Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > SQL a práce s databázemi
Kurzy a workshopy

SQL a práce s databázemi

Kurz SQL Vaše dítě naučí základní příkazy a logiku programovacího jazyka SQL, který je určený ke správě dat uložených ve strukturovaných tabulkách s definovanými vztahy mezi daty (relační databáze).
Studenti kurzu se učí samostatně zpracovat volnější zadání, zkoumat různá řešení a hledat nové možnosti. Jazyk má odlišnou logiku než více vývojové jazyky, např.Python, proto se kurz hodí pro úplné začátečníky, ale i již zkušenější studenty. Lektoři Vaše děti naučí jak efektivně spravovat data, jak nad nimi přemýšlet a správně je vyhodnotit/analyzovat. SQL pracuje prostřednictvím jednoduchých sebevysvětlujícíh příkazů, což jejich kombinaci dělá dobře srozumitelnou. Lektoři k vysvětlování využívají nejen počítače, ale také analogie a další techniky, například kvízy, hry a soutěže. Jazyk SQL je dnes široce používán napříč webovými architekturami a databázovými aplikacemi. Znalost SQL dá Vašemu dítěti svobodu zkoumat data a schopnost lépe se na jejich základě rozhodovat. Znalostí SQL se děti také naučí koncepty, které se vztahují na téměř každý systém ukládání dat.

Provozovatel

makeITtoday s.r.o.

Paralelní Polis, Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 777 653 659
Email:
kurzy@makeittoday.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://makeittod...
GPS:
50,103352 14,450488
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 335 Kč

Poznámka:Vytvořeno speciálně pro studenty od 14 do 18 let

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Grafika pro sociální sítě

Přijďte na workshop Grafiky pro sociální sítě a naučte se, jak pomocí několika grafických vychytávek zaujmout na sociálních sítích.
Praha 7, Praha

Python I

V kurzu Python I vaše děti naučíme základy programování v nejpoužívanějším IT jazyce současnosti.
Praha 7, Praha

Python II online

V navazujícím kurzu Python II vaše děti prohloubí předchozí programátorské znalosti z kurzu Python I a rozšíří je o nové technické dovednosti.
Praha 7, Praha

3D grafika a animace

V navazujícím kurzu 3D grafika a animace II vaše děti prohloubí získané znalosti v grafickém editoru Blender, který je oblíbený u profesionálních grafiků po celém světě.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

La Fabrika – kulturní prostor v Praze Holešovicích

La Fabrika je kulturní centrum v pražských Holešovicích. Již od počátku byla koncipována jako víceúčelový prostor, vhodný pro vznik a prezentaci audiovizuálních projektů, divadleních a tanečních forem vyžadujích netradiční prostorové řešení, multimediální expozice a performance.
Praha 7, Praha

Polyfunkční dům Holoport v Praze-Holešovicích

Holport II představuje polyfunkční objekt dle návrhu architekta Stanislava Fialy. Budova doplňuje nároží ulic Přístavní a Komunardů, které bylo uvolněno po povodních v roce 2002, kdy byly původní objekty výrazně narušeny a určeny k demolici.
Praha 7, Praha

Krokodýlí zoo v Holešovicích

V Krokodýlí zoo uvidíte desítky živých kajmanů, krokodýlů i aligátorů, včetně vzácných druhů, jejichž populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců.
Praha 7, Praha

Město – moře

Původní truhlárna, v soukromí vnitrobloku mimo dění na ulici. Město Moře je prostor, kde se setkávají lidé různých věkových skupin a s různými zájmy. Někteří zde navštěvují kurzy vaření, jiní zde slaví narozeniny...
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee v bývalé průmyslové oblasti v Holešovicích, je open source kavárnou, místem pro otevřené setkávání a diskuzi. Servírují zde pouze výběrovou kávu, tedy tu, o kterou je maximálně pečováno od kávového keře, až po pražení v předních evropských pražírnách.
Praha 7, Praha

Barbecue restaurace Big Smokers v Holešovicích

Big Smokers je barbecue restaurace v pražských Holešovicích. Restauraci ve stylu amerických dělnických jídelen otevřela v Dělnické ulici dvojice Tomáš Oujezdský a Silvie Jackson. Pochutnáte si tu na ikonických pochoutkách americké kuchyně.
Praha 7, Praha

Phill's Twenty7

Dokonale promyšlený a do puntíku vyladěný interiér, tak vypadá kavárna Phill's Twenty7, která se nachází v pražských Holešovicích. Interiér a designová světla Neverending Glory navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle dokonale doplňují industriální prvky.
Praha 7, Praha

Garage 22 – Prague Distillery

Srdcem destilerie je destilační kolona od legendárního výrobce Arnold Holstein, který se pyšní více než 50 lety tradice a jehož zařízení patří ke světové špičce.
Praha, Praha