Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Sousedské procházky v Plzni
Sportovní akce

Sousedské procházky v Plzni

Zúčastněte se v sobotu 26. května sousedských procházek, během kterých vás tajemnými zákoutími Plzně provedou místní rodáci nebo nadšenci historie. Podívejte se do míst, která jsou běžně nepřístupná nebo ani nevíte, jaké skvostné pamětihodnosti se tam nacházejí.
Plzeňský architektonický manuál (PAM): Východní Předměstí – NOVÁ PROCHÁZKA
26. 5. 2019 od 14:00 do 16:00


Nová procházka provede zájemce po tom nejlepším z architektury, která vznikla na území v srdci někdejšího Pražského Předměstí mezi Jiráskovým náměstím a náměstím Milady Horákové přibližně mezi lety 1910 a 1950. Stylově různorodé veřejné stavby – klášter dominikánů s kostelem Panny Marie Růžencové, budovu Masarykovy základní školy a objekt chlapecké školy (pozdější slovanské porodnice) – na trase doplňují rodinné a bytové domy a jejich soubory, a to včetně poválečného „dvouletkového“ obytného komplexu v Částkově ulici.
Průvodce: Petr Klíma
Sraz: Jiráskovo nám. 30 (před kostelem Panny Marie Růžencové)
Pořádáno v rámci Evropského dne sousedů.

Bezovka: Místo s hvězdou v srdci
26. 5. 2019 od 14:00 do 16:00


Prozkoumejme společně vilovou čtvrť Bezovka, poodhalme roušku tajemství zapadlých vilek, objevme plzeňský funkcionalismus a připomeňme si pozapomenuté architekty. Otevřme běžně zavřené dveře a nahlédněme pod pokličku obyčejných lidských osudů. Vraťme se na chvíli do doby První republiky a poslechněme si poutavé vyprávění místních.
Průvodce: Václav Cinádr
Sraz: před českobratrským kostelem Mistra Jana Husa, Němejcova 2
Pořádáno v rámci Evropského dne sousedů.

Plzeň v roce 1348: Procházka předhusitskou Plzní
26. 5. 2019 od 10:00 do 12:00


Projděte se s námi středověkou Plzní, po místech každodenních příběhů tehdejších obyvatel. Dozvíte se, jak to vypadalo a jak se žilo ve 14. století v našem královském městě. Od Západočeského muzea se vydáme k proluce, kde si budeme povídat o městě i předměstí, v Karlově a Dominikánské ulici si přiblížíme středověké měšťanstvo, kláštery a církev, na náměstí si povíme o správě města, funkci rychtáře i dobových sociálních vazbách. Kde stojí jediná zachovaná gotická brána? A co se vlastně v Plzni stalo v roce 1348? Čeká nás i překvapení…
Průvodce: Filip Kasl
Sraz: před budovou Západočeského muzea v Kopeckého sadech 2

Ze Světovaru na Homolku
26. 5. 2019 od 10:00 do 12:00


Procházka začíná u areálu bývalého pivovaru Světovar, který byl ve své době (10. – 20. léta 20. století) velmi úspěšný. Výroba piva v něm byla zastavena v roce 1935. Poté areál sloužil vojenským účelům. Následuje přechod Brojovou ulicí a zastavení v tramvajovém depu PMDP s prohlídkou unikátní Křižíkovy tramvaje z roku 1899 a výkladem o historii tramvajové dopravy v Plzni. Procházka pokračuje výkladem o začátcích výstavby bytové zástavby na Slovanech v 50. letech 20. století („stalinovské baroko“). Konec je na náměstí Milady Horákové pod vrchem Homolka u pomníku válečným veteránům a legionářům.
Průvodce: Miroslav Anton
Sraz: Světovar – konečná stanice tramvaje č. 2

Historie a současnost Plzeňského rozhlasu – NOVÁ PROCHÁZKA
26. 5. 2019 od 10:00 do 12:00


Nová procházka seznámí s historií rozhlasového vysílání v Plzni v roce 1945 či 1968 včetně rolí významných osobností či dočasných umístění rozhlasového pracoviště. V samotné budově Českého rozhlasu Plzeň pak navštívíme vysílací pracoviště i nahrávací studia. Vedle perliček z historie se dozvíme, jak funguje plzeňský rozhlas dnes a vyzkoušíme si i vlastní znalosti rozhlasového žargonu.
Průvodce: Pavel Bouda.
Sraz: soutok Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech – rozhlasová pamětní deska

Provozovatel

Skrytá Plzeň, z.s

Plaská 1273/23
323 00 Plzeň
Tel.:
+420 777 631 343
Email:
jiratova@depo2015.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.skryt...
GPS:
49,778894 13,380270
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

Poznámka:www.plzenskavstupenka.cz

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Advent a Vánoce U Matoušů

Během adventu můžete obdivovat vánoční expozici v obytném stavení selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci.
Plzeň, Plzeňský kraj

Klání věků lV. aneb Volání budoucnosti

Klání věků je akce se 100% charitativním záměrem. Každý rok najdeme někoho, kdo nepřízní osudu prožil, či prožívá, zlé časy, a snažíme se mu pomoci. Celý výtěžek akce dotyčnému darujeme, aby mohl zlepšit svou situaci. Je nás hodně a nic nás nezastaví!
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Adventní koncert orchestru Ambito

Přijďte nasát tu pravou vánoční atmosféru do kouzelného kostela Všech svatých na Roudné.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Metalfest Open Air 2023

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.
Plzeň, Plzeňský kraj

Lesní terapie

Lesní terapie je možnou cestou ke zpomalení, zastavení se, uvolnění stresu, poznávání sebe sama, prožívání přítomného okamžiku, zlepšení kognitivních funkcí a zlepšení řady psychických a zdravotních problémů prostřednictvím setkání s lesem a intenzivního vnímání přírody.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Selský dvůr U Matoušů v Plzni – Bolevci

Areál selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci patří do souboru nejvýznamnějších památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu, které jsou určeny ke zpřístupnění veřejnosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Fitness Bolevec

Pokud hledáte místo, kde se můžete příjemně odreagovat, načerpat novou energii a dobrou náladu, zkuste přijít do Fitness Bolevec. K dispozici je osobní trenér, který vám poradí s efektivním hubnutí. Nechybí bar a k dispozici je také wellness.
Plzeň, Plzeňský kraj

Nordic Walking v Plzni – správná cesta ke zdraví

Pořádáme výukové dny severské chůze s holemi ,,Nordic Walking". Je vhodný pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, od zdatných sportovců až po rekonvalescenty.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Panorama – romantika a relaxace v Plzni

Hotel nabízí možnost vidět srdce západních Čech – Plzeň – jak na dlani a strávit zde nezapomenutelné chvíle ve dvou. Hotel Panorama v Plzni nedaleko centra města nabízí v klidné lokalitě u parku s jezírkem 27 pokojů.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Hotel U Pramenů – rodinná pohoda v Plzni

Hotel U Pramenů byl vybudován roku 2007 přestavbou původního rodinného sídla z roku 1870. Přestože se nachází v klidné části města, zaujme svojí snadnou dostupností historického centra Plzně. Našim hostům nabízíme profesionální ubytovací a gastronomické služby čtyřhvězdičkového hotelu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Irida v Plzni

Hotel Irida nabízí ubytování ve 20 prostorných a moderně zařízených pokojích, které vás překvapí příjemnou atmosférou a pohodlím. V hotelové restauraci se podávají také bezlepkové snídaně.
Plzeň, Plzeňský kraj