětmi nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu. Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky. V kádi bude plavat několik jejích maket a bude záležet na šikovnosti každého dítěte, zda si nějakou vyloví a otevře si tak přístup k jejím dárkům. Nebude chybět ani každoroční program Vánoce u šimpanzů – budete svědky toho, jak to vypadá, když dostanou lidoopi dárky. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů. Koná se ve 12 hodin.

Velkým zážitkem pro malé, stejně jako velké návštěvníky, určitě ale bude setkání s ostatními zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo v pavilonech. Na Štědrý den je dovoleno přinést oblíbeným zvířatům i nějakou dobrotu do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo. Na statku Lüftnerka je do Tří Králů k vidění betlém.

Provozovatel

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Pod vinicemi 9
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 038 325
Email:
zoo@plzen.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zooplzen.cz/
WWW:
https://www.zoopl...
GPS:
49,759574 13,361258
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Cena: 190 Kč

Snížená cena: 140 Kč

Rodinné vstupné: 620 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Metalfest Open Air 2023

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.
Plzeň, Plzeňský kraj

Tradiční masopust – Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na konci února už mají zimy všichni dost – v neděli 26. 2. proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.
Plzeň, Plzeňský kraj

Mezinárodní festival Divadlo 2023

Mezinárodní festival DIVADLO, jehož 31. ročník proběhne od 13. do 21. září 2023 v Plzni. Festival se koná v několika divadlech v Plzni, doprovodné akce festivalu probíhají také v prostoru U Branky a v Borském parku a vstup je na ně zdarma.
Plzeň, Plzeňský kraj

Židovské hřbitovy – Morava

Přednáška Václava Freda Chvátala.
Plzeň, Plzeňský kraj

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.
Plzeň, Plzeňský kraj

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.
Plzeň, Plzeňský kraj

Království jedu v Zoo Plzeň

Unikátní expozice „Království jedu“ v plzeňské zoo, nemá v České republice obdoby. Žijí zde nejjedovatější hadi světa a je mimořádně zabezpečený.
Plzeň, Plzeňský kraj

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Irida v Plzni

Hotel Irida nabízí ubytování ve 20 prostorných a moderně zařízených pokojích, které vás překvapí příjemnou atmosférou a pohodlím. V hotelové restauraci se podávají také bezlepkové snídaně.
Plzeň, Plzeňský kraj

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel U Pramenů – rodinná pohoda v Plzni

Hotel U Pramenů byl vybudován roku 2007 přestavbou původního rodinného sídla z roku 1870. Přestože se nachází v klidné části města, zaujme svojí snadnou dostupností historického centra Plzně. Našim hostům nabízíme profesionální ubytovací a gastronomické služby čtyřhvězdičkového hotelu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Delish

Marek a Dominik Hrabákovi si zakládají na konstantnosti kvality, však svůj Delish už vedou řadu let. Marek dělal streetfood na brigádách po Státech, Dominik vystudoval hotelovku. Dnes je v podniku občas doplňuje máma, táta, Dominikova přítelkyně a pak další lidi z týmu.
Plzeň, Plzeňský kraj