ÚvodKalendář akcíAkce pro dětiŠotek – jičínský festival dětské knihy
Šotek – jičínský festival dětské knihy
Akce pro děti

Šotek – jičínský festival dětské knihy

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Královéhradecký kraj nebo navštivte Akce pro děti v celé ČR.
Pojďte s námi za knížkami. Od 15.5. do 21.5 ožije Jičín knihami "nejen" pro děti. Objevte zajímavá místa a knižní tituly. Jičínské spolky a organizace se daly dohromady a vytvořily zajímavý program pro celou rodinu, hlavní program festivalu bude probíhat od 19. – 21.5. 2023
Šotek – jičínský festival dětské knihy přichází do Jičína s prvním ročníkem. Přináší zajímavý program pro celou rodinu:

19.5. 2023
10:00 Slavík z dubového lesa
, čtení a beseda, Pavel Kverek v RC Kapička, 17. listopadu 1074, Jičín, vstup zdarma
19:00 Upír na Koštofránku, divadlo, zahájení festivalu Mezi patry hraje se ve Valdické bráně, vstupné 100 Kč

20.5.2023
10-11 Tajemství jičínského orloje aneb Neuvěřitelné dobrodružství Terezky a Honzíka – autorské čtení pohádky a setkání se spisovatelkou Martinou Boučkovou, autogramiáda ve Valdštejnově muzeu a mincovně, vstup zdarma
10-15 Prezentace regionálních nakladatelství Venkovské dílo a nakladatelství Ilony Pluhařové Silenka, setkání s Ilonou Pluhařovou ve Valdštejnově muzeu a mincovně, vstup zdarma
13 – 17 Město (v knížce) pro každého, místo konání: Jezuitská kolej, Nám. Svobody, Jičín, vstupné dobrovolné
13 – 15 Výtvarná dílna s výtvarnicí Veronikou Svobodovou na náměty domků Alžběty Zemanové. Na této dílně si každý bude moct vyrobit papírovou skládačku ulice plné domů, nebo vytvořit společně jedno velké město.
13 – 15 Výtvarná dílna s Terezou Janákovou – Katalánsko
13 – 16 Výtvarná dílna pod vedením kolektivu Balbinea.
15:30 Beseda s Osamou Okamurou o knize Město pro každého. Kniha město pro každého je praktickým manuálem každého dětského i dospělého urbanisty. V rámci přednášky nám nejen tuto knihu představí jeden z autorů architekt Osama Okamura. Otevře témata jak dobře plánovat vývoj města a jak společně soužít na jednom místě a přitom moc neškodit našemu prostředí. V přednášce se také zaměří na Jičín a historii a možnosti jezuitské koleje, ve které také v minulosti působil.
16:30 Vernisáž výstavy Zuzany Hustákové Maškové. Pouliční galerie Vitrína 252 si pro vás představila novou výstavy autorky Příručky pro přežití ve městě a autorských linorytových her. Na vernisáži budete moct osobně potkat tuto autorku i nahlédnout do jejich knih a her, příběhů jejich vzniku i použitých technik.
Po celou dobu bude probíhat knižní minitrh autorských knih malých českých vydavatelství a knižní blešák. Přijďte vyměnit knihy za nové.
19:00 Jakub a jeho pán, Podbrdské národní dovadlo hraje v K-klubu na Valdštejnově náměstí, vstupné 150 Kč

21.5.2023
13:00 – 17:00 Zahrada knih – Valdštejnská lodžie, Sedličky 4, Jičín 506 01, vstupné dobrovolné
13:00 – 16:00 Kreativní dílny: ateliér Anety F. Holasové a Moniky Čechové Golasovské autorek knih Bylinkář a Tajemství staré zahrady, výroba ručního papíru s Papyreou, tiskařská dílna studia Upupæpop , herní ateliér s Bylo nebylo
13:30 – 15:00 Tereza Havlová: Tajemná zahrádka – Interaktivní loutková miniatura inspirovaná knihami Bylinkář a Tajemství staré zahrady
15:15 Entomologious: Musaši entertainment company – Komorní loutková inscenace o broucích, lásce, stáří a smrti.
16:00 Zahradníci knih – Diskuze se zajímavými českými vydavateli (LABYRINT/RAKETA, BYLO NEBYLO a UPUPAEPOP)
Po celou dobu bude probíhat min trh knih vydavatelství LABYRINT/RAKETA a BYLO NEBYLO.

