Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Společně pro bezpečnější Ostravu
Sportovní akce

Společně pro bezpečnější Ostravu

Zábavný a poutavý program, kdy diváci vidí všechny složky záchranného systému v akci. Dynamické i statické ukázky záchranných a bezpečnostních složek policie, záchranáři, hasiči.

Dům kultury Akord každoročně pořádá každoročně koncem června bezpečnostně preventivní akci s názvem Společně pro bezpečnější Ostravu. V daný den – letos to vychází na pátek 20. 6. 2014 – se před Akordem sejdou v jeden čas a na jednom místě všechny složky záchranného systému.

Návštěvníci tak uvidí v akci spolupráci všech složek IZS ( Policie ČR, Městská Policie Ostrava, hasiči, záchranná služba, Celní správa, Horská služba, Vazební věznice Ostrava..). Nechybí zde ani stánky různých organizací a firem, které také podporují bezpečnost v Ostravě – BESIP, Městská nemocnice Ostrava, RWE apod.

Součástí programu je také prezentace možností, jak efektivně a zajímavě využít volný čas, např. ukázky street dance, bojových umění, trial show, týmové aktivity pro třídy s vyhodnocením nejlepších apod. I tyto aktivity přispívají k výchově mládeže v rámci prevence bezpečnosti. Program je zábavný, poutavý, určen jak pro děti, mládež, studenty, ale i širokou veřejnost.

Novinky v programu! Horská služba, vězeňská služba, celní správa a další. odpoledne: SLAVNOSTI MĚSTSKÉHO OBVODU OSTRAVA-JIH Hudba, zábava, jarmark. Program: Dětské sborové studio Ostrava-Jih Pocta WALDEMARU MATUŠKOVI – Jaromír Adamec kapela HEC – písničky pro děti i dospělé Moderuje Roman Svoboda (z TV pořadu Na stopě).

Program
Hlavní scéna – nám. SNP
9:00 Zahájení
9:05–9:30 Taneční výstupy – děti, mažoretky Stars Ostrava
11:00–11:40 Ukázky bezpečnostních složek: Vazební věznice, Celní správa a další
14:00 Ukázky bezpečnostních složek: Vazební věznice, Celní správa a další
14:30 Taneční výstupy – děti, mažoretky Stars Ostrava
15:00 Dětský pěvecký sbor Mrňousci
15:15 Klauni z Balónkova: Veselá křižovatka
16:00 Aerobik klub Akord
16:05 Pěvecké sbory Ko-Ko a Čemu-ni
16:25 Slovo starosty
16:30 JARDA WALDA MATUŠKA
17:45 Skupina HEC

Parkoviště u vodního areálu
9:15 Policejní pejsci
9:40–11:00 Akční ukázky: Vyproštění osoby z havarovaného vozu, Hasičský zásah u hořícího auta
14:25–15:45 Akční ukázky – zopakování dopoledního programu
15:45 Ukázka hasičského sportu

Letní zahrada
16:00 Divadélko Smíšek: Popletená opičí pohádka
17:15 Tulák / folk&country

Provozovatel

Dům kultury Akord Ostrava-Zábřeh, s.r.o.

Náměstí SNP 1
700 30 Ostrava-Jih
Tel.:
+420 596 762 515
Email:
l.bergerova@dk-ak...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dk-akord.cz
GPS:
49,791015 18,238533
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Formula Student Ostrava – Svět techniky v Ostravě

Hlavními výstavními kousky jsou dva monoposty z univerzitních dílen.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

32 vrcholů Beskyd

Máš rád výzvy a chceš poznat pohoří Beskyd? Tak teď jedna velká výzva stojí právě před tebou! Ulož si seznam 32 vrcholů Beskyd, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Colours of Ostrava 2023 – multižánrový hudební festival

20. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se koná 19. – 22. července 2023, kdy opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Tata Bojs & JFO

Na tento koncert platí i vstupenky zakoupené na odložené termíny (20. 10. 2020 a 13. 4. 2021).
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Akord – dům kultury v Ostravě Zábřehu

Dům kultury v Ostravě-Zábřehu je místem kulturních a společenských zážitků, přátelských setkání, místo přinášející zábavu, vzdělání i odpočinek a relaxaci. Stojí již od roku 1959 a každoročně připravuje nepřeberné množství kulturních, vzdělávacích, zábavných pořadů i mimořádných projektů.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Taneční škola Chlopčík v Ostravě

Taneční škola Chlopčík staví svou činnost na maximální profesionalitě, přátelském a kamarádském přístupu tanečních mistrů. Samozřejmostí a také podstatným faktem je, že Zdeněk a Brigita Chlopčíkovi jsou skutečně jedinými lektory, s kterými se v lekcích potkáte.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Masáže v ostravském Centru Rodinka

Klasická zdravotní masáž, manuální lymfatická masáž, havajská masáž Lomi Lomi a těhotenská masáž v nových prostorách, hlídání dětí v průběhu masáží školeným personálem, prostory s kompletním zázemím. V Centru Rodinka jsou zaměřeni především na děti.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

IP Studio zdraví – relaxační centrum v Ostravě

V relaxačním centru IP Studio zdraví v Ostravě-Zábřehu si můžete dopřát odpočinek po celodenním shonu a námaze, ale i omladit své tělo a nabrat nové síly. Vyzkoušet můžete např. infrasaunu, balneo terapii a zábaly, přístrojovou lymfodrenáž, fyzioterapii, různé druhy koupelí a masáží.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Akord nabízí ubytování v Ostravě

Hotel Akord nabízí ubytování v klidné části Ostravy. Moderně zařízené pokoje byly zrekonstruovány v roce 2014. Hotel nabízí komfort a pohodlí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, v bezprostřední blízkosti najdete lesopark Bělský les, Aquapark.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Clarion Congress Hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel Ostrava vám nabízí pod jednou střechou vše, co na svých cestách potřebujete. Klidné pokoje, restauraci, parkování, rozsáhlé wellness centrum a zasedací prostory.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Minipivovar Pikard na zámku Zábřeh v Ostravě

Zámecký minipivovar Pikard v Zábřehu byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj