Úvod > Kalendář akcí > Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou
Akce pro děti

Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou

2. ročník festivalu stavebních řemesel, technologií a techniky pro malé i velké stavitele od 3 do 99 let. Unikátní akci pro rodiny s dětmi, studenty, odbornou ale i laickou veřejnost.
2. ročník festivalu stavebních řemesel, technologií a techniky pro malé i velké stavitele od 3 do 99 let. Unikátní akci pro rodiny s dětmi, studenty, odbornou ale i laickou veřejnost. Akce proběhne v sobotu 17. září od 9 do 17 hodin v areálu Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě (ulice Velehradská 1527).
Čeká vás bohatý program, kdy vám představíme praktické dovednosti, které ve škole nezískáte a vy poznáte odborníky v praxi.

Na PROFI stanovištích dodavatelů stavebních materiálů budou připraveni odborníci s aktivitami pro děti. Vyzkoušíte si různé stavební dovednosti, budete zateplovat, zdít, malovat, vrtat, bagrovat, pokládat střechu, dlažbu, vyzkoušíte si virtuální realitu a mnoho dalšího.

Absolvováním odborných stanovišť získáte „MISTROVSKOU ZKOUŠKU“ a medaili stavebního mistra.
Provedeme vás výstavou fotografií měst budoucnosti, které postavilo více než 1000 žáků základních škol 4 krajů v rámci projektových dnů Nadačního fondu Řemeslo pomáhá pod názvem „Mladí architekti a stavitelé “.
Výzvou bude během celého dne společně postavit nové město budoucnosti.

Se studenty si vyrobíte ptačí krmítko v truhlářské a zámečnické dílně pod vedením studentů a mistrů SOŠGSM.

Tatínci mohou poměřit své síly v soutěži zatloukání hřebíků na čas. Občerstvení po celý den zajištěno. Nebude chybět ani cukrová vata pro děti a tombola s praktickými dárky pro všechny.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Korzár Velehrad

Penzion Korzár Velehrad

Velehrad, Zlínský kraj
Kafec U Komína Uherské Hradiště

Kafec U Komína Uherské Hradiště

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Hotel Slunce se stylovou restaurací a vinotékou

Hotel Slunce se stylovou restaurací a vinotékou

Uherské Hradiště, Zlínský kraj