Provozovatel

Město Jičín

Žižkovo nám. 18
506 01 Jičín
Tel.:
+420 605 210 833
Email:
vavrincova@mujici...
Email:
zuvavrincova@gmai...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.jicin...
GPS:
50,437103 15,354214
 
Region:
Královéhradecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Jičín
Tipy na výlet:
Jičín a okolí
 

Cena

Poznámka:Divadlo Upír na Koštofránku - vstupné 100 Kč Divadlo Jakub a jeho pán - vstupné 150 Kč Program ve Valdštejnově muzeu, V jezuitské koleji a ve Valdštejnské lodžii je zdarma, dobrovolné vstupné je vítáno.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Vrch Zebín v archeologických nálezech, písemných pramenech a folklórní tradici

Přednáška Mgr. Pavla Kracíka, týkající se jednoho z nejpozoruhodnějších kopců na Jičínsku, který přitahoval pozornost lidí od pravěku.
Jičín, Královéhradecký kraj

Milli Janatková – koncert autorské hudby a vyprávění

Milli Janatková se kromě výtvarné činnosti věnuje improvizaci, skladbě, hře na kytaru a bicí. Její hudba vyjadřuje hlubokou úctu, odpovědnost, sebepoznání.
Jičín, Královéhradecký kraj

Pondělí s vévodou

V tento den se můžete ve Valdštejnově muzeu a mincovně setkat s živoucím Albrechtem z Valdštejna a pohovořit s ním. Využijte jedinečné příležitosti, která se těší oblibě mezi velkými i malými návštěvníky.
Jičín, Královéhradecký kraj

Jičín – město pohádky 2024

V září se Jičín stane dějištěm již 33. ročníku multikulturního festivalu nejen pro děti. Pohádkový týden s podtitulem Věda děda Vševěda nabídne tvůrčí dílny, pouliční divadélka, koncerty, jarmark a spoustu dalších nezapomenutelných zážitků.
Jičín, Královéhradecký kraj

Turistický vlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Nymburk-město – Jičín – Kopidlno – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy, převoz kol do vyčerpání kapacity.
Jičín, Královéhradecký kraj

ProArt Festival 2024

ProART festival je tradiční umělecký workshop festival pro širokou laickou i odbornou. Workshopy probíhají v sedmi českých a moravských městech již po 21.
Jičín, Královéhradecký kraj

Dny lidové architektury v Libereckém kraji a okolí 2024 – muzejní roubenka

Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska nabídnou volně přístupné a komentované prohlídky interiéru muzejní roubené chaloupky a expozice Pěstování a zpracování lnu s ukázkou předení na kolovrátku a tkaní na tkalcovském stavu doplněné o další program.
Železnice, Královéhradecký kraj

Tereza M. Krásenská – Móda v proměnách času

Unikátní výstava prezentuje dějiny odívání a netradiční formou přibližuje modely historických oděvů od období antiky do roku 1900. Autorka vytváří dámské i pánské šaty zmenšené v poměru 1:6. Jako modelky slouží panenky Barbie.
Železnice, Královéhradecký kraj

Rumcajsova lavička v Jičíně

V lipové aleji byla Rumcajsovi instalována dřevěná lavička k jeho 50. narozeninám. Lavička byla instalována naproti domku, kde žil dědeček Václava Cafourka, známějšího pod jménem Václav Čtvrtek. Stojí naproti s č.p. 139.
Jičín, Královéhradecký kraj

