Úvod > Kalendář akcí > Sono Swing Gala 2020

Sono Swing Gala 2020

Kdy 29. únor 2020 19:30 - 23:00 Hudební a divadelní akce
V sobotu 29.2.2020 se uskuteční opět velký brněnský swingový večer za účasti Jana Smigmatora, orchestru Felixe Slováčka a jeho hostů. program nabídne vystoupení sesterského dua Martha a Tena, legendy s výrazně znělým hlasem Hany Ulrychové, brněnských ikon jazzu Mojmíra Bártka, Milan Kašuby ad.

Jan Smigmator je absolvent Pražské konzervatoře, moderátor a dramaturg pořadu Klub Evergreen (Český rozhlas Dvojka) a hudební producent. V roce 2015 uvedl v život mezinárodní hudební projekt Sinatrology, který byl jednou z největších oslav 100. výročí narození zpěváka a herce Franka Sinatry na světě. V doprovodu velkých big bandů nebo svého Swinging Quartetu koncertuje doma i v zahraničí. Felixe Slováčka není potřeba představovat, tento slavný český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent působil v orchestru Karla Vlacha a po boku Karla Gotta dlouhá léta v hvězdném orchestru Ladislava Štaidla, hostoval v orchestru Gustava Broma a úspěšně koncertoval také v zahraničí.

Martha a Tena Elefteriadu,sesterské duo zpěvaček řeckého původu, pochází z rodiny řeckých emigrantů, jež uprchla z Řecka kvůli občanské válce a usadila se v roce 1950 v někdejším Československu. Koncem 60. let se sestry seznámily s kytaristou Alešem Sigmundem, který je přizval ke spolupráci v kapele Vulkán, v té době ještě se sourozenci Ulrychovými. Ti zakrátko odcházejí do kapely Atlantis a Aleš Sigmund se tak věnuje pouze dvojici Martha a Tena, kterým vytvořil autorské zázemí. Jejich první nahrávky pocházejí z roku 1968. V roce 1970 vydaly u vydavatelství Panton svoji první samostatnou dlouhohrající desku Dál než slunce vstává. Od té doby jsou obě sestry stálicemi české populární hudby. Za dobu svého působení zde spolupracovaly s celou řadou renomovaných umělců.

Hana Ulrychová již od dětství účinkovala v pěveckých sborech, později spolupracovala se skupinou Bluesmeni, s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu či s brněnským Orchestrem Gustava Broma. Nejvíce se však proslavila spolu se svým bratrem Petrem, s nímž prošla kapelami Vulkán a Atlantis, a v roce 1974 založili skupinu Javory. Mezi výrazné desky Ulrychových patří Nikola Šuhaj Loupežník ze 70. let, natočená ve spolupráci s jazzovým Orchestrem Gustava Broma.

Felix Slováček, absolvent kroměřížské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, představuje na české hudební scéně špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu. Jako sólový hráč získal již mnoho cen na mezinárodních soutěžích. Svoji hudební mnohostrannost vždy prokazoval také jako skladatel a od roku 1983 jako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 10. 2019