Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Soutěž O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, vepřové hody a košt pálenek
Společenské akce

Soutěž O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, vepřové hody a košt pálenek

Soutěž O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, vepřové hody a košt pálenek 2015 v Moravských Knínicích.
Jak se již v naší obci stalo tradicí, v druhé polovině února sokolovna v Moravských Knínicích opět ožije hudbou, zpěvem a tancem. V první části programu, která začíná v 17.00 hodin, můžete zhlédnout vystoupení mužského sboru a vdaných žen z Moravských Knínic a taneční složky občanského sdružení Kyničan.

Hlavním bodem ale budou soutěžní vystoupení verbířů z Brněnska, kteří budou usilovat o postup do semifinále, které se každoročně koná na Mezinárodním folklórním festivalu ve Strážnici. Dále se můžete těšit na přehlídku nejlepších tanečníků verbuňku z dalších oblastí Slovácka. Vystoupí trojnásobný vítěz MFF Strážnice Jakub Tomala a dvojnásobní vítězové Stanislav Popela a Martin Jelínek.

Letos se poprvé na prknech knínické sokolovny představí i vítězové Dětského verbíře. Košt pálenek, vepřové hody, beseda u cimbálu – tedy druhá část tohoto večera, začne ve 20:00 hodin. Ať už jste domácí nebo přespolní a máte chuť poměřit svoji pálenku s ostatními, přineste ji v den konání akce. Z důvodů malé úrody ovoce v loňském roce se všechny pálenky budou hodnotit diváckou anketou až na místě. Pochutnat si budete moci na jitrnicích, jelítkách, tlačence, škvarkách nebo chlebu se sádlem a k tomu všemu vás až do ranních hodin budou bavit cimbálové muziky Šmytec z Brna a Kyničan z Moravských Knínic.

Vstupné na celou akci bude 100 Kč. Ti, kteří přijdou po 19:30, zaplatí jen 70 Kč. Majitelé pálenek mají vstup zdarma a navíc dostanou 3 koštovací lístky. Pro ostatní bude cena 1 koštovacího lístku 10 Kč. Doporučujeme vzít si vlastní koštovačku. Předem děkujeme sponzorům a všem, kteří se podílí na organizaci akce.

Provozovatel

Kyničan, o.s.

U Sokolovny 161
664 34 Moravské Knínice
Tel.:
+420 723 391 800
Email:
ondrej.lidmila@gm...
GPS:
49,295297 16,503407
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Poznámka:Vstupné na celou akci bude 100 Kč. Ti, kteří přijdou po 19:30, zaplatí jen 70 Kč. Majitelé pálenek mají vstup zdarma.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Talk show Postel hospoda kostel...

ZŠ Jungmannova a Společenské a kulturní centrum Kuřim Vás zvou na tradiční adventní – benefiční zastavení.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Janek Ledecký & Band – vánoční koncert

Na konec roku 2022 jsme připravili vánoční koncert jednoho z nejznámějších českých zpěváků Janka Ledeckého.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Milovat k smrti – příběh Édith Piaf

Živě doprovází: Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2023

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.
Veverská Bítýška, Jihomoravský kraj

Kuřim – na spojnici cest – stálá expozice na zámku

Nově vzniklá expozice mapuje historii města Kuřim od doby kamenné až po současnost.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Barokní kostel sv. Máří Magdaleny v Kuřimi

Kostel sv. Máří Magdaleny byl založen před rokum 1226. Ve 2. polovině 15. stol. byla ke kostelu přistavěna hranolová věž. V 18. století jej přestavěli v barokním slohu. Do roku 1833 se kolem kostela nacházel hřbitov.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Vodní kaple sv. Jana Nepomuckého Kuřim

Na úbočí Kuřimské hory na okraji přírodního parku Baba se nachází barokní vodní kaple sv. Jana Nepomuckého, kde ve výklenku pod ní vyvěrá pramen pitné vody.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Rozhledna na Čebínce u Brna

Ocelová rozhledna na kopci Čebínka, která slouží též jako vysílač mobilního operátora, je dobře dostupná vlakem z Brna. Na vrchol vede zelená turistická stezka z parkoviště u hlavní silnice v obci Čebín. Rozhldna je dočasně uzavřena.
Čebín, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Hotel Kaskáda v Kuřimi

Rozhodujete se, kde strávíte dovolenou se svojí rodinou či hledáte vhodné zázemí pro školení či firemní večírky? Pak je Hotel Kaskáda v Kuřimi tou nejlepší volbou.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Chata Prýgl

Chata Prýgl na Brněnské Přehradě Vám nabízí jedinečné zázemí pro Vaši rodinnou rekreaci nebo večírek s přáteli.
Brno-Kníničky, Jihomoravský kraj

Wellness & Hotel Atlantis

Načerpejte novou energii v hotelu Atlantis Brno – Rozdrojovice! Dopřejte si moderní Wellness s ubytováním v jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojích na Brněnské přehradě.
Rozdrojovice, Jihomoravský kraj