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána je hlavním symbolem města Jičína a jeho hlavní dominantou, kterou každý turista a návštěvník nemůže při svém příjezdu přehlédnout. Vysoká a mohutná kamenná brána stojí v centru města a odděluje od sebe průjezdem Valdštejnovo a Žižkovo náměstí. Ze shora věže je nádherný výhled.
Jičín, Královéhradecký kraj

Lázně Hilarion v Jičíně

Zastavte se na chvilku a dopřejte si čas sami pro sebe. Dopřejte si odpočinek, zlepšete kondici, zkrášlete tělo a upevněte duševní rovnováhu…
Jičín, Královéhradecký kraj

Valdštejnovo město – organizované prohlídky města Jičín

Opravdovou krásu a kouzlo města objevíte tehdy, když proniknete pod povrch, poodhalíte jeho tajemství a proměníte suchopárnou historii v živý příběh.
Jičín, Královéhradecký kraj

Valdštejnovo muzeum a mincovna v Jičíně

Až budete v Jičíně, nezapomeňte se zastavit ve Valdštejnově muzeu naproti zámku. Nahlédnete zde do života vojevůdce, cestovatele, architekta, vyznavače horoskopů, muži s velkými ambicemi – Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna.
Jičín, Královéhradecký kraj

Synagoga Jičín

Jičínská synagoga je jednou z mála poměrně dobře zachovaných židovských památek v oblasti Českého ráje. Historie jičínské synagogy spadá do konce 70. let 18. století, první doložená zpráva pochází z května roku 1773, kdy byla na střechu synagogy umístěna Davidova hvězda.
Jičín, Královéhradecký kraj

Expozice českých židovských spisovatelů 19. a 20. st. v Jičíně

Stálá expozice se nachází v objektu bývalé židovské školy č.p. 100 v centru Jičína.
Jičín, Královéhradecký kraj

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici – Muzeu hry. Stálá expozice muzea je uzavřena od října 2023! Otevřena pouze galerie v přízemí na velkém nádvoří.
Jičín, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Piráta

Restaurace U Piráta v Jičíně vás stylem přenese do přímořského města někde v Belgii. Pochutnáte si zde především na čerstvých rybách, ale nechybí tu ani steaky z roštěné a zeleninové saláty.
Jičín, Královéhradecký kraj

Hotel Paříž v Jičíně

Hotel Paříž se nachází v samém srdci historického centra v Jičíně, v sousedství Valdické brány a Valdštejnova náměstí. Svou polohou je dobrým výchozím bodem k výletům do přírody, po památkách Českého ráje a také Krkonoš.
Jičín, Královéhradecký kraj

Penzion U Synagogy

V Penzionu U Synagogy v centru města vás pohltí magický genius loci. Představte si, že budete bydlet v empírovém domě s osmiosým stylovým průčelím se dvěma portály, který byl postaven podle projektu místního stavitele Josefa Oppolzera.
Jičín, Královéhradecký kraj

Zámecká restaurace Jičín

Přijďte posedět a pochutnat si opravdu jako na zámku! Restaurace se nachází v tradičním historickém prostředí Jičínského zámku.
Jičín, Královéhradecký kraj

Hotel U krále

Útulný Hotel U krále nabízí stylové ubytování v elegantních pokojích přímo v centru města Jičín.
Jičín, Královéhradecký kraj

Kozlovna U Anděla

Restaurace v samém centru Jičína s nabídkou tradiční české kuchyně, připravované moderním způsobem.
Jičín, Královéhradecký kraj

Hotel Rieger

Rodinný hotel Rieger*** má více jak 20-ti letou úspěšnou tradici ubytování v Jičíně. Původně to byla malá chaloupka s rodinnou pekárnou ,,U Riegrů“, nacházející se na Komenského nám. 34, pár kroků od hlavního jičínského Valdštejnova náměstí.
Jičín, Královéhradecký kraj

Restaurace Casa De Piedra

Mexická restaurace Casa De Piedra začala působit od roku 2003. Tento "kamenný domeček" se zanedlouho stal skutečnou ikonou v oblasti gastronomie a vyhlášeného servisu ve městě Jičín.
Jičín, Královéhradecký kraj