!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > SOČR: Sólo pro hoboj a harfu - bez účasti publika
Hudební a divadelní akce

SOČR: Sólo pro hoboj a harfu - bez účasti publika

Kdy 26. duben 2021 19:30 - 22:00
Bohuslav Martinů: Partita pro smyčce. Frank Martin: Tři tance pro hoboj, harfu a smyčce Igor Stravinskij: Orfeus.
Studio S1 ČRo, 26. dubna 2021 v 20.00 hodin. Koncert se koná bez účasti publika. Přímý přenos koncertu vysílá ČRo Vltava.

Marek Šedivý dirigent 
Vilém Veverka hoboj 
Kateřina Englichová harfa

Ve znamení neoklasicismu se ponese poslední koncert v Anežském klášteře. Zahájí ho hráči na smyčcové nástroje nápady sršící Partitou, kterou Bohuslav Martinů složil v roce 1931 v Paříži a vtiskl do ní bezpočet jiskřivých nápadů. V druhém čísle večera se ke smyčcům přidají dva renomovaní sólisté, hobojista Vilém Veverka a harfistka Kateřina Englichová, a uvedou Tři tance švýcarského skladatele Franka Martina. Ten dílo napsal pro fenomenálního švýcarského hobojistu a jeho manželku, vynikající harfistku, Heinze a Ursulu Holligerovy. Harfa bude mít důležitou úlohu i v závěrečném díle večera. Právě jí totiž Igor Stravinskij svěřil stylizovanou úlohu lyry mytického Orfea ve stejnojmenném baletu, který vytvořil ve spolupráci se světoznámým choreografem Georgem Balanchinem ve 40. letech minulého století v Hollywoodu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 4. 2021