Úvod > Kalendář akcí > Stairs 2 Hell – extrémní mezinárodní závod v chytání kaprů 2021
Stairs 2 Hell - extrémní mezinárodní závod v chytání kaprů 2021
"> "> ">
2.10.
9.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Stairs 2 Hell – extrémní mezinárodní závod v chytání kaprů 2021

Další ročník Evropského šampionátu – Stairs 2 Hell – se uskuteční od 2. do 9. října. Na březích Novomlýnské nádrže spolu svede lítý boj 96 týmů z celé Evropy, aby se utkaly o nádhernou trofej a získaly respekt celé rybářské veřejnosti.
Cílem projektu je najít evropského šampiona v lovu kaprů, podpořit děti v jejich cestě k poznání přírody, zejména podporou dětských rybářských kroužků, které organizuje.

Novomlýnská nádrž
Nádrž Novomlýnská je čtvrtou největší zásobárnou vody v České republice. Vodní plocha pod pálavskými kopci je větší než 1600 hektarů, což ji dělá největším rybářským revírem na Moravě (východní část České republiky). Je zde tedy dostatek místa pro všech 96 startujících  týmů. Nádrž se nachází v nejjižnější části Jižní Moravy mezi městy Brno a Břeclav. Tato oblast je známa jako nejteplejší na našem území.

Novomlýnská nádrž je jednou z nádrží, které tvoří komplex 3 nádrží na 235 km dlouhé řece Dyje. Horní nádrž nese jméno Mušovská, střední se jmenuje Věstonická a dolní se nazývá Novomlýnská. Komplex byl vystavěn mezi roky 1975 a 1988 jako ochrana proti záplavám, zdroj elektrické energie, zásobárna vody pro zavlažování a také pro rekreaci s možností rybaření. Novomlýnská nádrž není sice největší, ale je určitě nejhlubší. Maximální hloubka je okolo 8 metrů, což dělá nádrž neuvěřitelně úživnou. Díky tomu ryby rostou mnohem rychleji než kdekoliv jinde u nás.

Ubytování a restaurace v okolí