Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Sport a relax resort Dolní Morava zahajuje zimní sezonu – velkolepě
Historické a vojenské akce

Sport a relax resort Dolní Morava zahajuje zimní sezonu – velkolepě

Návštěvníci a hosté se mohou opravdu letos těšit na zimní pobyt a lyžování se službami plně srovnatelnými s menšími alpskými středisky. Hlavní novinkou letošní zimní sezony je nově otevřený 4*wellness hotel Vista, který stojí přímo na sjezdovce a poskytuje tak ideální zázemí.
Další novinkou je nová sjezdovka dlouhá 600 metrů a nový kotvový vlek přímo před hotelem, což ocení všichni ti, kteří si netroufnou hned na sedačkovou lanovku. Tento vlek je navíc ideálním pro přejezd do areálu U Slona, kde jsou další 2 sjezdové tratě se čtyřsedačkovou lanovkou a kotvovým vlekem s ideálními podmínkami pro začínající lyžaře a vyznavače carvingu.

Celkem se ve středisku nachází 8km vzájemně propojených sjezdových tratí a všechny jsou kompletně technicky zasněžované .

Dále bude v areálu U Slona vybudovaný nový Aprésski bar a nová hospoda v chatě U Slona s osobitým horským interiérem a otevírací dobou do pozdních večerních hodin. V aprésski U Slona se budou moci lyžaři bavit po lyžování, tak jak jsou zvyklí z obdobných alpských středisek u hudby a oblíbených horkých i studených drinků.

Wellness hotel Vista je nejmodernějším hotelem na českých horách a nabízí skutečný komfort a pohodlí pro všechny své hosty ať již jde o lyžaře, či vyznavače wellness a relaxace v krásném horském prostředí. Hosté si po lyžování mohou odpočinout například ve vyhřívaném 15 metrovém bazénu s termální „Mamutí vodou“ s protiproudem a masážním chrličem. K dispozici je vířivka pro 8 lidí, finská sauna s venkovním ochlazovacím bazénkem, parní lázeň, kneipova lázeň a prostorná klidová odpočívací místnost.

Mamutí voda pochází z jedinečného podzemního zdroje, jímž je pramen unikátní podzemní řeky, nesoucí paměť a kvalitu kojenecké vody pocházející právě z doby, kdy na našem území žili mamuti. Tento zdroj vody se nachází přímo pod hotelem v hloubce více jak 70 metrů pod povrchem a zásobuje tak svou kvalitní kojeneckou vodou všechny wellness provozy.

Tím dalším, čím je nabídka služeb jedinečná, je právě nabídka regeneračních, relaxačních asistovaných procedur a masáží, které jsou u nás málo známé a exotické. Jde například o jávské masáže, které zajišťují přímo jávanky a netradiční lázeňské procedury jako hamam, rhasoul, softpack a vonné regenerační koupele. Hotel nabízí také spoustu těchto služeb v rámci výhodnějších balíčků.

Další vyjímečnost hotelu spočívá v orientaci na rodiny s dětmi, kdy v hotelu je velká dětská herna s moderními a oblíbenými herními prvky a na zimu chystanými animačními programy pod odborným vedením právě pro nejmenší. Animační programy budou pro hosty během celé zimní sezóny a dále pak v sezoně letní.

V zimě se v resortu uskuteční celá řada pro návštěvníky atraktivních akcí. První velká akce bude Opening sezony a celého resortu v sobotu 15.prosince. V tento den bude jízdné pouze za 50%ceny a navíc jako bonus zdarma mohou návštěvníci shlédnout open air koncert skupiny Monkey Business. Celý den budou také probíhat zajímavé akce, soutěže jak pro dospělé tak pro děti. Celou akci bude moderovat bývalá miss ČR Diana Kobzanová.

Provozovatel

Relax & sport resort Dolní Morava

Dolní Morava č. 58
561 69 Dolní Morava
Tel.:
+420 465 634 015
Tel.:
+420 602 378 150
Email:
resort@dolnimorav...
WWW:
www.dolnimorava.cz
GPS:
50,122317 16,799587
 
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Grand Opening resortu Dolní Morava 2022

Zahájení zimní sezóny proběhne 10. 12. v areálu U slona ve velkém stylu s bohatým doprovodným programem.
Králíky, Pardubický kraj

JeLyMan – Jesenický lyžařský maraton

Závod v krásném prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.
Staré Město, Olomoucký kraj

ČEZ SkiTour #6 – JeLyMan

Další zastávkou prestižního běžeckého seriálu bude chata Paprsek na pomezí tří pohoří.
Staré Město, Olomoucký kraj

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku 2023

V polovině měsíce srpna se Šumperk stává místem setkání několika set členů folklórních souborů. Stává se velikým jevištěm, na kterém se nepřetržitě střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci ze všech možných koutů naší planety.
Šumperk, Olomoucký kraj

Lyžařský areál Větrný vrch

Rodinný areál Větrný vrch na Dolní Moravě, ráj lyžařů, rodin s dětmi, ale i vyznavačů adrenalinu, se nachází v nadmořské výšce 670–810 m n. m. Jde o severovýchodní svahy, vzdálené 8 km od města Králíky.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Kostel sv. Aloise v Dolní Moravě

Kostel sv. Aloise pochází z roku 1801, je postaven v empírovém stylu a leží ve výšce 633 m. n. m.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.
Králíky, Pardubický kraj

Pískový svět v Dolní Moravě

Přiznejte si i vy, že jste rádi stavěli bábovky a hrady z písku. Přímo u cyklotrasy v malebném údolí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem je nový Pískový svět, nachází se u lanového parku a Aprés ski Hříbek. Na obřím pískovišti se zaručeně vydovádí všechny děti!
Dolní Morava, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horský hotel Morava – poznejte krásy Králického Sněžníku

Tento koutek na pomezí Čech a Moravy je plný nádherné přírody, čistého vzduchu, průzračné vody v řece a nepochybně je úžasným prostředím pro odpočinek aktivní i pasivní, letní i zimní.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Penzion Krčma

Dolní Morava představuje klidné místo pro trávení volného času a dovolených v průběhu celého roku. Penzion Krčma nabízí párům a rodinám krásné apartmány, které jsou situovány v prvním patře a podkroví penzionu.
Králíky, Pardubický kraj

Restaurace Krčma

Rustikální restaurace Krčma je velmi oblíbeným místem mnoha turistů, kteří na Dolní Moravu přijíždí.
Králíky, Pardubický kraj

Autokemp ve Sportovním areálu Dolní Morava

Autokemp nabízí ubytování ve vlastním karavanu či stanu. K dispozici je veřejné sociální zařízení, dětské hřiště, hřiště na fotbal, tenisový kurt, hokej či basketbal nebo si můžete vyzkoušet zábavu v nafukovacích koulích.
Dolní Morava, Pardubický kraj