!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Šťastny ať jsou všechny bytosti
Společenské akce

Šťastny ať jsou všechny bytosti

  • 9. prosinec 2021 17:00 - 20:00
Manželé Míla a Eduard Tomášovi už na tomto světě nejsou, ale jejich moudré myšlenky zůstanou napořád. Vydejte se společně s námi na cestu, na níž mohou být všechny bytosti šťastné. Film Viliama Poltikoviče zachycuje působení manželů Tomášových od druhé poloviny devadesátých let až do konce.
Film přibližuje neopakovatelnou atmosféru pravidelných setkání ve zcela zaplněném velkém sálu pražské Lucerny, kam se sjížděli lidé z celé republiky, aby v tichém a soustředěném pohroužení vnímali slova přinášející vnitřní klid a osvobozující poznání.

Během mnoha osobních rozhovorů vedených Viliamem Poltikovičem rozkrývají Tomášovi mimo jiné význam slova mystika, cestu od rozpoznání omezujícího ega k všeobjímající jednotě Absolutna i cestu k vnitřnímu probuzení. Promlouvají přitom tak, jak u nich bylo vždy zvykem – hluboce, avšak srozumitelně, i pro ty, kdo se se spiritualitou teprve seznamují. Film dává nahlédnout také do jejich soukromého života na chatě u Jílového. A vzpomínkami přispěla řada osobností, z nichž některým Tomášovi doslova změnili život.

Dokumentární film, Česko, 2021, 138 min
Režie: Viliam Poltikovič        
Hudba: Martin MEAK Tesák       
Hrají: Eduard Tomáš, Míla Tomášová
Zobrazit více

Provozovatel

Kinoskop

Ječná 19
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 602 246 404
Email:
adventor@adventor...
Email:
blanka.mullerova@...
WWW:
https://www.adven...
GPS:
50,075729 14,423465
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny