Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Sochu! Sochej! Sochejme! Festival v Jindřichově Hradci
Společenské akce

Sochu! Sochej! Sochejme! Festival v Jindřichově Hradci

Sochu! Sochej! Sochejme! – V jiskřivé království ledu a ohně se promění jindřichohradecké náměstí Míru ve dnech 23. až 25. ledna 2015. Už od pátečního dopoledne totiž na náměstí směrem k Langrovu domu začne pod rukama umělců a řemeslníků vyrůstat ledový chrám doplněný o unikátní hru světla a stínu.
Druhý ročník velmi úspěšné události nazvané Sochu! Sochej! Sochejme!, pořádané Městem Jindřichův Hradec a spolkem Civis novus, však kromě ledové instalace, na které se budou mimo jiné podílet i plzeňští umělci, nabídne mnoho dalšího. Tím hlavním bude tajuplný příběh, který se v mrazivých kulisách bude odehrávat. Příběh letošního ledového sochání se začne rozplétat v sobotu 24. ledna v 17 hodin, tedy tehdy, když za nadcházejícího soumraku řezbáři odloží svá dláta a pilky. Podílet se na šťastném konci napínavého scénáře budou po skončení celé akce děti i dospělí.

Z několika ledových bloků se skupiny profesionálů i nadšených amatérů budou tvořit monumentální ledové sochy. Ledové kvádry jsou za pomoci nejmodernější techniky s dostatečným předstihem přepraveny na místo konání akce, čímž je zabezpečena nezávislost celého podniku na rozmarech počasí. Hotové ledové sochy pak budou zdobit náměstí až do jarního tání.

Během víkendových dnů můžete pozorovat umělce při práci. Samozřejmostí celého festivalu je pak dostatečně zajištěné občerstvení pro tvůrce i návštěvníky. 

Street food festival Jindřichův Hradec

První ročník Street Food Festivalu v Jindřichově Hradci je tady!
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Pohádka Čertův poklad

Zámek Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Pohádka Čertův poklad na zámku Jindřichův Hradec

Pohádka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dětské tvoření v zahradním centru

Dílna pro malé i velké pod vedenímzkušených zahradnic.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Městská vyhlídková věž – Jindřichův Hradec jako na dlani

Věž, která je součástí kostela Nanebevzetí Panny Marie, je gotického původu a pochází ze 14. století. Měří 68,3 m, z toho báň téměř 24 m. Návštěvník, který vystoupí po 153 schodech až nahoru, si bude město prohlížet z výšky 35,3 m a octne se přitom ve výšce 513 m n. m.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

15. poledník v Jindřichově Hradci – překroč a něco si přej

Pokud by existovala soutěž o nejslavnější jindřichohradeckou čáru, dozajista by vyhrála ta, kterou návštěvníci najdou na nároží proboštského kostela nanebevzetí Panny Marie v samotném centru města.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci – záhadné zrůdy na stěnách

Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci patří svou nástěnnou výzdobou k nejzajímavějším místům v Čechách. Obrazce zpodobňují dosud neobjasněné výjevy zdeformovaných lidských těl a mutantů, které bývají připisovány řádu templářů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Do Jindřichova Hradce s mobilní aplikací Geofun

Poznejte Jindřichův Hradec – historické město roku 2007 a ověřte si, že toto ocenění je ve správných rukou. Poznat toto město můžete s mobilní aplikací Geofun, což je hra, která vás povede po stopách animovaného klipu. Podíváte se tak na místa, kde se klip "natáčel".
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Orea Hotel Angelo Praha

OREA Hotel Angelo Praha najdete ve čtvrti Smíchov, označované jako Anděl a je díky své ideální poloze vyhledáván převážně pro pracovní účely, a to nejen kvůli výbornému dopravnímu spojení. Hotel má pro své hosty 19 parkovacích míst v podzemních garážích přímo pod hotelem.
Praha 5, Praha

Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Hotel Concertino leží přímo v centru města Jindřichův Hradec a pouhých pět minut chůze od hotelu najdete třetí největší hrad a zámek v ČR.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Restaurace Černej pták

Rodinná restaurace v srdci města Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Florian Palace

Luxusní ubytování v centru Jindřichova Hradce, malebném jihočeském městě s bohatou historií.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj