Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dny evropského dědictví na statku Bernard
Akce pro děti

Dny evropského dědictví na statku Bernard

Přijďte společně s Karlovarským krajem oslavit Dny evropského dědictví na statek Bernard v Královském Poříčí.

Přijďte společně s Karlovarským krajem oslavit Dny evropského dědictví na statek Bernard v Královském Poříčí. Akce s bohatým programem pro malé i velké se uskuteční v neděli 11. září 2016 od 13 hodin.

Letošní oslavy Dnů evropského dědictví mají téma „Památky a komunity“. „Právě proto vystoupí v programu romský soubor Khamoro se svými tanečníky, připravena je ochutnávka pravé romské kuchyně a pro děti nebude chybět divadelní pohádka.

Návštěvníci akce si mohou během celého dne prohlédnout prostory statku Bernard, ZOO koutek, ale připraveny pro ně budou také řemeslné obchůdky a ukázky některých tradičních řemesel, jako je košíkářství, předení, výroba keramiky nebo paličkování. Vstup na akci je zdarma, expozice „Zábavně naučné centrum řeky Ohře“ bude otevřena za poloviční vstupné.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) jsou významnou kulturně poznávací společenskou akcí, která slouží k posílení historického povědomí se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví.

V Karlovarském kraji se k akci od 3. do 11. září připojí jedenadvacet památek a mnohé z nich svým návštěvníkům otevřou brány zcela zdarma.

Statek Bernard je navíc svou polohou ideálním místem pro rodinný výlet či aktivní dovolenou. V blízkém okolí se nacházejí významné památky či přírodní zajímavosti, např. hrad Loket, Svatošské skály nebo Relikviář svatého Maura na zámku v Bečově, to vše protkáno sítí cyklostezek.

Provozovatel

Správa pamětihodností s.r.o.

Šachetní 135
357 41 Královské Poříčí
Tel.:
+420 737 136 766
Tel.:
+420 352 929 722
Email:
info@statek-berna...
WWW:
www.statek-bernar...
GPS:
50,191404 12,672250
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Štefan Margita – Na správné cestě

Štefan Margita, operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu!
Sokolov, Karlovarský kraj

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.
Loket, Karlovarský kraj

Zimní prohlídky na hradě Loket

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva. Hrad je pro návštěvníky otevřen denně.
Loket, Karlovarský kraj

Stamic, Sommer, Haydn

Koncert.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard v Královském Poříčí leží uprostřed světoznámého lázeňského trojúhelníku, pouhých 10 minut autem od Karlových Varů. Najdete zde Centrum tradičních řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře.
Královské Poříčí, Karlovarský kraj

Kurzy plavání kojenců a batolat Delfínci

Přijďte si k nám hrát, ať je voda kamarád! Naučte své děti cítit se jako ryba ve vodě! Pod vedením certifikované instruktorky Jany Bezděkovské hravou formou. Plavání je vhodné pro miminka a děti do 5 let. Kurzy se konají v Sokolově, Ostrově a Praze.
Sokolov, Karlovarský kraj

Club Alfa Sokolov – multižánrový klub

Alfa Club Sokolov je multižánrový klub určený pro všechny věkové skupiny. Akustické koncerty, taneční večery, slam poetry, přednášky, malá filmová scéna a jiné společenské akce – to vše v novém klubovém kabátu.
Sokolov, Karlovarský kraj

Památník bitvy u Sokolova v Sokolově

Západočeský Sokolov a ukrajinské Sokolovo spojuje jen podobný název města, přesto v západočeském městě najdete připomínku bitvy, která se odehrála nedaleko ukrajinské obce.
Sokolov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Permon v Sokolově

Sokolovský Pivovar Permon, to je legenda na české kraftové scéně! Vystudovaný kybernetik Ladislav Sás začínal v roce 2006 s vařením piva v garáži, za sládka si vybral svého zetě a obchod řeší jeho syn.
Sokolov, Karlovarský kraj

Gurmánský zážitek v hotelu Císař Ferdinand

Každé úterý a čtvrtek se na terase hotelu Císař Ferdinand, pod hradem Loket, můžete zúčastnit grilování selátka a otevírání slovanské podzemní pece. Tu nenajdete nikde jinde na území ČR!
Loket, Karlovarský kraj

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.
Loket, Karlovarský kraj

Pivovarské muzeum Loket

V rodinném minipivovaru svatý Florián v Lokti na Sokolovsku se nově nachází pivovarské muzeum, které se stalo součástí rozlehlých prostor pivovaru. Malá pivovarská expozice se nachází v Payerově domě – jednom z nejstarších domů ve městě.
Loket, Karlovarský kraj