Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Songfest 2016 – Vítání roku ohnivé opice
Festivaly

Songfest 2016 – Vítání roku ohnivé opice

Songfest.cz programově seznamuje širokou českou veřejnost s barvami a kvalitou asijské kultury a umění, zejména z Číny, Japonska, Koreje, Mongolska, Vietnamu, Indonésie, Kazachstánu, Indie, Nepálu a dalších zemí Dálného i Blízkého Východu.

Stylovou oslavu nového čínského roku přinese tradičně již 15. ročník festivalu Songfest.

Deset měst a pestrý program, jemuž bude letos vévodit autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie v Pekingu – takové bude vítání nového roku dle luno-solárně jupiterského kalendáře, který je tentokrát zasvěcen znamení ohnivé Opice.

Rok ohnivé opice, který začne 8. února 2016, přináší dynamickou pohyblivost, ohebnost a vitalitu, racionalitu i cit pro umění, průbojnost, proměnlivost a komunikaci.

Programovou oporou multikulturního festivalu Songfest.cz 2016 bude samozřejmě také samotná Feng-yűn Song a její spolumoderátoři Jaroslav Dušek a Martin Zbrožek, jazzové Trio PUO, Lenka Navrátilová u piana a Eva Vogletanzová s romantickou kytarou. Na jednotlivých koncertech dále vystoupí například písničkář Jan Burian či americký perkusista Michael Delia.

Festival začne tentokrát netradičně na Moravě v olomouckém Divadle na Šantovce, dále bude pokračovat do Příbora. První festivalový víkend zakončí v brněnském HaDivadle a ve Znojemské Besedě ve Znojmě. Druhý víkend Songfestu začne na Malé scéně nového plzeňského divadla J. K. Tyla, poté zavítá do Divadla Drak v Hradci Králové, aby vyvrcholil v Praze v Paláci Akropolis. Závěrečný festivalový víkend bude patřit jižním Čechám: Písku, Českým Budějovicím a Českému Krumlovu.

Songfest 2016 – festivalové scény
3. 2. 2016 Olomouc                        Divadlo na Šantovce
4. 2. 2016 Příbor                             Piaristický klášter – refektář
5. 2. 2016 Brno                               Ha Divadlo
6. 2. 2016 Znojmo                           Znojemská Beseda
 
11. 2. 2016 Plzeň                             Nové divadlo J.K. Tyla
12. 2. 2016 Hradec Králové           Divadlo Drak
13. 2. 2016 Praha                            Palác Akropolis
 
18. 2. 2016 Písek                             Sladovna o.p.s.
19. 2. 2016 České Budějovice        Jihočeská filharmonie
20. 2. 2016 Český Krumlov            Městské divadlo

Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 150 do 300 Kč.

Provozovatel

Palác Akropolis

Kubelíkova 1548/27
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 296 330 913
Tel.:
+420 296 330 911
Email:
info@palacakropol...
WWW:
www.palacakropoli...
GPS:
50,082263 14,448928
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Snížená cena: 210 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Signal festival 2023

Jedenáctý ročník Signal Festivalu proběhne v termínu od 12. do 15. října 2023. Jeho tématem bude věda, technologie, umění a společnost. Nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.
Praha, Praha

Splašené nůžky

Nic, co jste dosud zažili v divadle, se nepodobá tomu, co vás čeká nyní. Splašené nůžky jsou detektivní komedie, která všude, kde byla uvedena, láme divácké rekordy. Dokonce byla opakovaně zapsána do Guinnessovy knihy rekordů mezi nejdéle uváděné činoherní tituly na světě.
Praha 3, Praha

Pro tebe cokoliv

Mateřská láska nemá žádné hranice. Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte?
Praha 3, Praha

Pro tebe cokoliv

Mateřská láska nemá žádné hranice. Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte?
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.
Praha 3, Praha

Nau Gallery v Praze – galerie současného umění

Prostor pro prezentaci současných mladých umělců vznikl z potřeby podílet se na definici aktuální výtvarné scény a jejího veřejného obrazu.
Praha 3, Praha

147. PS Galaxie – organizace pro děti s využitím volnočasových aktivit v Praze

Zabýváme se pestrou činností pro děti od 1. třídy až po žáky 9. tříd. Nabízíme oddílové schůzky každý týden, jezdíme na srazy a oddílové výlety. O letních prázdninách pořádáme tábory. Specifikem těchto táborů je cestování strojem času do různých historických epoch.
Praha 3, Praha

Galerie 35M2

Název galerie přímo souvisí s prostorovou dispozicí. Jedná se o dvě malé téměř identické místnosti vzniklé přestavbou dílny v přízemí žižkovského domu.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Akropolis

Restaurace Paláce Akropolis je oblíbeným místem nejen pro obědy, večeře a drinky, ale též pro různá jednání, schůzky, oslavy a pracovní meetingy.
Praha 3, Praha

Bukowski's Bar na Žižkově

Tak trochu netypický bar amerického majitele leží v samotném srdci Žižkova.
Praha 3, Praha

Café Pavlač na Žižkově

Bohaté snídaně, polední menu, lehké večeře, domácí dezerty, limonády z čerstvého ovoce. Bar ve tvaru ležaté osmičky, poklidná zahrádka ve vnitrobloku a místo pro současné umění Galerie 35M2. To vše a nejen to najdete v rodinné kavárně Café Pavlač.
Praha 3, Praha

Bistro 66

Dejte si drink 66 metrů nad zemí na žižkovské věži. Užívejte si nádherný výhled na prahu s úžasnou atmosférou v neformálním prostředí.
Praha, Praha